Close

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 157
  1. #11

    Domyślnie

    hehe również od dzisiaj bawię się tym oprogramowaniem. Zachwyciły mnie fotki Phoenixa i z tego powodu zassałem triale. Podobają mi się właśnie te efekty na które zwróciłeś uwagę, spróbuj nałożyć na to antique plate I z 30% kryciem

  2. #12

    Domyślnie

    Nie ukrywam, że mnie również zdjęcia Phoenixa zainspirowały Spędziłem niejeden wieczór dziobiąc pewne rzeczy w PS/LR i ostatnio w sumie doszedłem do pewnych wniosków (a właściwie do pewnych akcji, presetów, itp.), ale nadal to nie bylo tym, czego szukałem. Natomiast to oprogramowanie wydaje się naprawdę umożliwiać bardzo dużo i to w dobrym stylu (tj. inaczej niż większość tandetnych efektów typu tych w Picasa ).

  3. #13

    Domyślnie

    Ksiazke kucharska mozna kupic w kazdej ksiegarni, przepisow w necie cala masa, a malo ktora gospodnini jest mistrzynia patelni czy garnka. To tak jak z mysleniem amatorow, ktorzy kupuja wypasiona lustrzanke z mysla ze duzy aparat z dluga lufa zrobi zdjecie jak z okladki Vogue. Najwazniejsze jest wyczucie, dobor odpowiednich proporcji, szczypta dobrego smaku, z tym trzeba sie juz urodzic. Zaden soft nie zrobi nic za nas, moze tylko pomoc. Taka moja obiektywna opinia
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew ; 28-03-2009 o 13:05 Powód: ze względu na cytat, który był usunięty

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Hihi - odkrywasz tajemnice niektórych cuuudnych fotografii
    Nie jest żadną tajemnicą, że gro tych, nad których obróbką piano z zachwytu także na tym forum, używa często gotowych, komercyjnych pluginów

  5. #15

    Domyślnie

    Też już od jakiegoś czasu bawię się tymi filtrami - szczególnie podobają mi się w zastosowaniu do portretu.
    No i fajnie, że Color Efex Pro 3.0 dla Capture NX kosztuje tylko w okolicach 600 zł, a nie 1200 jak dla PS.

  6. #16

    Domyślnie

    a z którą najniższą wersją Lightrooma jest to to kompatybilne?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p e t e r Zobacz posta
    a z którą najniższą wersją Lightrooma jest to to kompatybilne?
    • Adobe Photoshop 7 through CS4, Adobe Photoshop Elements 2.0 through 7.0, or Adobe Photoshop plug-in compatible application**
    • Adobe Photoshop Lightroom® 2.3 or later***
    • Capture NX 2 from Nikon Corporation (excludes Color Efex Pro 3.0 Standard Edition)


    *** Adobe Photoshop Lightroom 2.3 compatible with Color Efex Pro 3.0 Complete Edition only.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #18

    Domyślnie

    Zbigniew ja pracuje na tych pluginach od ok. 2 latek (pamietam ich jeszcze wczesniejsze wersje), zreszta niedawno poruszalem ten temat w jednym z watkow (zdjecia pakerow i odnosnie uzyskania efektu bleach w PS). Nik ma rewelacyjne pluginy, niejedna z pozoru slaba fotke mozna ladnie podkrecic. Najnowsza wersja Color Efex Pro jest przesowita, nie wiem czy starczy mi kiedys czasu zeby sprawdzic doglebnie dzialanie wszystkich filtrow w roznych kombinacjach - mnogosc opcji konfiguracji robi wrazenie.
    Zreszta inne filtry sa niemniej dobre - chociazby Silver. Dobrze ze wszystko sie ladnie instaluje do jednego okienka w PS (ladnie sie w ten sposob PS dozbraja
    Fajna jest tez opcja dodawania + i - czyli pol na fotkach na ktore chcemy lub nie nalozyc efekt (mozna ustalic przezroczystosc itp). Tego w wersji 2 nie bylo a jest calkiem pomocne. Takze polecam ten plugin bo warto

  9. #19

    Domyślnie

    Troszkę przekory chyba się przyda w tym naszym cyfrowym szaleństwie.

    Znam sporo różnych filtrów do PS-a, lecz nie korzystam z nich właściwie wcale.
    Nie zaprzeczam. Przynoszą ciekawe efekty, ale na gołym PS można je uzyskać bez większych problemów.

    Jaki filtr zastosować, aby zdjęcie wyglądało świeżo? Albo żeby mi taka Guernica wyszła? - Moralny protest. Sztuka przeklęta, nowoczesność?

    Jeszcze do tego nie doszło, ale zbliżamy się w tych doskonałych cyfrowych czasach do „cyfrowego kretyństwa”. Kupimy sobie drogie „pieczątki” i będziemy je walić na każdym obrazie.

    Jednak chyba nie jest tak źle i nie doprowadzimy do kubistycznych form w stosowaniu koloru.
    Swoistego kolażu obrazu z filtrem.
    Na swój użytek nazywam to dążeniem do osiągnięcia marketowych kolorów w sprzedawanych telewizorach.

    Tym, co nas wyróżnia spośród innych zwierząt jest sposób abstrakcyjnego myślenia. Połączenie (Messerschmitta) me-serszmita z Ewa ( Kobietą Ewą) daje nam ptaka mewę. Czy ma ktoś taki filtr, aby to zrobić?
    x

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ajma Zobacz posta
    No i fajnie, że Color Efex Pro 3.0 dla Capture NX kosztuje tylko w okolicach 600 zł, a nie 1200 jak dla PS.
    Ajaj! Gdzie? Kupię
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •