Close

Strona 2 z 54 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 534
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    Drożyzna? SB? Hm... to akurat względna kwestia...
    A co do porównania Metz-SB... Ja używam Sabinek z racji tego, że pracują one w CLS'ie i jakbym miał ciągnąć kable do czterech, czy pięciu lamp, czy użerać się z fotocelami, które ktoś mi co i rusz odpala to bym chyba zajął się czymś innym niż fotografia... CLS nie ma sobie równych (póki co) i nie zamieniłbym sawoich Sabć na inne lampiony nawet jakby miały LP nawet 100!
    Oczywiście jak ktoś pstryka ze stopki puszki to jest to jakaś alternatywa.
    Eh.. i 48 i 58 Metz mają CLS-a. Ale tak to jest jak nie czyta się wszystkiego i rozum zaćmiewa "jedyna słuszna" linia rozumowania na S ileś tam...
    Ostatnio edytowane przez Albert44 ; 31-03-2009 o 16:47
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Albert44 Zobacz posta
    Eh.. i 48 i 58 Metz mają CLS-a. Ale tak to jest jak nie czyta się wszystkiego i rozum zaćmiewa "jedyna słuszna" linia rozumowania na S ileś tam...
    Nie rozumiem czemu jesteś taki złośliwy. Mi to tam zwisa jak to się nazywa i jakiej jest firmy, ważne zeby poprawnie działało. A CLS w SB-działa tak jak powinien. Nie wmówisz mi, że wynalazki typu Metz, czy Nissin działają w pełni jak dedykowana lampa konkretnego producenta. Zamienniki zazwyczaj są tańsze i chyba nie bez powodu. Nie dlatego, ze firma Metz ma dojście dojście do tańszych kabli, czy używa plastiku z recyklingu, tylko dlatego, że oni naśladują innych producentów typu Nikon, Canon i próbują wdrożyć ich systemy w swoje lampy z różnym skutkiem.
    To mówisz, że sterowałeś dwiema grupami po trzy lampy na grupę swoim korpusem Nikona? I jakie wyniki? No, chyba, że nie próbowałeś to lepiej nie porównuj lamp jeżeli nie do końca jesteś pewien swoich teorii.

    Wybacz, że dałem się sprowokować i też trochę złośliwie podszedłem do tematu, ale poprostu ustosunkowałem się do Twojej wypowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Skibek ; 31-03-2009 o 17:09
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    Nie rozumiem czemu jesteś taki złośliwy. Mi to tam zwisa jak to się nazywa i jakiej jest firmy, ważne zeby poprawnie działało. A CLS w SB-działa tak jak powinien. Nie wmówisz mi, że wynalazki typu Metz, czy Nissin działają w pełni jak dedykowana lampa konkretnego producenta. Zamienniki zazwyczaj są tańsze i chyba nie bez powodu. Nie dlatego, ze firma Metz ma dojście dojście do tańszych kabli, czy używa plastiku z recyklingu, tylko dlatego, że oni naśladują innych producentów typu Nikon, Canon i próbują wdrożyć ich systemy w swoje lampy z różnym skutkiem.
    To mówisz, że sterowałeś dwiema grupami po trzy lampy na grupę swoim korpusem Nikona? I jakie wyniki? No, chyba, że nie próbowałeś to lepiej nie porównuj lamp jeżeli nie do końca jesteś pewien swoich teorii.
    Wybacz, że dałem się sprowokować i też trochę złośliwie podszedłem do tematu, ale poprostu ustosunkowałem się do Twojej wypowiedzi.
    Nic wmawiać nie mam zamiaru. Klap z oczu twych zdzierać też nie zamierzam. Sugeruję tylko abyś czasem wyskoczył po za stereotyp i poczytał to i owo co w świecie się dzieje. Metz ma ogromne tradycje w produkcji elektroniki w tym lamp błyskowych /wykupił Regulę/ (więc może tu tkwi cenowa konkurencja) i produkuje lampy do systemów takich firm jak, Nikon, Canon... bo nie produkuje body Metza... . Nie powiedziałem też, że zacytuję:... To mówisz, że sterowałeś dwiema grupami po trzy lampy na grupę swoim korpusem Nikona?.. bo to twoje słowa. Wiem natomiast, że 48 i 58 Metz działa w pełnej zgodności z puszkami Nikona w i-TTL i CLS bo to próbowałem. I wiem też, że w rękach nie miałeś Metza. Nie zamierzam prowadzić bezsensownej polemiki, pragnę jednak abyś czasem poczytał o czym chcesz coś napisać lub powiedzieć. Warto. Pozdrawiam i <EOF>
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  4. #14

    Domyślnie

    "To mówisz, że sterowałeś dwiema grupami po trzy lampy na grupę swoim korpusem Nikona?.. " A słyszałeś kiedyś o czym takim jak ironia?

    "Wiem natomiast, że 48 i 58 Metz działa w pełnej zgodności z puszkami Nikona w i-TTL i CLS bo to próbowałem." A ile lamp i w ilu grupach udało Ci się sterować? Próbowałeś z założony panelem IR na stopce? Chyba nie do końca w pełnej zgodności, bo coś czuję, że czasu 1/8000 nie uzyskasz z Metzem (nawet 1/250 się nie da), a z SB-900 i SB-800 owszem.

    "pragnę jednak abyś czasem poczytał o czym chcesz coś napisać " No Ty widzę czytasz jedynie ulotki reklamowe producenta (czy tam opisy na jego stronie), które należy podzelić prze dwa.

    Ja też nie chcę kontynuować bezsensownej gadki, ale porównywanie oryginałów z zamiennikami to chyba profanacja.

    "Metz ma ogromne tradycje w produkcji elektroniki " Opel też ma ogromne tradycje w produkcji samochodów, a kupiłbyś opla jakbyś miał wybrać między nim a porsche?

    Niestety od zawsze tak było, zę za jakość, funkcjonalność i niezawodność trzeba czasem słono zapłacić.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    A ile lamp i w ilu grupach udało Ci się sterować? Próbowałeś z założony panelem IR na stopce? Chyba nie do końca w pełnej zgodności, bo coś czuję, że czasu 1/8000 nie uzyskasz z Metzem (nawet 1/250 się nie da), a z SB-900 i SB-800 owszem.
    po tym co napisałeś aż sprawdziłem z jakimi czasami śmiga metz w cls-ie i może się zdziwisz ale ustawiłem najkrótszy czas jaki body d80 dysponuje (tj 1/4000) i wyobraź sobie że lampa świeci aż miło

    Przykładowe fotki zamieszczę w weekend
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duca Zobacz posta
    po tym co napisałeś aż sprawdziłem z jakimi czasami śmiga metz w cls-ie i może się zdziwisz ale ustawiłem najkrótszy czas jaki body d80 dysponuje (tj 1/4000) i wyobraź sobie że lampa świeci aż miło

    Przykładowe fotki zamieszczę w weekend
    O! Gratulacje! To zdjęcia kropelek można robić
    A powiedz, czy masz możliwość sprawdzenia z filterm IR na lampie wbudowanej? Może masz zwykły filtr IR nakręcany na obiektyw? Czy ten Metz ma możliwość funkcji MASTER, czy tylko jako SLAVE działa w CLSie? Porób proszę próby i napisz jakie są wyniki.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    O! Gratulacje! To zdjęcia kropelek można robić
    A powiedz, czy masz możliwość sprawdzenia z filterm IR na lampie wbudowanej? Może masz zwykły filtr IR nakręcany na obiektyw? Czy ten Metz ma możliwość funkcji MASTER, czy tylko jako SLAVE działa w CLSie? Porób proszę próby i napisz jakie są wyniki.
    Właśnie z myślą o kropelkach kupiłem te lampy (czyli okazuje się że dobrze zrobiłem yes! yes! yes!)
    Już zaczynając ten temat napisałem że działa w trybie slave, nie pisałem nic o commanderze ale za to w kolejnym poście napisałem że wyzwalałem je z body w trybie commander---> tzn że lampa metz 48 af-1 działa tylko w trybie slave zupełnie tak jak sb600
    jeśli chodzi o użycie panelu ir to tego okazji sprawdzić nie miałem ale jak tylko taki sprawie, rozwieje Twoje wątpliwości
    pzdr
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    O! Gratulacje! To zdjęcia kropelek można robić
    ...Czy ten Metz ma możliwość funkcji MASTER, czy tylko jako SLAVE działa w CLSie?
    Metz 58 (master i slave), Metz 48 -slave. Z praktyki a nie broszurki, chociaż i w broszurce ta informacja jest podana...
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  9. #19

    Domyślnie

    Fajna dyskusja. Co było pierwsze – jajko, czy kura?

    Jestem świeżutkim użytkownikiem Nikona, ale z lampami Metz jestem od 10 lat i pomimo kilkukrotnej zmiany systemów moje Metz’e nadal mi służą. Wystarczyła wymiana stopki SCA i cyfrowy E-10 pracował w TTL zarówno z Canonem jak i Olympusem. Następna zmiana korpusu na E-1 i przeprogramowanie stopki za 50zł pozwoliło na poprawną pracę lamp 70MZ-5 i 54MZ-4.

    Teraz kolej na Nikona, a lampy nadal działają. Zakup SCA 3402-M8 umożliwia pomiar iTTL, iTTL-BL z obydwu lamp. Brakuje jedynie trybu „FP”, a korzystanie z drugiego palnika odbywa się w trybie „auto” i „manual”.
    Wyświetlacz lampy informuje o wszystkich parametrach ekspozycji i trybie pracy. Automatycznie przenoszone są wartości ISO i przysłony, a palnik jest zoomowany zgodnie z wartością na obiektywie, w granicach 24-105mm.
    Korekta błysku możliwa jest z korpusu aparatu, jak również z panelu lampy. Dodatkowo pokazywany jest zasięg efektywnego błysku lampy i informacja o włączonym systemie dźwiękowego potwierdzania zmiany parametrów i poprawności naświetlania kadru. Głośniczek można wyłączyć i system z lampą 70MZ-5 staje się całkowicie niesłyszalny.
    Braketing błysku z krokiem 1/3EV i zakresie 3EV, czy błyski stroboskopowe z możliwością ustawiania częstotliwości 1-50Hz i ilości 2-50, a także regulacja mocy lampy do 1/256, to następne zalety lamp Metz’a.
    Najciekawsze jest to, że informacji o poprawnym działaniu tych modeli lamp w trybach iTTL nie ma na stronie Metz’a i kupując stopkę SCA-3402 M8 nie wiedziałem, że iTTL i iTTL-BL będą działały.

    Bezprzewodowy system Metz’a nadal sprawuje się wyśmienicie i to od czasu, gdy o „CLS” Nikona jeszcze nikt nie słyszał. Można korygować światło wszystkich lamp w zakresie +3 -3EV. Mało tego. Istnieje możliwość niezależnego zoomowania palnika każdej lampy na innym ustawieniu, a 2 kanały transmisyjne pozwalają na sterowanie 2 niezależnymi grupami lamp. To wszystko jest w starych lampach z przed 7 lat, działających z najnowszymi cyfrowymi korpusami. Metz dba o swoich starych użytkowników, a Nikon zostawił właścicieli błyskaczy SB-xx jak g… w trawie.

    Równomierność światła, precyzja naświetlania i powtarzalność błysków w trybie „auto” jest wzorowa, chociaż muszę pochwalić system iTTL Nikona za porównywalne sterowanie lampą. Po prostu nie widać różnicy pomiędzy iTTL i „A”, gdyż przy zmianach przysłony jak i ISO kadry są naświetlane jednakowo. Warto jeszcze napisać o gospodarowaniu i efektywnym wykorzystaniu energii z akumulatorów. W tym temacie Metz jest mistrzem i zostawia całą resztę daleko w tyle. Nie wierzycie – wystarczy sprawdzić.

    Pozdrawiam.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Fajna dyskusja. Co było pierwsze – jajko, czy kura?

    /.../ Nie wierzycie – wystarczy sprawdzić.

    Pozdrawiam.
    No, Doktorze Dorjan... Bardzo mi się podoba pańska wypowiedź. To co usłyszałem to mnie przekonuje, bo jest dużo szczegółowych informacji pochodzących z ust wieloletniego praktyka (chociaż chyba zbyt długo Pan pracuje na Metz'ie, żeby być obiektywnym ).
    Kolega Albert44 trochę mnie rozzłościł tym, jak się wypowiedział o zadowolonych użytkownikach lamp serii SB-XXX (do których się zaliczam) i dlatego nie pozostałem mu dłużny :P
    Nie mniej jednak ma on zapewne wiele racji chwaląc lampy Metza,a to co ja o nich pisaem nie było do końca na serio Mam nadzieję, że nie uraziłem kolegów Metzystów.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

Strona 2 z 54 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •