Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Sesja z piłkarzami

    Panowie, mam zaszczyt uczestniczyć w meczu piłki nożnej, i zostałem poproszony o zrobienie małej sesji dzieciakom biegającym po boisku. Niestety nigdy nie robiłem tego typu zdjęc i mam do was pytanie. Czy możecie mi coś poradzić, czego mam nie robić. Jak mniej więcej ustawić moje D90? Chciałbym to zrobić w miarę jak najlepiej.

  2. #2

    Domyślnie

    Od tego jak daleko będziesz będzie zależało jakiego obiektywu masz użyć.
    Gdzie będziesz fotografował w hali czy na powietrzu?
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety jutro nie będę miał możliwości używać 70-300 VR, tylko kitowy 18-105. Mecz odbędzie się na powietrzu przy chyba dość dobrych warunkach. Będę za linią boiska, więc najbliżej jak się da. No może raz na jakiś czas uda mi się bliżej jak się dogadam z sędzią.

  4. #4

    Domyślnie

    Tryb A, AF-C, trzymaj na najniższej możliwej przysłonie, Iso jak najniższe które zapewni Ci czasy rzędu max 1/200 1/320 (najlepiej jeszcze krócej). Jeżeli mecz na powietrzu to myślę, że iso 400 będzie ok 800 to max, ale sam musisz sprawdzić.

    Chodzi o to żeby zamrozić ruch biegających dzieciaków, ja bym starał się osiągać czasy ok 1/500.
    Pamiętaj też o perspektywie - dorośli czasem zapominają, że swiat z ich widoku wygląda inaczej niż oczasmi dziecka. Powinieneś przykucnąć żeby aparat mieć na wysokości twarzy, klatki piersiowej dzieciaków. Jeżeli tego nie zrobisz będzie to wyglądało jakby Guliwer robił zdjęcia liliputom, jeżeli obniżysz trochę poziom aparatu będzie wyglądać ciekawiej.


    Jest jeszcze inna opcja.

    tryb S, AF-C, maxymalnie otwarta przysłona jak poprzednio i Auto ISO (tylko nie wiem jak działa w D90).
    Ostatnio edytowane przez Misher ; 05-07-2013 o 21:54 Powód: dopisek
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale w trybie S nie ma możliwości ingerencji w przesłonę Co do pierwszego sposobu spróbuje, oczywiście jeżeli coś wyjdzie fajnego to wstawię do oceny. Tak więc tylko trzymać kciuki, w końcu praktyka czyni mistrza

  6. #6

    Domyślnie

    Szkoda, że nie będziesz mieć możliwości użycia Nikkora 70-300 VR, bo przy świetle dziennym i letnim słońcu daje on świetne efekty. Ustaw aparat w tryb preselekcji przysłony i staraj się utrzymać czasy 1/640 lub krótsze jeśli boisko będzie nierówno oświetlone możesz użyć Auto ISO. Pamiętaj, żeby ustawić aparat na tryb zdjęć seryjnych.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebjak92 Zobacz posta
    Będę za linią boiska, więc najbliżej jak się da. No może raz na jakiś czas uda mi się bliżej jak się dogadam z sędzią.
    Czyli że co - wbiegniesz na murawę ?
    Bliżej niż zza linii to chyba się nie da
    D600 + D90 ][ T24-70 USD VC + N35/1.8G + 85/1.8D + Tokina 11-16/2.8 ][ SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    A widzisz, dogadałem się z sędzia i udało mi się czasem nawet troszkę wejść za linię. Oczywiście to nie było jakieś mistrzostwa kraju. To były dni miasta Tarczyn i był organizowany turniej jednocześnie. Zdjęcia zrobione, wyszły świetnie. Pochwale się niedługo w kat. sport. Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta
    tryb S, AF-C, maxymalnie otwarta przysłona jak poprzednio i Auto ISO (tylko nie wiem jak działa w D90).
    Cytat Zamieszczone przez sebjak92 Zobacz posta
    Ale w trybie S ma możliwości ingerencji w przesłonę Co do pierwszego sposobu spróbuje, oczywiście jeżeli coś wyjdzie fajnego to wstawię do oceny. Tak więc tylko trzymać kciuki, w końcu praktyka czyni mistrza
    Hahaha, ale faux pas tak to jest jak się pisze pod wpływem. Chodziło mi o to żeby starać się utrzymać jak najniższą wartość przysłony korygując ISO i ustawiajac krótkie czasy
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •