Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie [karta pamięci] - [Compact Flash - Kingston] warto ??

    Witam,

    Chcę sobie właśnie kupić nową kartę Compact Flash do aparatu. Potrzebuje do swojego d70 oraz do dziewczyny d300. I patrząc na allegro widzę ceny: 16GB - SANDISK = 300zł oraz 16GB - KINGSTON = 120zł. Specyfikacja

    [SANDISK ]
    Compact Flash typ 1, 16 GB !!!
    Typ złącza: CF
    Minimalną prędkością ciągłego zapisu i odczytu 20MB/s.
    GWARANCJA: 12 m

    [KINGSTON ]
    Kod Producenta CF/16GB-S2
    Maks. szybkość zapisu 20
    Maks. szykość odczytu 25
    Pojemność 16 GB
    Typ pamięci Compact Flash
    Gwarancja 60 miesięcy

    I teraz pytanie... gdzie jest haczyk? różnica prawie, że 3 krotna w cenie. Druga karta ma 5 razy dłuższą gwarancję!!!! Widzę oczywiście, że w pierwszej podano MINIMALNY transfer a w drugiej MAKSYMALNY transfer ale czy to powoduje właśnie tą różnicę cenową??

    Pytanie dodatkowe, czy jest sens iść w karty dużej prędkości jeśli się nie robi zdjęć seryjnych. Albo gdy robi się "wolne" zdjęcia seryjne. Czy w takim razie przy robieniu RAW-ów widać jakieś opóźnienie? Zasadniczo, 20MB/S to 2-3 RAWY/s jeśli dobrze przeliczam.

    Trzeba tez uwzględnić możliwość zapisu. Raczej mój d70 nie pociągnie prędkości oferowanych przez Extreme III, ale rozumiem, że d300 to ma jeszcze duży niewykorzystany potencjał?

    No i pytanie ostateczne... Jakie karty możecie polecić albo jakie odradzić (jeśli ktoś używał te KINGSTON-y to prosił bym o "wrażenia" i opinię) oraz co bardziej byście polecali. 1x16GB czy 2x8GB i dlaczego?

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez scrooge ; 27-03-2009 o 18:35

  2. #2

    Domyślnie

    hmmmm.... nikt nie może nic powiedzieć w tym temacie ?? :0 Szanowni użytkownicy Nikonów zapisują zdjęcia na powietrzu czy co????:P

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze : do D70 polecam Ci kartę możliwie jak najlepszą. Extreme III jest jak najbardziej odpowiednia.
    Po drugie : podaj link do tych aukcji, bo z tego co napisałeś nie bardzo mogę się połapać
    D80+MBD80 l N18-70 l N70-300VR l N85 1.8D l SB800 l Lowepro SS200AW

  4. #4

    Domyślnie

    podaje aukcje. Różnica w cenie dwukrotna:

    http://www.allegro.pl/item593568078_...gb_25mb_s.html --> KINGSTON 16GB

    http://www.allegro.pl/item601493088_...b_gratisy.html --> SANDISK 16GB

    Zaznaczam, że ten SANDISK jest też "podejrzanie" tani. Przeważnie 16GB chodzi po 300-400 zł.

    Ale pytanie pozostaje.... czy warto przepłacać na SANDISKA? Czy Kingston jest dobry ?

  5. #5

    Domyślnie

    1. kingstona odradzam. mimo ze wielu dziala bez problemu, to mam zle doswiadczenia z.
    2. 16 GB w D70 to lekkie przegiecie, mialbym obawy czy aparat nie przymuli od tago. IMO 4 GB to rozsadny max.
    podpis nieczytelny

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem kiedyś D70 i razem z nim Kingstona (wolniejszego niż ten z aukcji) oraz Sandiska Extreme III. Różnica była widoczna przy przeglądaniu zdjęć w aparacie, szczególnie jeśli były to pliki NEF, a także znaczna różnica przy zgrywaniu zdjęć z karty do kompa (robiłem to poprzez czytnik). Przy czym nie robiłem nigdy zdjęć seryjnych. Co do opinii to Sandisk jest znany z niezawodności i bardzo polecany przez wszystkich Nikoniarzy, a sam Nikon poleca te karty i uważa je za „zatwierdzone” do swoich lustrzanek. Seria Extreme III jest przeznaczona dla profesjonalistów. Natomiast spotkałem się z opiniami tutaj na tym forum, że z kartami Kingstona zdarzają się problemy, aczkolwiek ja ze swoją nie miałem.
    Tak więc jeśli chcesz mieć kartę możliwie najpewniejszą, dobrze jest dopłacić i wybrać Sandiska, właśnie Extreme III. Osobiście uważam, że nie warto oszczędzać na kartach, ale to tylko moja opinia…
    D70 obsługuje system plików FAT32 więc każda pojemność będzie w pełni wykorzystana, nawet 32GB i nic nie będzie się zamulać, pytanie tylko, czy aż tyle Ci potrzeba. Tak na marginesie : na 2GB Sandisku Extreme III robiłem ok. 360 NEF’ów, JPG’ów nie pamiętam ile…
    Ponieważ jest to aparat starszy, ma nieco wolniejszy bufor w porównaniu do np. D300 i w związku z tym szybka karta jest jak najbardziej wskazana. D300 powinien śmigać szybko na każdej karcie, ze względu na odpowiednio większy i szybszy bufor.
    A teraz co do cen z allegro… Podobno zdarzają się podróbki Sandiska i są oferowane po atrakcyjnych cenach. Lepiej jest więc wybrać pewny sklep i zapłacić drożej niż szukać okazji cenowych.
    D80+MBD80 l N18-70 l N70-300VR l N85 1.8D l SB800 l Lowepro SS200AW

  7. #7
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    augustów/żory/stafford
    Posty
    667

    Domyślnie

    mam obydwie karty tylko, że w wersjach 4gb i chodzą na d300.zdecydowanie polecam dopłacic do extreme3.kingston nawet przy przegladaniu zdjęć na wyswietlaczu aparatu potrafi zamulić.widziałem gdzies test prędkosci kart zrobiony na d300 i kingston wypadał jakos w okolicach 8mb/s ,a sandisk tak jak fabryka podaje.jak znajde linka to wrzucę.
    ...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuman Zobacz posta
    mam obydwie karty tylko, że w wersjach 4gb i chodzą na d300.zdecydowanie polecam dopłacic do extreme3.kingston nawet przy przegladaniu zdjęć na wyswietlaczu aparatu potrafi zamulić.widziałem gdzies test prędkosci kart zrobiony na d300 i kingston wypadał jakos w okolicach 8mb/s ,a sandisk tak jak fabryka podaje.jak znajde linka to wrzucę.
    Przypuszczam że to masz na myśli... http://www.robgalbraith.com/bins/mul...?cid=6007-8531
    D80+MBD80 l N18-70 l N70-300VR l N85 1.8D l SB800 l Lowepro SS200AW

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    124

    Domyślnie

    W D70s mam preteca 80x i 233x. W aparacie znaczącej przewagi szybszej nie widać.
    Wniosek: Jeśli to ma być karta tylko do D70 to na szybką szkoda pieniędzy i można swobodnie kupić tańszą i wolniejszą.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też mam kartę Sandiska i Kongstona, ale co prawda SD a nie CF jak Ty szukasz, jednak z jedną jak i drugą problemu nie mam. O Sandisku ciężko znaleźć jakieś złe słowo, bo to karty praktycznie niezawodne, jednak jest jedno ale. Tak jak koledzy pisali wcześniej, trzeba bardzo uważać na podróbki bo na Allegro można często trafić, nawet jak sprzedawca pisze, że na pewno oryginalna. A czy jest oryginalna to sobie sprawdzisz, jak będziesz chciał ją zarejestrować na stronie Sandiska.
    Zwróć uwagę jeszcze na ten okres gwarancyjny co podałeś, Sandisk z tego co się orientuje to daje dłuższe gwarancje niż 12 miesięcy i tu też może być jakiś przekręt jeśli to z Alledrogo karta. Na te karty jest chyba dożywotnia, albo co najmniej 5 lat. A i ja na Twoim miejscu kupiłbym 2x8gb, bo w przypadku zgubienia czy zniszczenia karty to zawsze mniejsza strata (o zdjęcia chodzi oczywiście ), ale to moje zdanie
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Almighty007 ; 04-04-2009 o 19:54
    N D90 | N18-105/3.5-5.6VR | N50/1.8 | Metz 48 AF-1 CLS | Benro A500EX + BH-1 | 2xHoya | NaneuPro Alpha upolowane

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •