Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85
  1. #11

    Domyślnie

    Baa, w S jest gniazdo pilota - to jest dopiero bonus ! pracujesz 3cm od ziemi ? 4m nad ziemią? masz kabel 5m zakończony pilotem, przeniesienie całego tylnego panelu i śmigasz R tego nie ma
    Fx

  2. #12
    Tupak1983
    Gość

    Domyślnie

    dzieki z a informacje bardzo mi pomogliscie
    jesli bedziecie cos wiedziec ciekawego o lampach Q dajcie znac!

  3. #13

    Domyślnie

    Jaki jest optymalny softbox do R+300? Przymierzam się do kupna lampki i nie wiem czy 80x120 nie będzie za duży do 300...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikkay Zobacz posta
    Jaki jest optymalny softbox do R+300? Przymierzam się do kupna lampki i nie wiem czy 80x120 nie będzie za duży do 300...
    ja mam na R+300
    na jednym soft 80x120
    na drugim oktę 150
    i wszystko jest w najlepszym porządku

    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2005
    Miasto
    Góra/Wrocław
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekH Zobacz posta
    Baa, w S jest gniazdo pilota - to jest dopiero bonus ! pracujesz 3cm od ziemi ? 4m nad ziemią? masz kabel 5m zakończony pilotem, przeniesienie całego tylnego panelu i śmigasz R tego nie ma
    Dobrze prawisz! To jest bonus którego Ci zazdroszcze w tej S400 Naprawdę DUŻA wygoda!

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    ja mam na R+300
    na jednym soft 80x120
    na drugim oktę 150
    i wszystko jest w najlepszym porządku
    Potwierdzam za bartosem. 120X80 z R+300 się spisuje.
    +RIP+ Nikkor stopiątka tu spoczywa... wypadł z torby... tak bywa +RIP+

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaqb Zobacz posta
    .. nie widzę sensu kupować lamp z serii S dla samego wyświetlacza z tyłu, .
    to n ie wszystkie różnice:
    Cytat Zamieszczone przez mobil12 Zobacz posta
    o ile pamiętam to między R i S nie tylko różnica jest w wyświetlaczu ale i w osadzeniu palnika
    na to nie zwróciłem uwagi
    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekH Zobacz posta
    Baa, w S jest gniazdo pilota - to jest dopiero bonus ! pracujesz 3cm od ziemi ? 4m nad ziemią? masz kabel 5m zakończony pilotem, przeniesienie całego tylnego panelu i śmigasz R tego nie ma
    to istotne. Ale na razie w ofercie nie maja jeszcze zdalnego pulpitu. Jestem ciekaw na ile go wycenią.

    Kolejna przewaga S nad R (tak mi sie wydaje, że w R tego nie ma). W S można niezależnie od mocy błysku ustawić płynnie moc pilota. To się czasami przydaje w pracy na kilku lampach, gdy wszystkie sa na ułamkach mocy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja jestem użytkownikiem R+300 i R+600 jestem zadowolony, miałem kupić serie S ale wiele rozmawiałem i dowiedziałem się że w S jak chce się podwyższyć lub obniżyć moc co za każdym przeskokiem lampy błyskają a R maja opóźnienie 1 sekundy czyli przestawisz moc i wtedy wyładuje i doradzili mi żebym kupił właśnie R a dotego że te lampy są nowe i jeszcze nie wiadomo jak będą się sprawowały.
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luk009 Zobacz posta
    .. dowiedziałem się że w S jak chce się podwyższyć lub obniżyć moc co za każdym przeskokiem lampy błyskają ...
    błyskaja jak się obniża, to sposób na samorozładowywanie. Przy podnoszeniu mocy nie ma potrzeby błyśnięcia.
    Zgadza się, w S jest to zrobione wręcz wk....... . Obniżanie o 0,1 pojedyńczym naciśnieciem daje za każdym razem błysk. Trzeba więc lepiej wcisnąć minus i nie puszczać, przelecieć z mocą za nisko, puścić (wtedy błyśnie 1 raz) i podnosić do takiej mocy jak się chce.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    to istotne. Ale na razie w ofercie nie maja jeszcze zdalnego pulpitu. Jestem ciekaw na ile go wycenią.
    Na stronie niema ale koszt to z tego co pamiętam 250zł chyba

    Ps. nie umiem inaczej zamieścić -> link do zdjęcia które kiedyś otrzymałem: http://yfrog.com/5ukabelpilotseriasj
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekH ; 27-03-2009 o 18:19
    Fx

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    jestem ciekaw jak to wygląda. Zamieść fotkę wg instrukcji: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=1358
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •