Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jpyt
    No bo to jest stary obiektyw, który obecnie zastąpiony jest przez znacznie lepszy 24-80 (albo 24-85 nie pamiętam). Nowy ma D i silniczek w obiketywie i podobno jest całkiem niezły
    Taaak i jak prawie każdy nowy kosztuje dużo za dużo a oferuje za mało. Brakuje takiego dzyndzla co się pierścieniem przysłon nazywa. A ja starym analogiem siE produkuje i nigdy takiego szkła nie kupię bo za mocno mie ogranicza.
    pozdrówka
    szymon

  2. #22
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony

    Chyba się za bardzo nie zrozumieliśmy. Ja mówiłem o 28-105/3,5-4,5.
    A ty zrobiłeś porównanie kita 28-80/3,5-5,6 z wzorcowym szkłem jakim bez wątpienia jest 35-70/2,8.
    Czym więcej drążę temat 28-105/3,5-4,5, tym więcej sprzecznych informacji dostaję na jego temat.
    szymon
    hmm interpretowalem to co napisles fakt ze mowiles o 28-105 ale jak napisal kaleid - niewiele jakosciowo gorozni od 28-80. a porownanie jednego czy drugiego do 35-70 (patrz twoj post) to nieporozumienie. faktem jest ze 35-70 ma cene typowo kultowa chociaz ostatnio na allegro byl taki z lekko zarysowaa przendnia soczewka .. nawet sie nad nim chwile zastanawialem .. ale trza bylo na d70 zbierac. natomiast polecalbym rozejrenie sie za zuywana tokina atx-pro II 28-70/2.6-2.8 - mozna dostac w granicach 1kpln-1,3kpln a za ta cene to naprawde rewelka duzolepsza od nowej pro sv. ja osobisice poluje na tokine atx pro II 80-200 .. ale ostatnio nigdzie mi sie nie rzucila w oczy

  3. #23

    Domyślnie

    Sailor, napisales:
    polecalbym rozejrenie sie za zuywana tokina atx-pro II 28-70/2.6-2.8
    tymczasem zostala ona zjechana na photodo (3.1). Nie mialem okazji podpiac tego szkla do D70, ale zastanawialem sie czy jej na jakis czas nie zakupic. Cena na Allegro 1150,00 za bardzo dobry stan. Nie mam pojecia dlaczego tak ja ocenilo photodo, moze masz jakas teorie?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Sailor, napisales:
    polecalbym rozejrenie sie za zuywana tokina atx-pro II 28-70/2.6-2.8
    tymczasem zostala ona zjechana na photodo (3.1). Nie mialem okazji podpiac tego szkla do D70, ale zastanawialem sie czy jej na jakis czas nie zakupic. Cena na Allegro 1150,00 za bardzo dobry stan. Nie mam pojecia dlaczego tak ja ocenilo photodo, moze masz jakas teorie?
    Też brałem pod uwagę takie rozwiązanie.
    Gdzieś czytałem, ale niestety nie pamiętam gdzie, ze jest kiepściutka pod swiatło.
    pozdrawiam
    szymon

  5. #25

    Domyślnie

    Za sample ktore ja widzialem z tego szkla, powinno sie powiesic operatora skanera. Na dodatek sa tak sprzeczne opinie o tym obiektywie, ze trudno sie oprzec wrazeniu losowosci Tokiny. Motam sie okrutnie. Czuje ze rozwiaze wezel gordyjski stalkami, 20 do szeorkiego, 50 jako uniwersalny, moze za jakis czas sprawie sobie 35 i zostane przy 80-200. Co prawda jak wiekszosc nie przepadam za przepinaniem ale nie moge trafic na jakosc krotkiego zooma ktora uzupelni mi 80-200. No chyba ze 20/2.8 + 35-70/2.8 Nikkora, niestety w cenie zaporowej

  6. #26

    Domyślnie

    Ta Tokina atx-pro II 28-70/2.6-2.8 ma prawie identyczne noty i jest analogicznym szkłem jak Sigma 28-70/2.8. Sigme miałem i muszę powiedzieć że NIGDY WIĘCEJ WOJNY ! W mój gust to ona nie trafiła w ogóle a to głównie przez bardzo kiepski kontrast. Miałem tą nie przyjemność pstykać nią zdjęcia na pustyni i w Wielkim Kanionie w Kolorado w tym samym czasie gdy mój znajmy pstykał Nikkorem 18-35/3.5-4.5. Później po powrocie do domciu nastąpiło nieprzyjemne dla mnie zderzenie moich i jego fotek
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  7. #27

    Domyślnie

    No to jeszcze dorzucę swoje 3gr
    Miałem kiedyś Tokinę 28-70/2.6-2.8 PRO II i jestem szczęśliwy, że już jej nie posiadam. Poza konstrukcją dosyć przyzwoitą był to (dla mnie) obiektyw zupełnie nieprzewidywalny. Jak zrobiłem nim trochę zdjęć to już nie wnikałem o co chodzi tylko dosyć prędko się go pozbyłem. Z perspektywy czasu patrzę na to tak, że przy pewnych kombinacjach ogniskowej i przysłony, a może i tematu był do zaakceptowania, ale czasami zdjęcia w ogóle nie posiadały rozdzielczości. No i baaaaardzo łatwo łapał flary. To był do dnia dzisiejszego ostatni mój eksperyment z "producentem niezależnym".
    pzdr

  8. #28

    Domyślnie

    Podobnych opinii w necie jak Wasze Panowie, jest cala masa. Chcialem zderzyc je ze zdaniem Sailora. Sadze ze mocne przymkniecie pomagalo Tokinie i byc moze tu tkwi tajemnica... Zaczynam sie jednak znowu krecic kolo Nikkorow

  9. #29
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Sailor, napisales:
    polecalbym rozejrenie sie za zuywana tokina atx-pro II 28-70/2.6-2.8
    tymczasem zostala ona zjechana na photodo (3.1). Nie mialem okazji podpiac tego szkla do D70, ale zastanawialem sie czy jej na jakis czas nie zakupic. Cena na Allegro 1150,00 za bardzo dobry stan. Nie mam pojecia dlaczego tak ja ocenilo photodo, moze masz jakas teorie?
    mialem w lapkach ww tokine w wersji nikonowskiej i minoltowskiej.. w obu przypadkach zalowalem ze tak krotko .. z mojego f80 fotki wyszly rewelka. troche trzeba sie przyzwyczaic do "celwoania" z ostrzeneim w manualu a dokladnie z trafieniem zey wysprzeglic obiektyw.niemialem mozliwosci potestowac jej porzadnie ale gdybym nie podpial jakis czas pozniej 35-70/2.8 nikorra to bym ja uwazal za cudo. a i tak sadze ze w tym zakresie cenowym nie da sie kupic nic lepszego. to oczywiscie tylko moje prywatne zdanie. ja bym kupil .. no chyba ze by mi sie trafil 35-70 co do sigmy to sie nie wypowiadam, nie uzywalem. a co do trwalosci tokiny .. widzialem jak leciala na beton i turlala kawalek po schodach 80-200/2.8podczepiona do dynaxa 7 z hs5600 .. jedynym defektem byly wylamane sanki lampy i rozbity filtr UV. ale kumpel prawie zawalu dostal

  10. #30

    Domyślnie

    Jestes Drogi Sailorze w mniejszosci, szanuje Twoje zdanie i za kilka dni podepne do korpusu nowa wersje SV i przeprowadze swoj test. Wrzuce oczywiscie sample na forum. Co do wytrzymalosci, pamietasz watek na prfc lub prf o kopnietej przez konia L-ce? To dopiero wytrzymalosc. Co do Nikkora, pisalem juz kiedys ze moja 80-200/2.8 ED wybudowano drewniany domek letniskowy. Sa slady po gwozdziach na korpusie

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •