Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 101
  1. #21

    Domyślnie

    Kicz ,nie kicz....(Dżizus...wymiękam) i tak lata świetlne od kołka w piachu i lodu na Bałtyku w pełni sezonu wakacyjnego....
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borregaard Zobacz posta
    Kicz ,nie kicz....(Dżizus...wymiękam) i tak lata świetlne od kołka w piachu i lodu na Bałtyku w pełni sezonu wakacyjnego....
    Pozostaje mi tylko odpowiedzieć - rób lepsze.

  3. #23

    Domyślnie

    łeeeee tam - Trojkąt w PD i takie kolory fajne zimą ???? coś Ty Bombel za wiosennie masz w sercu i wnerwiasz tym strasznie bo za oknem w tej chwili smutna godzina - niebo nad Gdańskem jednolite ciemno siwe i pada

    ale skoro juz zrobiłeś i umiesciłes to znaczy ze dobre, bo inaczej bys nie wstawił (chyba ?) i mało tego mnie się to podoba - ze zwykłego COSIA zrobić przyjemną fotografię to jest sztuka i ja chylę czoła



    i pozdrawiam Cię serdecznie

  4. #24
    kulten
    Gość

    Domyślnie

    A mi się podoba zielone zabarwienie budynku co buduje niekonwencjonalne doń podejście.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Pozostaje mi tylko odpowiedzieć - rób lepsze.
    Chciałbym...
    Lepsze,a co to znaczy....?,dla każdego coś kompletnie różnego,wzgledne pojęcie.Inne..i owszem.
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  6. #26

    Domyślnie

    Ech, bombel, przyjemnie jest napisac cos o niebanalnym zdjęciu

    Nie wiem, czy ktos sie juz przede mną wypowiedział, ze zagospodarowanie kadru jest fantastyczne.
    Ta rachityczna, pochylona akacja, czy klon, zasłaniajaca słońce (?)*, w zestawieniu z okrętowym dziobem tej kamienicy to naprawdę ciekawy motyw.

    Ale z drugiej strony takie zestawienie plus perspektywa tego zdjęcia, zawszę będą sprawiały wrażenie, że dom jest przerysowany (szerszy u górze, węższy na dole), mimo, ze z pewnoscia jest idealnie prosty

    Mz także kąt padania słońca wzmacnia te wrażenie. W efekcie finalnym mam odczucie, że bryła tego domu strasznie przytłacza otoczenie, rozpierając się na boki.
    A jak wiesz z pewnościa, jedną z zasad kompozycji jestt równowaga elementów.
    (fakt, ze patrzę na te zdjecie z odległosci kilkudziesieciu cm, a moze to zupełnie inaczej widac z wiekszej odległosci).

    Mam także zastrzezenie do kolorów. Jak na popołudniowawą juz porę, są za ostre i zbyt nienaturalne.
    Taka agresywna obróbka mz nie pasuje do charakteru tej fotki, zbytnio rzuca sie w oczy i w ostatecznosci wymusza odbiór tej pracy jako wysokoprzetworzonego produktu fotograficznego, a nie naturalnego zdjęcia ładnej kamienicy.


    *tylko co tam do cholery robi te słońce
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  7. #27

    Domyślnie

    że tak zapytam ni z gruszki, na skrzyżowaniu jakich 2 ulic miasta dzieje się tu akcja? nie ma szans przeczytać tabliczek

  8. #28
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borregaard Zobacz posta
    Kicz ,nie kicz....(Dżizus...wymiękam) i tak lata świetlne od kołka w piachu i lodu na Bałtyku w pełni sezonu wakacyjnego....
    Jakoś zrozumiałem Twój post zupełnie inaczej niż Nemeth.



    Cytat Zamieszczone przez p e t e r Zobacz posta
    na skrzyżowaniu jakich 2 ulic miasta dzieje się tu akcja?
    Na jakichś takich gastronomicznych... Winna, Octowa, Sojowa... A, już wiem: Solna i Piwna.



    @All - Drodzy Koledzy! Chciałbym wystosować do Was apel (zabrzmiało, jakbym chciał co najmniej chciał go wygłosić do całej ludzkości ). Ale poważnie - chciałbym, żebyście nie traktowali tego jak drwinę, kpinę, żart, i tak dalej - już mnie o to podejrzewano, a ja po prostu piszę szczerze i otwarcie jak zwykle...

    Otóż - jeden z szanowanych kolegów, nieco wyżej w tym wątku - nie wierzy, że to zdjęcie z poziomu ulicy zostało zrobione bez jakiegoś prostowania czy innych sztuczek z geometrią jak np. obiektyw tilt, bo to jest sprzeczne z prawami optyki i zdrowym rozsądkiem. Jak sądzę właśnie w tym celu (bo niby w jakim innym) zażyczył sobie oryginału. Nie pokazałem tego oryginału.

    Mam za to do Was pytanie - też sądzicie, że to było prostowane? Rzeczywiście, można się z takim poglądem zgodzić, lub nie. Ale gdybyście się zgadzali, a nawet byli pewni swego - może coś postawicie na swoje zdanie i spróbujecie wygrać coś ode mnie? Nie mówię oczywiście o tym, czy był retusz (bo był) i manipulacje kolorami (bo były). Mówię o samej perspektywie, prostowaniu, i czy rzeczywiście da się z poziomu ulicy zrobić zdjęcie tak wysokiej kamienicy bez krzywych ścian. Erie dokładnie narysował o co idzie... Zauważcie, że umiem (w razie potrzeby) prostować.

    Załóżmy się o coś równorzędnego. Chętnie wygrałbym od kogoś Nikkora 105 Micro VR (jak ktoś się założy, ja postawię Nikkora 12-24). Ale nie tylko musimy zakładać się o obiektywy. W ostateczności, choć niezbyt chętnie mogę wygrać coś mniej wartościowego i bardziej lichego, nawet jakąś zasmarkaną puszkę, jak D3 lub coś podobnego...

    TO jak - są chętni i pewni swego zdania na tyle, żeby się założyć?

  9. #29

    Domyślnie

    podoba się fota

  10. #30

    Domyślnie

    Erie nie jest "to", Erie jest "ten" , tak więc nie "narysowało", a "narysował" , a reszta Twej wypowiedzi mnie też nie bawi - wybacz Bombel, ale mam wrażenie, że jesteś zupełnie innym człowiekiem niż byłeś kiedyś.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •