Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Z filtrem czy bez? ;-) Polecam "Fotografa niedzielnego&

    Odwieczny problem - uzywac filtru na obiektywie czy nie? Polecam lekture opinii Mike'a Johnstone'a w "Fotografie niedzielnym":
    http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=6&e=2653
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  2. #2

    Domyślnie

    Nareszcie ktoś mądry potwierdził moje zdanie na temat filtrów UV.
    Flary zawsze mnie doprowadzały do czerwoności.
    O spadku ostrości nie wspomnę.

    Poza tym, gdy kupimy juz superfiltr za ciężkie pieniądze, to w skrajnych przypadkach może on być droższy od samego obiektywu i czym go wtedy chronić?

  3. #3

    Domyślnie

    "Udowodniono to empirycznie - wystarczy przyjrzeć się szkłom na rynku wtórnym. Ile z nich jest ma rysy? Ile aukcji na eBayu nie ma w opisie "szkło w idealnym stanie", "soczewki jak nowe"? Nie możemy niedoceniać poprzednich właścicieli - gdyby łatwo było zarysować obiektyw, byłoby na świecie znacznie więcej porysowanych szkieł niż teraz..."

    Troche bledne zalozenie, ze wszystie obiektywy sprzedawane na ebay-u uzywane byly bez filtrow ochronnych.
    Pozdrawiam, Lolas

  4. #4

    Domyślnie

    na to samo zwróciłem uwagę...po rozmowach ze sprzedającymi szkła na ebayu mam odmienne zdanie w tej kwestii...na 54 szkła, które tam kupiłem 4kilka miało filtry

    i druga refleksja...nie trzeba się wybierać na szczyty alp żeby mieć zwiększone promieniowanie UV...wystarczą karkonosze (i niekoniecznie śnieżka)...również nad morzem jest tego aż za nadto...

    refleksja trzecia..."używajcie filtrów, kiedy są niezbędne" to rozsądne podejście, ale ja bym je odwrócił...nie używajcie filtrów wyłącznie, kiedy są zbędne

    refleksja czwarta...bliki wywołuja same obiektywy, więc niekoniecznie spowodowane były wyłącznie przez filtry - nikt nie robił porównaia w tych samych warunkach, więc pokazywanie takich przykładów jest naciągane...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    A czym wyeliminowac blinki???Jaki filtr???
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  6. #6

    Domyślnie

    filtr o nazwie OSŁONA PRZECIWSŁONECZNA, cudowna recepta na wszelkie flary i bliki :P

  7. #7

    Domyślnie

    Nie przy tokinie :>I to czasem niepomaga.
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Wiec ktos odpowie logicznie ??
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  10. #10

    Domyślnie

    nie ma chyba filtra na bliki .. przynajmniej nigdy takiego nie widzialem

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •