Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Co doradzicie amatorowi ?

    Witam !

    To mój pierwszy post na tym forum, więc od razu przejdę do meritum . Zastanawiam się nad wejściem w system Nikona. Jednak moja wiedza jest znikoma w tej kwestii. Jako że mam ograniczony budżet zdecydowałem się na kupno obiektywu 18-105 i zacząłem się zastanawiać nad modelem body. Obiektyw ten wybrałem, ponieważ będzie musiał mi wystarczyć na około 1 rok focenia - nic innego raczej nie dokupię. Zbiera on dobre opinie użytkowników, ma napęd AF - więc może za resztę kasy udałoby mi się kupić np. nowe D60. Idąc tym tropem udało mi się namierzyć ofertę na nowy zestaw D60 + 18-105 za 2370 zł.

    Napiszę jeszcze o tematach zdjęć - najbardziej lubię fotografować pejzaże, widoczki z górami, jeziorami, lasem - generalnie ciągnie mnie do krajobrazu. Nie robię zdjęć na imprezach rodzinnych - wolę np. eksperymenty z długimi czasami naświetlania nad górskimi potokami itp. W krajobrazach mile widziany jest szeroki kąt - akurat mi na nim w tej chwili nie zależy - zupełnie wystarczy mi początek 18 mm. A koniec 105 pozwoli mi może czasem jakiegoś zwierzaka sfotografować . Ot, takie amatorskie zamiłowanie do fotografowania przyrody.

    Czy moglibyście zasugerować i podpowiedzieć z własnego doświadczenia czy cośkolwiek ucieszę się z takiego zestawu ? A może niepotrzebnie myślę o D60 - może D40x by wystarczyło ? Obiektyw by został - za jakieś 1,5 roku zmieniłbym body na bardziej zaawansowane (może D300, może D90). I jeszcze jedna wielka prośba - czy ktoś z Was ma taki zestaw (D60+18-105) a idąc dalej czy można gdzieś w sieci (a może tu na forum) obejrzeć zdjęcia z takiego zestawu ?

    Proszę o rady i opinie o moim zamyśle.

  2. #2

    Domyślnie

    Zacznę może nieco przewrotnie ale miałeś kiedyś już lustrzenkę?
    Pytam, bo moze lepszym wyjściem byłby dobry kompakt? Serio, serio.
    Jak się nie posiada trochę chociaż wiedzy o fotografii, to można się zrazić lustrem, a raczej mnogością ustawień, które de facto pozwalają na uzyskanie super zdjęć ale tu potrzeba pewnej wiedzy.

    Jeśli jednak chcesz jednak lustro to co do obiektywu jest ok mino swojej plastikowości. Wiem bo go posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony.
    Co do korpusu to najlepiej weź do ręki (jka masz gdzie) D60 i D40X, sprawdź na który cie stać, który lepiej Ci leży w ręce, i ten weź.
    Pamietaj, przy wyborze lustrzanki "apatyt rośnie w miarę jedzenia", i niedługo okaże sie że będziesz chciał dokupić jeszcze...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Zacznę może nieco przewrotnie ale miałeś kiedyś już lustrzenkę?
    Pytam, bo moze lepszym wyjściem byłby dobry kompakt? Serio, serio.
    A tak serio, serio - to co poczatkujacy chce lustrzanke to mu kompakta wciskaja, jak chce kompakta to mu o lustrzance mowia. Uwielbiam to.

    Co do meritum - D40x pewnie juz nowego sie nie dostanie (przynajmniej w rozsadnej cenie) a D60 to jednak troszke nowsza konstrukcja i to dosc przyjemna dla poczatkujacego fotoamatora. Obiektyw tez wydaje sie w sam raz. Mysle, ze przy Twoich zainteresowaniach i wymaganiach zestaw odpowiedni na poczatek.
    HP 210c, CF Kingmax 16mb, CF HP 4mb, pokrowiec

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sławomirowski Zobacz posta
    Witam !

    [...]
    a idąc dalej czy można gdzieś w sieci (a może tu na forum) obejrzeć zdjęcia z takiego zestawu ?

    Proszę o rady i opinie o moim zamyśle.
    http://www.pixel-peeper.com/adv/?len...max=none&res=3
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    BOSS - myślę, że poradzę sobie z lustrzanką i jeśli nie będzie kompletnie tandetną konstrukcją coś mi ze zdjęć wyjdzie

    D.Anihilati - czyli jakoś najgorzej obie tego nie wymyśliłem - dzięki.

    wasilewk dziękuję za linka - tam na pewno coś znajdę i zawieszę oko z ciekawości na efekcie pracy z D60

    EDIT: Za szybko sę ucieszyłem "Could not find any photos matching your search criteria."
    Ostatnio edytowane przez Sławomirowski ; 29-03-2009 o 20:43

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sławomirowski Zobacz posta
    BOSS - myślę, że poradzę sobie z lustrzanką i jeśli nie będzie kompletnie tandetną ko
    W mojej wypowiedzi nie było ani odrobiny sarkazmu ani złośliwości. Żeby była jasnosć
    Co do wyboru puszki to ja bym poszedł w D60.
    Pozdrawiam,
    Jurek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sławomirowski Zobacz posta

    a idąc dalej czy można gdzieś w sieci (a może tu na forum) obejrzeć zdjęcia z takiego zestawu ?

    http://www.digart.pl/digarty/exif.ht...wa=&przyslona=

  8. #8

    Domyślnie

    Zainwestuj w body które będzie miało własny silnik autofocusa, bo będziesz skazany na obiektywy typu "G". Jak Ci przyjdzie ochota kiedyś zakupić manualną stałkę typu "D" to możesz zapomnieć o automatyce. Może jeszcze zdołasz zakupić d80. Nie będziesz żałował.

    Z jeszcze niższej półki możesz kupić d60 albo d40x. Miałem tego drugiego i po 6000 zdjęć umarł mechanizm podnoszenia lustra. Oba nie posiadają silnika AF.
    Ostatnio edytowane przez Remoolus ; 29-03-2009 o 21:07 Powód: Przypomniało mi się
    Nikon D7000 | Nikkor 35 f/1.8 G| Nikkor 50 f/1.8 D| Nikkor 18-70 G |Nikkor 70-300 G | Kenko extension tube set | Nissin Di622 Mark II | Velbon Sherpa 600 |

  9. #9

    Domyślnie

    Remoolus zaskoczyłeś mnie z tym info o d40x, mam go z przebiegiem 15k i zero awarii.

    Wracając do wątku d60 czy 40x to w sumie jedno i to samo poza kilkoma detalami typu samoczyszcząca matryca w d60.
    Ja na twoim miejscu brałbym d80, można go dostać w dobrej cenie bo puszka już chyba wycofana z produkcji to i cena nie skoczyła.
    Sam niedawno kupiłem w FJ za 1888 jako drugi aparat i jestem z niego bardzo zadowolony.

  10. #10

    Domyślnie

    D60 sam posiadam, jestem zadowolony, nie miałem potrzeby zakupu puszki z silnikiem (kupując D60 wiedziałem świadomie o tym ograniczeniu) co do obiektywu ja mam 18-200 ze względu na uniwersalność spacerową właśnie (dodatkowo mam T90 2,8 macro) i na razie jest ok (pewnie tak będzie tez z 18-105 to szkło zbiera dobre opinie) - ja kiedyś dokupię jednak sigmę 10-20 jak potanieje
    D60 N18-200VR, N35 1.8, Helios 58 2.0, T90, MZ 48, SB 400

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •