Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Lustrzanka analogowa (Nikon FG)

    Bardzo lubię fotografię analogową - nie tylko ze względu na jej magię ale też dlatego, że nie muszę zbytnio martwić się o sprzęt (gdy jestem np. w szkole). DO tej pory fociłem Zenitem 12XP, niestety, a może na szczęście posypał mi się. (Przyznam to sam przed sobą, że chyba się cieszę - miałem już trochę dosyć dziada.) Zostałem teraz sam z moją wspaniałą D90tką i zacząłem się zastanawiać nad nowym analogiem. Chciałbym coś ze stajni Nikona, ponieważ mógłbym podpiąć do niego Nikkora 50 mm 1.8.. Zależy mi też żeby aparacik nie korzystał z baterii (pomijając tą niezbędną do pracy światłomierza). Czy możecie mi polecić coś w miarę dostępnego, w cenie niż ok. 200zł. Zastanawiam się na Nikonem FG...
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    czasy takie ze za grosze wspaniale rzeczy sa sprzedawane.
    Zapoluj na f-90x, Fm3a, F-4 - (polecam f-4 choc film na baterie )
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  3. #3

    Domyślnie

    FG + 50/1.8 to świetny kompakcik na prawdę. W tej cenie to jeszcze może FM i FE, troszkę cieższe i z dłuzszym max czasem. Fg będzie nowszy.

    Miałem przez chwile fg, ale oddałem, bo miał błąd ostrości. Zamiast mam fe i tez dobrze. Byle nie em fg10czy20 to one chyba wszystkie są dobre.

    No i poczytaj wątki, jest tego tyle, że hej...

  4. #4
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    801s na naszej giełdzie jest...o tutaj...bardzo przyzwoity aparat a ten w ładnym stanie jest
    zachęcam...bo mały jest i dyskretny...
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 05-04-2009 o 11:09

  5. #5

    Domyślnie

    Tak fm3a na pewno znajdzie za 200 zl.

  6. #6
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 36frames Zobacz posta
    Tak fm3a na pewno znajdzie za 200 zl.
    przy tym budżecie to niewielki wybór jest...nie żartujcie sprzęt analogowy nie jest aż tak tani!
    będzie drozszy...



    za jakieś 50 lat

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    801s na naszej giełdzie jest...o tutaj...bardzo przyzwoity aparat a ten w ładnym stanie jest
    zachęcam...bo mały jest i dyskretny...
    Mały, dyskretny toż to kobyła okrutna jest w porównaniu z FG.
    A sam FG bez bateryji też nie pójdzie (nie licząc M90). Jednak to żaden problem. Zasilanie jest mikroskopijne w porównaniu z stosowanym obecnie i starcza na dłuuuuuuuuuuuuuuuuugo.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem kiedys FG niestety sterowanie czasami padło i działał tylko na M90 (1/90sek). Przy decyzji na zakup trzeba być świadomym ze jest to aparat z początku lat 80-tych. Jego przeznaczenie nie było czysto profesjonalne, a w związku z tym wykonanie i materiały z jakich jest zrobiony nie dorównuje wspomnianym FM i FE. Proponuje rozważyć te modele. Plusem FG jest gabaryt i dźwięk migawki, który mi przypadł do gustu

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roarflex Zobacz posta
    Jego przeznaczenie nie było czysto profesjonalne, a w związku z tym wykonanie i materiały z jakich jest zrobiony nie dorównuje wspomnianym FM i FE.
    Jego przeznaczenie nie było nawet minimalnie związane z profesjonalizmem, ale ten mały skurczybyk mimo że jest zrobiony tak a nie inaczej i z tego a nie tam tego, jest niezmiernie wytrzymały.
    Mój ma wykręcone tyle że pewnie nie jeden dzisiejszy korpus by dawno padł. Kilka lat pracował na letnich nadmorskich chałturach po 10-20 rolek dziennie przez prawie cztery miesiące w roku. Gdy trafił do mnie robił mniej, ale też nie mało. Dziś używany sporadycznie, jednak cały czas w pełni sprawny.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  10. #10

    Domyślnie

    Ja właśnie wczoraj dostałem FG, razem z obiektywem 50/1.8 series e. Całość z przesyłką kosztowała mnie 300zł i to głównie z względu na wysoki kurs dolara i sprawdzonego sprzedawcę (kupowałem z Ebay'a). Właśnie załadowałem pierwszy film, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Sam korpus za 200zł można by też bez trudu wyciągnąć.
    Przy czym trzeba zauważyć że FG ma elektroniczną migawkę, "wieczne" baterie ma chyba tylko seria FM - tam migawka jest mechaniczna i bateria faktycznie używana jest wyłącznie do pomiaru.
    Tyle tylko że FM jest starszy(więc trudniej będzie trafić niezajeżdżony), FM2 droższy, a priorytet przysłony w FG może się przydać w czasie zabawy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •