Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Doświetlenie twarzy podczas zachodu słońca

    Czy macie jakiś przepis na doświetlenie twarzy podczas kontrowego światła padającego od zachodzącego słońca?

    Moje ostatnie próby spełzły na niczym, niby lampa błyskała, ale na fotce nie było tego widać.

    Jaki pomiar światła? Na czym je zmierzyć? Jaką siłę błysku ustawić?
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  2. #2

    Domyślnie

    zmierz swiatlo z nieba okolo 90 stopni od miejsca ktore bedzie tlem , zablokuj ekspozycje blysnij lampa z ta ekspozycja np w trybie slow i korekcja na lampie od -1 do -2,5 w zaleznosci od efektu
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  3. #3

    Domyślnie

    robiłem to na wakacjach bez problemu w manualu z lampą na 1/64-1/128
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie Re: Doświetlenie twarzy podczas zachodu słońca

    Cytat Zamieszczone przez Wozik
    Czy macie jakiś przepis na doświetlenie twarzy podczas kontrowego światła padającego od zachodzącego słońca?

    Moje ostatnie próby spełzły na niczym, niby lampa błyskała, ale na fotce nie było tego widać.

    Jaki pomiar światła? Na czym je zmierzyć? Jaką siłę błysku ustawić?
    Miałem podobne problemy podczas wakacji tyle tylko że używałem wbudowanej lampy.
    Po wielu próbach najlepiej wychodziło jeżeli lampa była na "rear" i moc błysku ustawiona na - x,x. Ogolnie to metoda pomiaru na wyczucie i zebraną praktyką.
    Czasami efekty były całkiem ciekawe, postacie wychodziły jakby sztucznie dodane w PhotoSyfie

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    nie wiem jak D50 z SB600 - ale jest tam chyba działająca w takim zestawieniu na lampie opcja BF, ustawiasz na minus lub plus w stosunku do zastanego (zalezy co kto lubi)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Pomiar światła na tło , lampka w trybie doświetlania ( zupełnie jak w słoneczną pogodę) . A jak nie to manual i parę pstryknięć kontrolnych . Najistotniejszy jest tu pomiar tła (tak jak bez lampy) , obiekt pierwszego planu załatwiasz lampą .

  7. #7

    Domyślnie

    A może zabawa z blendami?

    Tu jest ciekawy link:
    http://www.foto.com.pl/index.php?id=warsztat
    Pod nazwą "portrety w plenerze z użyciem blend.
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  8. #8

    Domyślnie

    Tez mysle ze zabawa z bledami sprawdzi sie bardzo dobrze. Uzyskasz w ten sposob ladne zlotawe swiatelko.

    Cos w tym stylu : http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=29203

  9. #9
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Tu jest ciekawy link:
    "operowanie blenda to dokladnie to samo co puszczanie zajaczkow lusterkiem"

    "walorem blend jest lekkos i prostota poslugiwania sie oraz to ze od razu widac rezultat. pod tym wzgledem w plenerze sa bardizej uzyteczne niz studyjne lampy blyskowe"

    "ciekawe zdjecia moga powstac nie tykow studio ale rowniez przy swietle dziennym i to z pozoru beznadziejnym do fotografowania"

    dzizzzasssss .. litosci ...

  10. #10

    Domyślnie

    Blenda , owszem ale w świetle a nie w czasie zachodu słońca .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •