Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Miejsce na sesje plenerowa -Lodz i okolice

    Jak w temacie. Co prawda jestem z Lodzi ale jakos brakuje mi szerszego spojrzenia. Moze ktos moglby cos podpowiedziec ?

    najchetniej tereny pofabryczne na ktore mozna sie w miare legalnie dostac. Mam zaplanowane 2 sesje w plenerze pod koniec kwietnia (przylatuje na krotkie wakacje) i nie mam pomyslu na ta nieszczesna miejscowke.

    Moze byc Lodz lub cos w promieniu powiedzmy 60km.


    pomozecie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Przecież Łódź to jeden wielki teren pofabryczny...niedawno miałem parę wolnych godzin to się powłóczyłem po sródmieściu i praktycznie każde podwórko, co druga nieczynna fabryka i co trzecia kamienica jest w świetnym klimacie do robienia zdjęć. Udało mi się nawet przez przypadek wejść do opuszczonego budynku ( pewnie nie koniecznie legalnie bo jak zszedłem potem z niego na zaplecze to jakiś ochroniarz mnie pogonił i pewnie jak by sie zorientował że jeszcze byłem w tamtej opuszczonej fabryce pofocić to pewnie by się zeźlił jeszcze bardziej)... no ale większa frajda z focenia jak jest dreszczyk emocji.. Poźniej może namierze to miejsce dokładniej gdzie jest i wrzuce ze 2 foty.
    www.foto-mm.pl http://3dpanorama.pl
    Nikony, szkła, lampki 2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marius_m Zobacz posta
    Udało mi się nawet przez przypadek wejść do opuszczonego budynku ( pewnie nie koniecznie legalnie bo jak zszedłem potem z niego na zaplecze to jakiś ochroniarz mnie pogonił i pewnie jak by sie zorientował że jeszcze byłem w tamtej opuszczonej fabryce pofocić to pewnie by się zeźlił jeszcze bardziej)... no ale większa frajda z focenia jak jest dreszczyk emocji.. .

    No właśnie. Nie jest moim marzeniem uciekać ze sprzętem (lampy, statywy itp), modelką, wizażystką itp przed ochroną

  4. #4

    Domyślnie

    jest elektrocieplownia na stokowskiej. pogadasz z cieciem to was wpuści bez problemu...na sesje industrialną mysle jak znalazł...
    rock and roll all night and party every day
    jestem tylko obserwatorem...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rockabilly Zobacz posta
    jest elektrocieplownia na stokowskiej. pogadasz z cieciem to was wpuści bez problemu...na sesje industrialną mysle jak znalazł...

    A to jest ciekawe info. w tamtych rejonach nie bywalem wiec nie omieszkam sie tam udac. dziekowac. Moze ktos jeszcze ma jakies fajne pomysly i sugestie ?

  6. #6

    Domyślnie

    Żartowałem trochę z tym dreszczykiem emocji , a cieciowi pewnie bardziej chodziło zaplecza magazynów czy hurtowni co tam obok na podwórku były. Myślę że warto zapytać czy można w tym opuszczonym budynku trochę zdjęć porobić przy tak szczególnej okazji. Dla lepszego poglądu umieszczam parę zdjęć z tego miejsca.
    najpierw mapka, co by nie pisać za dużo jak trafić


    po wejściu zewnętrznymi metalowym schodami ( też można wykorzystać do ciekawych ujeć z modelami ) ukazuje nam sie piękna sala balowa z mnóstwem kolumn
    a więc wymarzone miejsce do eksperymentów z perspektywą i przestrzenią:



    po jedej stronie wchodzi się do niewiekiego pomieszczenia z duużym oknem. Doatkowym atutem jest krzesło będące na wyposarzeniu


    a po przeciewległej stronie sali balowej z kolumnami jest duża oszklona ściana...pozostałych ścian prawie nie ma...znaczy półotwarta przestrzeń


    Znalazłem jeszcze jedno ciekawe miejsce. Tam już żadnych ochroniarzy nie było i swobodnie można było sie dotac tez do środka, ja jednak z uwagi na brak czasu do środka nie wchodziłem już...
    ale najpierw mapka ( nie jestem na 100% czy to jest to co na mapce, ale w każdym razie jakoś w tych okolicach)


    no i widok z zewnątrz...


    Pewnie istnieje jeszcze mnóstwo ciekawych miejsc i tylko kwestia wyobraźni jak je wykorzystać
    www.foto-mm.pl http://3dpanorama.pl
    Nikony, szkła, lampki 2

  7. #7

    Domyślnie

    ...to moze ja sie podlacze pod temat: problem polega na plenerze majowym w okolicach Ozorkowa (chyba 50km od Lodzi)- w razie deszczu zupelnie nie mam pomyslu na tamta okolice- moze Leczyca najblizej, ale tez nie znam... Do Lodzi nie bedzie czasu przyjechac.
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  8. #8

    Domyślnie

    marius_m - profesjonalnie Ślicznie dziękuję. Bardzo przydatne info. Znalazłem jeszcze zdjęcia z Uniontexu na Milionowej i tam też się da dostać. Tak więc pod tym względem Łódź nie zawodzi

  9. #9

    Domyślnie

    Co do Uniontexu na Milionowej mozna się bez problemu dostać przez dziure w płocie :P
    Nikon D90| N18-105 3.5-5.6G| N50 1.8| SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez angela Zobacz posta
    Co do Uniontexu na Milionowej mozna się bez problemu dostać przez dziure w płocie :P
    Moim zdaniem zdecydowanie lepiej wystapic o zgodę na fotografowanie.Przechodzenie przez dziury moze się skończyć przeganianiem przez ochronę (bardzo niemiła sytacja) lub straż miejską. Żeby zrobic dobre zdjęcia (szczególnie w przypadku kiedy ma byc modelka a nie same mury), potrzebny jest komfort pracy.Tak uważam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •