Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Kros

  1. #1

    Domyślnie Kros

    Kros - czyli wywołanie pozytywu jako negatyw. Wynikiem tego zabiegu kolory są bardzo mocno nasycone, szarości czarne, biele wypalone.

    Poruszyłem taki temat, gdyż na zajęciach będziemy to robić i ciekaw jestem waszych doświadczeń i opinii na temat tej techniki.

    Ja powiem od siebie, że do mnie te technika nie bardzo przemawia, aczkolwiek widziałem kilka zdjęć, które zrobiły na mnie wrażenie.

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze - w przypadku krosa nigdy nie przewidzisz ostatecznego wyniku. Kilka razy bawilem sie ta technika, ale powiem wprost - na 36 klatek moze 2-3 dawaly jakis ciekawy efekt. Moim zdaniem - warto sprobowac, zeby wiedziec "czy to sie je", ale nic poza tym.

    Po drugie - np. nakladka na PS "nik Color Efex Pro 2.0 (75)" daje mozliwosc zrobienia krosa z dowolnego zdjecia. Vide: http://www.europe-nikon.com/details....d=974&catId=93
    Co to daje: oszczednosc kosztow i duzo zabawy. Polecam - choc i tu wyniki sa mocno dyskusyjne.

    Pozdrawiam

    Jarek
    2008.11.30 01:45 Koniec mojego pobytu na Forum ... Trzymajcie sie ...

  3. #3

    Domyślnie

    Spróbuje i na tym raczej skończy się moja przygoda z krosem. A tak poza tym to nie za bardzo interesuje mnie ta technika.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja robiłem crosa a potem miałem problemy, bo laborat w Kodaku nie chciał wywołać slajda jak negatyw. Mówił, że to mu zespuje całą chemię. Poszedłam gdzie indziej i tam nie było problemów. Każdy negatyw inaczej reaguje na crosa. Ja próbowałem na slajdach Kodakach i kilka zdjęć mnie zadowoliło.
    D90, 18-105 DX ED VR, 70-300G, SB600. Lovepro Nova5.

  5. #5

    Domyślnie

    Dodatkowo im bardziej badziewny slajd tym ciekawsze daje wyniki. Już choćby z tego powodu warto spróbować - tanio wychodzi
    z serca pozdrawiam

    lamP.Art
    http://www.marekwitkowski.info
    "Przedzieram się przez dżunglę życia pomrukując..."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •