Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Nikon D50 - komplet - za ile?

    witam serdecznie.
    po raz kolejny wróciła mi myśl sprzedaży D50. Stwierdziłem, że nie stać mnie na rozbudowe moich akcesoriów, a co za tym idzie lustrzanka staje sie dla mnie niepraktyczna.
    I tu pada pytanie - ile taki komplecik jest wart ?
    D50+kit 18-55
    Tamron 80-210+
    karta 1GB kingston elite pro+
    torba z kompletu+
    zamiennik baterii z allegro

    Aparat kupiony w Domar Bydgoszcz sklep Torun ok 20 listopada 2005 roku, wymieniana byla plytka obslugi lampy blyskowej w serwisie Nikona w W-wie, przez co m-c aparat nie byl w ogole uzywany, a tak i tak wiekszosc czasu lezal w torbie. Pudelko, komplet dokumentow (lacznie z odpowiedzia z serwisu). Aparat w stanie idealnym
    W chwili obecnej zrobione ok 5300 zdjec.

    Drugie pytanie: chce wrócić do jakiegos kompakta. Miałem przedtem Fuji s602z, myslalem o Fuji s9500, Mysle tez o Panasonicu Lumix DMC-FZ50. Zalezy mi aby miec zooma na pierscieniu. Co byscie polecali?

    serdecznie pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi
    soko

  2. #2

    Domyślnie Re: Nikon D50 - komplet - za ile?

    Cytat Zamieszczone przez soko
    Aparat kupiony w Domar Bydgoszcz sklep Torun ok 20 listopada 2006 roku
    Soko, Ty jeszcze nie kupiłeś tego aparatu

    A tak poza tym, to nie rozumiem trochę dlaczego sprzedajesz swój zestaw. Powodem jest niemożność rozbudowy systemu? Przecież w hybrydach tymbardziej nic nie rozbudujesz i już na starcie jakość zdjęć będzie nieco gorsza od "kitowego" D50. Zostaw sobie ten zestawik, jaki masz i nie kombinuj. Generalnie, uwstecznisz się i tyle...
    The pięćdziesiąt
    Chciałbym mieć kilka szkieł ostrych niczym kieł.

  3. #3

    Domyślnie

    mój błąd - date już poprawiłem.
    Powodem jest niemożność kupienia porządnego zooma, porządnego szerokiego, i w ogóle brak kasy na zmiane czegokolwiek.
    A bardzo brakuje mi również macro, oraz możliwości 'w jednej chwili' przeskoczenia z np 18 mm na 300.
    Poprostu przy mojej eksploatacji aparatu i kilku innych rzeczach Lustro jest niestety niepraktyczne.

  4. #4

    Domyślnie

    wspolczuje, ze nie udala ci sie przygoda z dSLR, ale IMO przemysl jeszcze raz co robisz. zebys po miesiacu nie pozalowal....
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  5. #5

    Domyślnie

    A jesli chcesz juz kompatka to moze 8800 nikona??jesli brac to to co ma najjasniejsze szklo,moze byc tez panasonic. Fuji do mnie jakos nie przemawia...sam mam lumixa ale fz 5,ja mam problem w 2 trone.chcialbym miec lusterko bo kompakt nmnie ogranicza a nie mam kasy...

    pozdro

  6. #6

    Domyślnie

    niemyslalem ze uslysze od kogos kiedys ze lustro najchetniej by wymienil na kompakta.
    D50; F80; T 28-75 2.8; N 35 1.8; N 50 1.8; S 70-300;
    pozdrawiam marek

  7. #7

    Domyślnie

    tidus, to dogadaj się z soko Zamienicie się na swoje sprzęty i obaj będziecie zadowoleni
    The pięćdziesiąt
    Chciałbym mieć kilka szkieł ostrych niczym kieł.

  8. #8

    Domyślnie

    Ludzie to problemy mają...
    Oczywiście, gdybym chciał mieć taki sprzęt, o jakim sobie marzę, to by pewnie podwójnej kumulacji nie starczyło :P

    Jeśli Twoim problemem jest mobilność - jedna zabawka, wash and go, mały rozmiar, to OK - kup fajną hybrydę i rób zdjęcia. Tylko nie narzekaj na szumy, brak wysokich ISO, ciemny obiektyw, debilny EVF i co tam jeszcze.
    Ale nie mów, że brak kasy to powód do wyzbycia się, bądź co bądź, całkiem przyzwoitego zestawu.
    Ile ludzi robi dobre zdjęcia aparatem+kitem? Zbieraj po 10-20 zet do skarpetki, to uzbierasz na makro i inne zabawki. Nie stawiaj sobie jednak zbyt wysokich poprzeczek, bo się sfrustrujesz. Zoom 100-400 ze stałym światłem nie jest Ci potrzebny. Nie musisz mieć Nikkora 17-55 2.8 jak wystarczy Sigma albo Tamron etc.

    IMHO Twój błąd polega na tym, że myślisz, że jak nie masz kasy na hiperprofi, to spadasz do poziomu pstrykacza niedzielnego. Twój sprzęt to dolno-średnia półka, który Ci zrobi o wiele lepsze zdjęcia niż większość hybryd. Nie mówię oczywiście o tych, które będą kosztować więcej od ceny jaką uzyskasz za wszystko co masz.

    Pomyśl o tym jeszcze.
    Fiat Lux

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    rozmyslilem sie... zobaczylem jaka pixeloza jest na iso 400 w FZ30 i sie za glowe zlapalem
    co prawka nikt z Was nie odpowiedzial ILE ale i tak Was lubie bo daliscie mi do myslenia
    pozdrowka
    soko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •