Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 94
  1. #1

    Domyślnie sesja z Olą a przy okazji test d3x

    Witam, jak zwykle po dłuższej nieobecności przypominam się ....w połowie lutego u Jacka Z. w studio miałem okazję focić Olę Hapka najbardziej "wypasionym" korpusem Nikona dzięki uprzejmości forumowego kolegi zwanego za oceanem wolfem (wilk325)...również poddałem testom przy tej okazji obiektyw nikkora 180/2.8 rezultaty ponieżej a póki co kilka wniosków:

    w samym obrazowaniu nie dostrzegłem żadnych znaczących różnic pomiedzy d3 a d3x, obrabia sie bardzo podobnie, oczywiście d3x pozwala na znacznie większe powiększenia, czy mocniejsze kadrowanie, ciutek więcej czerwonego daje matryca d3x..ale nie ma to praktycznie żadnego znaczenia...kwestia ustawień, ewentualnie poźniejszej obróbki...nie daję surowych plików, gdyz mnie interesuje finalny efekt i jak łatwo i szybko się do niego dochodzi...obróbka: standartowo poprawka cery (usunięcie sporadycznych pryszczy itp) następnie nik pro color i filtr pt. cross processing B02 nastepnie lekkie zgaszenie go i dodanie ciutek ziarna przez użycie nik pro silver i Antique Plate I (krycie tej warstwy minimalne okolo 20% ) i wlaściwie na tym koniec.

    1. Nikon d3x + nikkor 135/2.0 1/160 f2.8


    2. Nikon d3x 50mm 1.4 (ale nie wiem sigma czy nikkor afs ) 1/160 f2.8


    3. nikon d3x + nikkor 135/2.0 1/160 f2.8


    4. nikon d3x + nikkor 85 1.4 1/160 f2.2


    5. nikon d3 + nikkor 180 2.8 1/160 f2.8


    6.nikon d3 + nikkor 180 2.8 1/160 f2.8 ( tu pojawiło się coś "dziwnego" - skórka jakby zyskała na dokładności odwzorowania szczegółów - ale to może być subiektywne
    Pozdrówka Jacek ....

  2. #2

    Domyślnie

    Podoba mi się cała seria, 5 najlepsza jak dla mnie.
    D300, T12-24, N50/1.8, SB600
    Jakub Gruchot Price action Gruzja Distance learning

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    Babimost, Lubuskie
    Posty
    36

    Domyślnie

    bardzo fajne, szczególnie 5... i 1 też
    D80 | D40x | 18-135 f/3.5-5.6 | 50 f/1.8 | Lowepro Flipside 300 | Lowepro | filterki..

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem pod wrazeniem.Prace bardzo ciekawe.Ładne zestawienie i kolorystyka tych zdjec, w Twoim wykonaniu jest wyśmienita.
    A jeśli moge sobie wybrac to fotka nr.5 wygrywa.
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  5. #5

    Domyślnie

    ja też lubie ten filtr ale używam częściej na C04, foty klasycznie na poziomie światowym, ogólnie mam wrażenie, że nawet z D40 byś pozamiatał na forum

  6. #6

    Domyślnie

    1, 4.. zresztą wszystkie są piękne.
    D7200

  7. #7

    Domyślnie

    super i tyle.
    Andrzej

  8. #8

    Domyślnie

    Aparat jak aparat... świetne zdjęcia!

  9. #9

    Domyślnie

    Zdjęcia rewelacyjne.

    Jednak MZ miarodajnym testem było by wykonanie "tych samych" kadrów, z użyciem tego samego szkła i obróbki ale różnymi puszkami.
    D 80 + szklarnia, Canon 5D + szkła

    zapraszam na stronę grupy fotograficznej: JastalFotoGrupa

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystkow tych próbach pieknie zagrało.
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •