Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Swego czasu robilem z kolega z Wloch testy Tamrona 1.4x i Pentaxa SMC-F* 300/4.5 (rewelacyjne stale tele AF, identyczne optycznie z pozniejszym FA* ). Skany z Provii 100F robilem na Coolscanie III przy 2700 dpi. I powiem Wam, ze spadek jakosci byl ledwie zauwazalny. A tym bardziej bylo to mile, ze ten TC jest naprawde tani (cos kolo 60-80 USD w USA). Podejrzewam, ze i na cyfrze byloby podobnie. Generalnie wniosek jest taki, ze z TC 1.4x spadek jakosci jest pomijalnie maly. Z TC 2x, nawet firmowym, trzeba juz sie liczyc z pogorszeniem ostrosci - nie ma nic darmo
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  2. #22

    Domyślnie

    Problem (??) z TC-14E i TC-20E jest taki, że pracują tylko z obiektywami AF-S i AF-I. Jakoś nie wpadłem nigdy na pomysł, aby zakładać je do AF 80-200D ED N choć posiadam niezbędne składniki.
    Jak będzie trochę pogody (i będę miał akurat czas) to mogę podesłać sample z AF-I 300/2.8D ED bez konwertera, z TC-14E i TC-20E (np. ten sam motyw).
    Nikon nie robi chyba TC przenoszącego mechaniczny AF (czyli pasujący do wymienionego 80-200).

    Z kolei TC Kenko 2x (niestety nie pamiętam symbolu, ale chyba był 7-mio elementowy) testował kiedyś mój kolega i efekty były bardzo zachęcające. Testował to z obiektywem 75-300 (taki starszy, solidniejszy niż dzisiejsze 70-300) i strata jakości była naprawdę mała.

  3. #23
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pX
    Jakoś nie wpadłem nigdy na pomysł, aby zakładać je do AF 80-200D ED N choć posiadam niezbędne składniki.
    slusznie, bo [jesli uwaznie przeczytasz kilka postow wstecz] sprawa braku af w tym zestawie byla jasna.

    stad wlasnie pojawil sie temat tc kenko.

  4. #24

    Domyślnie Kenko 1.5

    Od jakiegoś czasu robię Kenko 1.5 i jestem zadowolony. Dałem za nieg 350 za nowego. AF z każdym obiektywem, którym robiłem.
    Stosowałem także do makro 90 z soczeką +5 i też nie było źle.
    Ja przyjąlem takie rozwiązanie:
    Tani konwerter bo nawet drogi pogarsza obraz, do tego używam kiedy muszę.

    Jeśli ktoś potrzebuje - polecam - za taką cenę daje dobry wynik.
    Oczywiście 1.5 zabiera 1f.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam,

    Gumers
    D70 | AF-S DX Zoom-Nikkor 18-70 mm f/3,5-4,5G IF-ED | Tamron 90/2,8 | 70-300 | Kenko*1,5 | SB800 |50/1,8|
    F65 | 28-80

  5. #25

    Domyślnie

    Dałem za nieg 350 za nowego
    Kwota do przelkniecia... W wolnej chwili daj linke do zdjec. Ciekaw jestem efektu.

  6. #26
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Oj z tymi linkami to kłopocik bo ich nie mam. Mam parę zdjęć ale nie wiem jak mam je udostępnić.
    Przy okazji ktoś się pytał o Tamrona 90/2.8 to właśnie z tym szkłem najczęściej łacze konwerter lub z 70-300G ale tu nie ma jakiś wielkich efektów.
    Pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •