Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 28-80/3.5-5.6D - co sadzicie?

    O powyzszym szkle. Czy zakup za 220,00 jest oplacalny przy zalozeniu spacerowego zooma i dobrej jakosci szkiel? Kusi mnie D, choc na codzien robie Tamronem i Nikkorem, ich waga i wielkosc nie sa zbyt streetowe Jaka jakosc mozna uzyskac tym szkielkiem? Ocena na photodo -3, nie nastraja zbyt optymistycznie ale tez nie jest zla. Prosze o info.

  2. #2

    Domyślnie Re: Nikkor 28-80/3.5-5.6D - co sadzicie?

    Cytat Zamieszczone przez admin
    O powyzszym szkle. Czy zakup za 220,00 jest oplacalny przy zalozeniu spacerowego zooma i dobrej jakosci szkiel? Kusi mnie D, choc na codzien robie Tamronem i Nikkorem, ich waga i wielkosc nie sa zbyt streetowe Jaka jakosc mozna uzyskac tym szkielkiem? Ocena na photodo -3, nie nastraja zbyt optymistycznie ale tez nie jest zla. Prosze o info.
    Cena przyzwoita, choć można wyrwać taniej. To było moje pierwsze szkło AF i jego ostrość mnie poraziła. Ale jest to bardzo subiektywna ocena. Jestem strasznym krótkowidzem i miałem ogromnie kłopoty z manualnym ostrzeniem. Co zdecydowało o przesiadce na AF. Dla mnie wszelkie szkła które są z otworem względnym 5,6 są zdecydowanie za ciemne. Z czysto ekonomicznych wzgledów moge zakceptowć otwory 4 czy 4,5 ale 5,6 które i tak trzeba przymknąć to już lekka przesada. Z drugiej strony za takie pieniądze.

    pozdrówka
    szymon

  3. #3

    Domyślnie

    Cena przyzwoita, choć można wyrwać taniej
    Sporo czasu szukalem tego szkla z "D". Niestety zaproponowane ceny oscylowaly w okolicach 280-300,00 Oczywiscie zdaje sobie sprawe z jego "jasnosci", sam stawiam na jak najnizsze wartosci, jednak ma to byc szklo do biegania po miescie a 50 nie zawsze spelni oczekiwania (krotkie zoomowanie) a Tamron a juz nie mowie o Nikkorze80-200 to molochy

    Dzieki za opinie Szymonie.

  4. #4

    Domyślnie

    Miałen ten obiektyw jako kit-owy w zestawie z F70 i........................ musze powiedzieć że był to jeden z lepszych obiektywów jakie miałem (a było tego trochę Nikkor 28-105/3.5-4.5, Sigma 28-70/2.8, Sigma New 28-70/2.8 D, Nikkor 70-300/3.5-5.6 no i teraz 18-70, Nikkor 50/1.8, Cosina 100).

    Ma bardzo ładny kontrast (zdjęcia nie są wyprane) i całkiem przyzwoita ostrość. Prawde mówiąc zmieniłem go na pewnym etapie na Nikkor 28-105/3.5-4.5 IF AF D i byłem mocno zawiedziony, bo ostrość co najwyżej ta sama. Może to ja miałem fuksa do egzemplarza a może po prostu nie jest taki zły. Zresztą z podobną opinią jak moja dość często się spotykam więc coś w tym jest

    Pozdrawiam
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  5. #5

    Domyślnie

    To bardzo pocieszajace Jacku bo chyba sie zdecyduje na ten spacer zoom. Wiem jak rysuje 28-80/3.3-5.6G i jak sadze nie powinno byc gorzej a moze nawet ciut lepiej. Oczywiscie jak pisalem, zdaje sobie sprawe ze swiatla, ale wiem rowniez jak wiele szkiel trzeba przymknac bo na pelnej dziurze nie jest najlepiej. Ok. Podsylam akces zakupu

    Raz jeszcze dzieki za rady.

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem też przez krótką chwilę 28-80/3.3-5.6G i ta starsza wersja czyli 28-80/3.5-5.6 moim zdaniem jest znacznie lepsza.

    Z przymykaniem przysłony to też coś wiem - Sigma 28-70/2.8 to nawet po przymknięciu do 5.6 dawała hmmm.... średnie efekty
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  7. #7

    Domyślnie

    Docelowo jednak zakupie 35-70/2.8 Nikkora. Po przypieciu tego szkla i wykonaniu kilku sampli, zwatpilem. Ostry w calym zakresie, bardzo dobry kontrast, zero znieksztalcen... Ach, juz widze ten tandem z 80-200/2.8. Ceny staja sie wreszcie przystepniejsze. Ostatnio polowalem nawet na ebay-u. Cena 250E za idealny stan. Przeszla mi okazja kolo nosa bo... Zapomnialem o tej aukcji

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Cena przyzwoita, choć można wyrwać taniej
    Sporo czasu szukalem tego szkla z "D". Niestety zaproponowane ceny oscylowaly w okolicach 280-300,00 Oczywiscie zdaje sobie sprawe z jego "jasnosci", sam stawiam na jak najnizsze wartosci, jednak ma to byc szklo do biegania po miescie a 50 nie zawsze spelni oczekiwania (krotkie zoomowanie) a Tamron a juz nie mowie o Nikkorze80-200 to molochy

    Dzieki za opinie Szymonie.
    Tak Bardzo potrzebujesz "D" do biegania po mieście?? Czyżbyś wszystko dopalał lampą?? Przy pomiarze światła zastanego na 99% nie będzie istotnych różnic.
    pozdrówka
    szymon

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jpyt
    Ma bardzo ładny kontrast (zdjęcia nie są wyprane) i całkiem przyzwoita ostrość. Prawde mówiąc zmieniłem go na pewnym etapie na Nikkor 28-105/3.5-4.5 IF AF D i byłem mocno zawiedziony, bo ostrość co najwyżej ta sama. Może to ja miałem fuksa do egzemplarza a może po prostu nie jest taki zły. Zresztą z podobną opinią jak moja dość często się spotykam więc coś w tym jest
    Ranisz mnie chłopie, bo ja się właśnie pozbyłem tego kita z zamiarem zakupu 28-105/3,5-4,5. Ziarno niepewności zasiał już Gamling a teraz Ty.
    I co ja teraz bidny sierota mam nabądnąć ??
    pozdrówka
    szymon

  10. #10
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    No coz...jesli sprzedales kita dla 28-105/3.5-4.5 IF AF D to IMHO zrobiles ruch kompletnie bez sensu, bo ten 28-105 od kita lepszy nie jest. Mialem ten obiektyw. Jedyny + to to iz ma namiastke makro. No i troche Ci sie wydluza ogniskowe

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •