Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie nabyłem 2 zestawy obronne

    poruszony postami kolegów z forum o napaściach itd...zdecydowałem się nabyć drogą kupna 2 zestawy pierwszego uderzenia

    1 - monopod manfrotto 479B/JK19 za 100zł na alledrogo (prawie nówka)
    pierwsze przymiarki...jeszcze bez głowicy wskazują na bardzo poręczną rzecz...wysoki - na pełnym rozstawie nogi (3 segmenty) jest nawet za wysoki :P solidny - udżwig do 10kg :P idealny na wycieczki w trudnym terenie, gdzie zabieranie statywu ważącego 3kg byłoby masochizmem oraz do szybkiej fotografii, gdzie czesto zmienia się miejsce focenia...

    2 - statyw manfrotto 055PROB + głowica kulowa 468RC za 690zł u hesji (w tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować sławkowi za transakcję...forum padło by gdybym chciał słowami wyrazić wszystkie ohy i ahy pod jego adresem )
    pierwsze wrażenia...ciężki - prawie 3kg - i stabilny jak ruski czołg...podpięcie nikosia F70 z długą sigmą wogóle go nie wzruszyło...wykręcałem głowicą na wszystkie strony, a łon ani drgnął ...poszedłem więc dalej i podpiąłem vivitara 3x + danubia 500mm, co razem daje 1500mm...wycelowałem w obiekt oddalony o jakieś 2 km i po ok 1s obiektyw był ustabilizowany ...następną próbą było wyjęcie środkowej kolumny i położenie jej w poziomie (ten statyw tak może ) a następnie powtórne podpięcie długśnej danubii...efekt szokujący - czas stabilizacji 2s przy pełnym wyciągu kolumny w bok, poza statyw
    o rozkładaniu nóg do pełnego poziomu (11cm) pisał już sławek, więc dodam, że kolumna ma specjalną, krótką końcówkę na taką okazję...szybkozłączki na nogach otwierają się i zamykają w oka mgnieniu, a trzymają, że ohhh...dodatkowy uchwyt do podwieszenia torby - w razie co może dodatkowo stabilizować statyw...uchwyt do paska...blokada rozstawu półautomatyczna...piankowe nakładki na 2 nogi ułatwiają uchwyt w zimie i w lecie...
    głowica też rewelacja...szczerze mówiąc obawiałem się trochę kulowej, ale zaryzykowałem i opłacało się...nastawy są tak szybkie, że będę się musiał przyzwyczaić do tej szybkości z czasem mojej reakcji ...wielka kula z blokadą trzyma solidnie, a szybkozłączka działa automatycznie i posiada dodatkową blokadę zabezpieczającą przed niechcianym zwolnieniem mechanizmu...

    no cóż...wciąż jestem pod wrażeniem i pełen zachwytu...już się nie mogę doczekać ykendu co by skoczyć na dłuuugie zdjęcia dłuuugą danubią
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #2

    Domyślnie

    Gratuluje solidnego i konkretnego jakościowo sprzętu
    Nikony

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki :P w sobotę próba generalna...sam jestem ciekaw zdjęć z danubii oraz sigmy na długim dystansie...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie

    Pożyczyłem raz na jeden wieczór taki sam statywik i byłem równie zachwycony Tylko dla mnie trochę za ciężki... Może się na niego kiedyś zdecyduję, ale najpierw nabędę samochód do przewożenia
    Tomek
    <strike>D90</strike> | <strike>18-200</strike> | <strike>35/1.8</strike> | <strike>S 10-20</strike>

  5. #5

    Domyślnie

    Tez dlugo nie moglem sie zdecydowac czy barc 190 czy 055 ale w koncu kupilem 190 pro - mniejszy i lzejszy a ja czesto targam ze soba statyw po gorach gdzie liczy sie kazdy kilogram. Ale 055 jest jednak troszke bardziej stabilny.
    Pozdrawiam Karol

  6. #6

    Domyślnie

    he he...w góry to bedę zabierał monopoda...1500 w górach nie będzie potrzebne
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.
    Koniecznie napisz jak Ci poszło.
    Pod koniec przyszłego tygodnia wybieram się w góry i mama dylemat co zabrać :
    trzy nogi czy jedną
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    No to spełniłeś moje marzenia - ja nadal z nimi pozostaje.
    Cieszą fakty, że wybór Twój był identyczny z moim no że już posiadasz te cudeńka.
    Czekamy na wiadomości z pleneru no i na zdjęcia oczywiście.
    Pozdrawiam Antek
    Nikon + sporo gratów pasujących do niego Aktualnie wszystko do sprzedania- koniec z fotografią ze względu na wiek.

  9. #9

    Domyślnie

    jutro zabieram dziciaki z mojego kółka na wzgórza łomnickie...temat: fotografia zimowa - krajobraz szeroko i wąsko...oni będą się uczyć, a ja postawię to monstrum i poceluję w śnieżke jeśli jej chmury nie zakryją...moze też ustrzelę cycengebirge
    mam już swoją Z10, więc zrobię zdjęcia tego monstrum i wrzucę...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie Re: nabyłem 2 zestawy obronne

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    .....zdecydowałem się nabyć drogą kupna .....statyw manfrotto 055PROB...
    Gratulacje. Wiesz co dobre
    Pozdrawiam, Maciek
    Nie to ładne, co ładne, lecz to, co się komu podoba.
    ||N D300|N MB-D10|N 24-70 N|N 60D Micro|SB 800|MF 055 Pro + 322RC2|L CompuTrekker Plus AW|| | Mój Mikołajek |

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •