Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Temperatura barwowa w NX 2

    Witam. Od niedawna jestem szcześliwym posiadaczem Capture NX 2. Powoli się go uczę, ale ciągle nie mogę dojść jednej rzeczy. Czy można w nim ustawiać dowolnie temperaturę barwową przy otwieraniu RAWa tak, jak to jest np. w ACR?

  2. #2

    Domyślnie

    Przy zmianie temperatury wybierasz nowy preset z zakładki New WB,
    a następnie ustawiasz sobie wartość przy suwaku Fine Adjustment:

    D70s, F-801s, N50 f/1.8, N18-70/f3.5-4.5, Jupiter 135/f3.5, SB-600, Lowepro Mini Trekker AW, Hama Defender 180, statyw i parę filterków...

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie tak. To bardzo intuicyjny program.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borubar Zobacz posta
    Witam. Od niedawna jestem szcześliwym posiadaczem Capture NX 2. Powoli się go uczę, ale ciągle nie mogę dojść jednej rzeczy. Czy można w nim ustawiać dowolnie temperaturę barwową przy otwieraniu RAWa tak, jak to jest np. w ACR?
    box zawiera dość dokładną polską instrukcję, opisującą paletę po palecie...jak masz inna wersję, istnieje chyba szansa na wersje PL - skontaktuj się z NP.

  6. #6

    Domyślnie BW - set gray points

    Jest jeszcze jeden bardzo fajny sposób na WB.
    Camera Settings -> White Balanse -> Set Gray Point -> *Marquee Sample -> przycisk Start -> na fotce zaznaczasz neutralną szarość, ja po prostu pokazuje gdzie chcę biało i nx zdejmuje dominanty czerwoną i niebieską


    a tu filmik Odella jak i co )
    Ostatnio edytowane przez pierote ; 22-03-2009 o 10:59
    D610 D70 N80-200/2,8 P200/4 N102/2,5 Taku55/1,8 ~135 N18-70, Pixma IP4700+OCP tetenal photo silk & fomei nano pearl

  7. #7

    Domyślnie

    To bardzo dobry sposób na właściwy WB i często go używam,
    jednak kolega borubar pytał o ustawienie konkretnej wartości K.
    D70s, F-801s, N50 f/1.8, N18-70/f3.5-4.5, Jupiter 135/f3.5, SB-600, Lowepro Mini Trekker AW, Hama Defender 180, statyw i parę filterków...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •