Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    augustów/żory/stafford
    Posty
    667

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pierre Zobacz posta
    Przypuszczam że to masz na myśli... http://www.robgalbraith.com/bins/mul...?cid=6007-8531
    tak.dokładnie to http://www.robgalbraith.com/bins/cam...?cid=6007-9254
    ...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pierre Zobacz posta
    Przy czym nie robiłem nigdy zdjęć seryjnych.
    i to w zasadzie wyczerpuje temat. jak nie robisz seryjnych to nie gra roli jak szybka jest karta


    i nic nie będzie się zamulać,
    to sobie sprarwdz z karta 2 GB i 16 GB przy ktorej apoarat dziala szybciej.

    ma nieco wolniejszy bufor w porównaniu do np. D300 i w związku z tym szybka karta jest jak najbardziej wskazana.
    nieco = rzad wielkosci. ponadto D300 potrafi uzywac UDMA

    Podobno zdarzają się podróbki Sandiska i są oferowane po atrakcyjnych cenach. Lepiej jest więc wybrać pewny sklep i zapłacić drożej niż szukać okazji cenowych.
    to akurat w sklepie tez moze sie zdazyc. ale: sandisk daje zazwychaj kilka lat gwarancji, wiec radze wiekszy sklep gdzie bedzie mniej problemow z wymiana w razie czego.
    podpis nieczytelny

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    59

    Domyślnie

    To i ja się dołączę ze swoimi doświadczeniami. Kupiłem ostatnio Kingston CompactFlash 8GB Elite Pro 133x do D300. Po zrobieniu kilkuset zdjęć pokazał się błąd "CHA". Serce podeszło mi do gardła, bo robiłem zdjęcia na weselu kuzynki. Na szczęście po wyjęciu i ponownym włożeniu karty, błąd zniknął i udało się zgrać zdjęcia do kompa. Teraz już wiem, dlaczego Sandisk jest 2 a nawet 3 razy droższy. Mam nadzieję, że Agito uzna moją reklamację.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bohumil Zobacz posta
    Teraz już wiem, dlaczego Sandisk jest 2 a nawet 3 razy droższy. Mam nadzieję, że Agito uzna moją reklamację.
    SanDisk to moze i jest dobry zakup, ale w Polsce nieco za drogi i za ryzykowny. za duzo mniejsze pieniadze mozna kupic Preteka czy Transcenda, ktore jakosciowo nie ustepuja a sa przynajmniej pewne, ze oryginalne.
    ped na naklejke SanDisk jest niestety tak wielki, ze podrabiacze od wielu lat syto na nim zyja...

    co do Kingstona - roznie z nim bywa. sam mialem kilka kart Kingstona przez lata i nie mialem problemu.
    ale tez, znajac rozne problemy z nimi, dzisiaj bym nie kupil. albo Transcend albo SanDisk jesli z pewnego
    zrodla.

    a do D70 zakup szybkiej karty nie ma zadnego sensu. poza poprawieniem sobie samopoczucia.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    59

    Domyślnie

    Na Preteca też narzekają... Wiem o tych problemach z Sandiskiem. Miałem nadzieję, że jak dokonam zakupu w dużym sklepie (a nie na Alle...), to dostanę oryginał.

  6. #16

    Domyślnie

    jesli chodzi o Kingston 16GB 133x do D300 to stanowczo odradzam, przekonalem sie na wlasnej skorze
    D300 / S10-20 / S70-200 2.8 + x2.0 / N18-105 VR / Sabina 900/ L Vertex 300 AW / L Slingshot 300 AW + parę innych pierdół...

  7. #17

    Domyślnie

    niedawno zrobiłem sobie test kart CF
    SanDisk Extreme III 8GB 30MB/s
    Pretec 4GB 233x
    Kingston 2 GB 266x

    zrobiony na zwykłym czytniku podpiętym do USB za pomocą Flash Memory Toolkit









    ciekwe wyniki wyszły

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    niedawno zrobiłem sobie test kart CF
    SanDisk Extreme III 8GB 30MB/s
    Pretec 4GB 233x
    Kingston 2 GB 266x

    ciekwe wyniki wyszły

    co jest ciekawego w pomiarach zrobionych w czytniku...?

    ...ktore najczesciej maja sie kompletnie nijak do transferow osiaganych w konkretnym aparacie...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    co jest ciekawego w pomiarach zrobionych w czytniku...?

    ...ktore najczesciej maja sie kompletnie nijak do transferow osiaganych w konkretnym aparacie...
    a to, że karta w założeniu wolniejsza, w tych samych warunkach okazuje się szybsza. I nie pisałem nic o aparatach, ani o rzeczywistych transferach w nich.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •