Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lamP.Art Zobacz posta
    Ja bym się czieszył, gdyby puszka była z gripem odrazu, jak w S3. No i żeby akumulatory od Nokona pasowały albo chociaż żeby jakieś zamienniki były do NP-150...
    Eee tam, nie ma jak grip odpinany, jak nie potrzebny - po co targać ?, i korpus mniej się rzuca w oczy.

    Co do baterii: też wszędzie szukałem zamienników, aż znalazłem.... oryginał NP-150 w serwisie Fuji (149 zł).
    Chyba nadal sprzedają zapasy po starszych cenach.
    D200 i trochę różności.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lamP.Art Zobacz posta
    Ja bym się czieszył, gdyby puszka była z gripem odrazu, jak w S3. No i żeby akumulatory od Nokona pasowały albo chociaż żeby jakieś zamienniki były do NP-150...
    o tutaj. A ja mam taki - oczywiście 3900mAh to bzdura, ale przynajmniej trzyma tak jak oryginał.

    W temacie wątku, to wydaje mi się, że wbrew temu co mówiło Fuji we wrześniu (ustami prezesa) rynek kompaktów kokosów nie przyniesie, a przyszłością są właśnie dSLR. Pytanie czy DX czy FF pozostaje otwarte... w DX'ie nie trzeba wiele ponad S5 Pro - może trochę FPS'ów i wspomniany już subtelniejszy AA.
    Wypowiedź technika z targów zapewne jest nieautoryzowana i jednocześnie niekoniecznie zupełnie szczera bardziej oczekiwałbym na gwiazdkę S6 Pro w opakowaniu po D700
    Obecnie: Fuji
    Dawniej: D800, D700, Fuji S5 Pro, Contax 139Q, Yashica FX-D, D200, D70, F90x, F80, F801s, Zenit TTL

  3. #13

    Domyślnie

    Tylko pytanie czy Nikon zgodzi się strzelić sobie w kolano... Bo jak wyjdzie S7 w pełną klatką, to na rynku FF może się zrobić bardzo nieciekawie dla konkurencji.
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Tylko pytanie czy Nikon zgodzi się strzelić sobie w kolano... Bo jak wyjdzie S7 w pełną klatką, to na rynku FF może się zrobić bardzo nieciekawie dla konkurencji.
    Jakoś S5Pro nie był strzałem w kolano dla Nikona i nie "przeszkadzał" D200 się sprzedawać.
    Nie wiem czy dobrze główkuję, ale Nikon ma chyba "siano"z tego, że daje Fuji "opakowanie" do ich matryc... Z drugiej strony Nikon tym samym napędza sobie klientów na szkła, akcesoria etc...

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Jakoś S5Pro nie był strzałem w kolano dla Nikona i nie "przeszkadzał" D200 się sprzedawać.
    Nie wiem czy dobrze główkuję, ale Nikon ma chyba "siano"z tego, że daje Fuji "opakowanie" do ich matryc... Z drugiej strony Nikon tym samym napędza sobie klientów na szkła, akcesoria etc...
    Nie mówiąc już o tym, że FF (ze względu na koszty) to skazanie się na zupełną niszę. To i tak jest drogie, a znając politykę obu firm w opakowaniu fuji będzie jeszcze droższe. Kto kupi puszkę fuji za 12 tyś (przykładowo)?
    Dla mnie to kompletne ekonomiczne SF - szczególnie w obecnej sytuacji.
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kto kupi puszkę fuji za 12 tyś (przykładowo)?
    Ja - bez wahania

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomitom Zobacz posta
    Ja - bez wahania

    Ja zapewne też, jeśli obrazowanie będzie takie jak w S5Pro a więcej pikseli a przede wszystkim FF to z pewnością
    Z6, X100s, FM3A, F100, Hasi 500C/M | AF: 24-70/4 S, 17-35/2.8, 35-70/2.8, 80-200/2.8, 85/1.4, Tamron 90/2.8 | MF: 24/2.8, 35/2.0, 50/1.4, 105/2.5 | Planar 80/2.8, Sonnar 150/4 i inne graty ...

  8. #18

    Domyślnie

    Przecież seria S nigdy nie była dla amatorów. Co za różnica czy profesjonalista wyda 10 czy 15 tysięcy, jeśli za te 15 dostanie jakość zdjęć jak z analoga, czego nie zapewni mu żaden konkurencyjny aparat?
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  9. #19

    Domyślnie

    Panowie... poczekajmy aż co wyjdzie zanim zaczniecie odkładać kasę :P

    Jako posiadacz S5.. liczę, że wyjdzie coś fajnego

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Przecież seria S nigdy nie była dla amatorów. Co za różnica czy profesjonalista wyda 10 czy 15 tysięcy, jeśli za te 15 dostanie jakość zdjęć jak z analoga, czego nie zapewni mu żaden konkurencyjny aparat?
    No jasne. Pewnie jak wyda nawet 30 tys. to też będzie szczęśliwy . Problem tylko w tym, że pro jak nikt inny potrafią liczyć . A z wyliczeń wynika, że za tyle kasy można mieć bardzo dobry obrazek i bardzo dużą uniwersalność np. w D3 albo D700 (że o konkurencji nie wspomnę).
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •