Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: jasne

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grizzzly Zobacz posta
    Nie no , rozumiem mechanikę działania ISO, tylko że tak powiem myślałem że będzie już jakaś wartość sprawdzona, chodź nie wiem jak mogłem tak pomyśleć... Z tego co się orientuję to chyba w D40 przy Iso 1600 już ładnie szumi. A sufit jest na wysokości 4-5 m więc chyba nie zbyt nisko, więc pewnie muszę mocno dopalić lampą.
    Dopiszę jeszcze, że zależy jeszcze od tła, bo jak jest jasne to i iso można większe, wszystko zależy od indywidualnych cech pomieszczenia. Ja staram się nie wychodzić za iso 800 przy lampie, ale u kuzyna robiłem na ślubie nawet 1000 i na wydruku 15x10 nie było widać szumu, a d70s szumi że hej
    D300s,T17-50,SB-800

  2. #12

    Domyślnie

    rozumiem, dzięki

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grizzzly Zobacz posta
    Jeżeli mogę się podpiąć, żebym dobrze zrozumiał. Nikorrem 1.8 50 mm spokojnie mogę robić w klubie? W D40 ISO 800?
    A lampą SB-600 dopalić na sufit? Tylko osoby którym bym robił musiały by stać w miarę daleko...
    No ładnie - nikt tutaj nie podpowiedział Ci, że tandem d40+50 1.8 średnio nadaje sie do focenia w klubie, ponieważ Twój aparat nie ma śrubokręta, czyli z ww. obiektywem nie będziesz miał AFu, pozostaje ostrzenie manualne - co w klubie chyba trochę nie bardzo na miejscu jest. To już lepiej dokupić AF-S'a 50 1.4 - tam będziesz miał AF ale to już inny pieniądz. Na tamrona 17-50 2.8 też musisz uważać i koniecznie wziąć wersję z silnikiem bo inaczej... pozostanie ostrzenie manualne co na matówce d40 w klubie może być problematyczne.
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •