Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: D90 czy E-620?

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Bo nie ma sensownych body.
    A szkła takie świetne? Ja mając z systemem kontakt przez 1.5 roku i mając w ręce 50,14-54,14-45,40-150,50-200 (chyba to wszystko o czym mogę cokolwiek powiedzieć) nie odczułem jakiejś super kosmicznej technologii żadnych z ww. szkieł - a prawda jest taka, że inne - droższe, są już dla amatora raczej średnio dostępne - więc co mi po fakcie że są?
    Wiem, że to nie ta klasa sprzetu i w ogóle, ale taki 14-24,24-70,70-200 f2.8 rozkładają na łopatki ww szkła.
    W oly, bardzo ta 50tka mi się podobała - w ekwiwalencie 100 f2.0 ostra piekielnie - super makro.

    A Najkonie to mi chyba najbardziej brakuje takiego 80-300 w ekwiwalencie ze światełkiem f4 (coś prawie jak 40-150- ten starszy f3.5-...) za równie konkurencyjną cenę - no to byłby prawdziwy strzał w dziesiątkę imho - i od oly tęsknię za tym tylko szkiełkiem
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  2. #22

    Domyślnie

    W Olympusie po prostu nie muszę kombinować z jakimiś Tamronami, dobierać egzemplarza do AF, wybierać taki który nie mydli - wykładam tyle samo ale na szkło systemowe które będzie na pewno działać bez zająknięcia. W Nikonie ten komfort też dają szkła systemowe, ale ich cena jest dwa razy wyższa niż w 4/3. Nie mówię tu o szkłach kosztujących po 10000, tylko kupowanych amatorsko. Nie chcę się kłócić czy taki 14-54 jest lepszy czy gorszy od wiadomego Tamrona - ale fakt faktem, że w 4/3 płacę tyle samo i mam pewność że problemów nie będzie, a w Nikonie musiałbym przebierać. Przy ultra wide to oczywiście trochę mniej boli.

    Jeśli chodzi o prawdziwe killery to moim zdaniem są przynajmniej dwa - 12-60 i 7-14. Cena siódemki oczywiście zabija, ale 12-60 już niekoniecznie.
    Gdyby tylko wydali dobre body...
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta

    Jeśli chodzi o prawdziwe killery to moim zdaniem są przynajmniej dwa - 12-60 i 7-14. Cena siódemki oczywiście zabija, ale 12-60 już niekoniecznie.
    Gdyby tylko wydali dobre body...

    Przyznam szczerze, że te dwa obiektywy to marzenie w "naszym" systemie.

  4. #24

    Domyślnie

    Ta... Okazuje sie tez ze mozna bez problemu robic nalesniki z AF-em... E-620 + 25/2.8 - to jest ladny zestawik.
    forum.niekojarze.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Szkoda że to nie jest niestety 25/2... W świetle zastanym często nie uda się przez to utrzymać ISO400.
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    No ja właśnie z tego względu Olympusów bym nie kupował, bo tej optyki tak na dobrą sprawę przypiąć już nie bardzo jest do czego. Nie wspominając o jej cenie, malej dostępności ect.
    Aaaaa serwis Olympus ma pierwsza liga. Przynajmniej kiedyś mial jak ja go miałem
    żeby nie bylo, że nie lubię Olympusa
    Robin - potwierdzam serwis dalej dobrze działa ,ostatnio padła mi lampa po gwarancji (2mc po) a za tydzień miałem wesele i oczywiście serwis przysłał lampe na zamianę a tą naprawił za darmo
    NIKON D700, MB-D10, N 24-70/2.8,N 70-200 VR, N 50/1,8, SB-900.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja to tęsknię za 14-54, bardzo ostry, przyzwoita jasność, fajny zakres na podstawowego zooma, chciałbym takiego w nikonie . Fakt, że dobrej matrycy to Oli teraz nie ma, a te stare z kodaka miały piękne kolory.
    pzdr
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  8. #28

    Domyślnie

    Dalej mają, he he :>
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •