Close

Strona 1 z 69 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 682
  1. #1

    Domyślnie Nissin Speedlite Di622 typ N

    Czy miał ktoś w ręku albo na aparacie lampkę Nissin Speedlite Di622 typ N? Pytam w kontekście nowych cen SB-600 i 800. Zastanawiam się czy za 470 zł warto zakupić to to i używać jako podstawowej lampki względnie drugiej. Pomijam kwestie CLS itp. chodzi mi o samą prace w iTTL i manualu.
    D40 | N18-55 | T28-75 | N60 | N35 | SB600 i 4 baterie |

  2. #2

    Domyślnie

    Witam ! Jestem posiadaczem takiej lampy i jestem z niej bardzo zadowolony! Za tą cenę to rewelacja jak do tej pory nie zawodzi jest prosta w obsłudze nie kiwa się na "sankach" troszkę piszczy przy ładowaniu ale to normalne także przy innych lampach .Jeśli chodzi o iTTL działa świetnie a i w manualu nie zawodzi .Wiec mogę polecić z czystym sumieniem .

  3. #3

    Domyślnie

    sgg9 utwierdzasz mnie w przekonaniu, że warto. Możesz wrzucić jakieś pikczersy dla przykładu?
    D40 | N18-55 | T28-75 | N60 | N35 | SB600 i 4 baterie |

  4. #4

    Domyślnie

    Wczoraj szukałem na googlach manualu do tej lampki i tarfiłem na coś takiego

    http://www.nissin-japan.com/en/news/di866pr.pdf

    Dla mnie rewelacja. Poczekam tylko na ujawnienie się producenta z ceną.
    D40 | N18-55 | T28-75 | N60 | N35 | SB600 i 4 baterie |

  5. #5

    Domyślnie

    no faktycznie - revela! wreszcie wyczekiwana przez wszystkich lampa z kolorowym LCD! Ciekawe, ile milionów kolorów zaoferują! Tą technologią Nissin wykosi konkurencję w pień

    a cenę tego cudeńka masz:

    Compatible with both Canon and Nikon digital SLRs and PowerShot/COOLPIX cameras with hotshoes, the Di866 has an SRP of £304.34 plus VAT. Availability is yet to be announced.

    Możesz zacząć zbierać 2.000 na lampkę
    Ostatnio edytowane przez peludito ; 04-03-2009 o 21:12
    pozdrawiam - M.
    D50/F801/PiSix, N 18-70, N 50 1.8, S 105 2.8, S 10-20, KIRON 70-210 4, SB-800 i inne szpeje...

    OKO KOTA

  6. #6

    Domyślnie Nissin Di622 N

    witam.
    Jestem posiadaczem Nissin Speedlite Di622 typ N na NIKON D60 - i powiem ze kupiłem ją w ciemno - bez opisu bez opinii .Lampka jest od niedawna na rynku nawet w sklepie fotojokera nie wiedzieli co ona potrafi i nie ma tak naprawdę dokładnego opisu jej możliwości, a prawda jest taka że:
    (dla amatorów)
    Nowe sterowanie i-TTL NIKONA w zupełności wystarcza i nie potrzebny jest wyświetlacz w lampce. Błysk jest w miarę powtarzalny chodzi o zachowanie barwy i ciepłoty zdjęcia. Dostarczony opis przez importera jest czytelny i jasny , odrobinę problemu sprawia ustawienie wg instrukcji lampy jako Slave mało zrozumiałe ale po namyśle łapie się o co chodzi (wina zapewne tłumaczenia).Czujnik w panelu przednim ładnie reaguje na polecenia z aparatu ( w moim przypadku D60) Panel tylni w miejscu wyświetlacza jest odrobinę plastisiowy ale ujdzie w tłumie. Ciekawostka w lampce są odbłyśnik i klapka do zmatowienia(rozproszenia) błysku Podany czas ładowani do pełnego błysku 5 s wydaje mi się zawyżony, seria zdjęć wykonana na bateriach Alkaicznych Sony w zupełności wystarcza do pracy na małej imprezie – nie testowałem na akumulatorach (test w przyszłym tygodniu). Swoją di 622 kupiłem za 479zł + przesyłka= 509zł Cena do jakości ( w skali 1-5) na 4
    (dla zastosowań półprofesjonalnych i profesjonalnych)
    Kiedyś Nissin robił ciekawe lampki w chwili obecnej chyba firma stara się wejść w stylu smoka na rynek. Jako lampa na dodatkowym aparacie ujdzie . Podane LP44 dla 105 mm jest ciekawym chwytem marketingowym standardowe 50mm to LP 35 ciut za mało .
    PS.Fishq Di 622 nie posiada ciekłokrystalicznego wyświetlacza ale to ciekawy pomysł .

  7. #7

    Domyślnie

    Dziś otrzymałem maila od firmy MIGOMEX - oficjalnego dystrybutora lampek w Polsce - na zapytanie o cene i dostępność Di 866 :Witam, w tych dniach na targach PMA w USA, ustalane są szczegółowe warunki handlowe (ceny i terminy dostaw) m.in. tych właśnie produktów. Myślę, że lampy Nissin Di866 pojawią się niebawem.
    Pozdrawiam


    Co do ceny, to przewinęła mi się gdzieś na googlach kwota 270 funtów w UK. Ciekawe czy u nas będzie w okolicach 1000 zł. Pożyjemy zobaczymy.
    D40 | N18-55 | T28-75 | N60 | N35 | SB600 i 4 baterie |

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fishq Zobacz posta
    Pytam w kontekście nowych cen SB-600 i 800.
    No właśnie, sam poluję na SB-600, ale albo jest niedostępna (tak jest w wielu, jeśli nie w większości sklepów), albo kosztuje ok. 1000zł. Poszaleli z tymi cenami...


    Pzdr
    M

  9. #9

    Domyślnie

    Można prosić o jakieś sampelki z użyciem lampy? Przymierzam się do jej kupna, a w internecie znalazłem chyba całe dwa zdjęcia. (Swoją drogą ładnie oświetlone)

    Interesuje mnie kwestia wyzwalania przy użyciu błysku wbudowanej lampki, bo za to jest chwalona na zagranicznych forach. W jakim trybie trzeba ustawić wbudowaną, bo czytałem, że tylko w trybie ttl (a nie manual) wyzwala tą lampę. Może ktoś potwierdzić? Jeśli tak, to czy można ustawić kompensację błysku na -3.0 żeby zminimalizować odblaski od wbudowanej a -mimo to- wyzwolić nissinkę? I jeszcze jakieś przykładowe fotki grzecznie proszę. (Tylko mi się nie tłumaczyć, ze dopiero zaczynacie - nie muszą być wybitne artystycznie )

    I jeszcze jedna rzecz- podobno nie da się jej odpalić przy pomocy chińskich odbiorników radiowych. Próbował już ktoś zaklejać styki?
    Gdzieś na strobist.com przeczytałem, że dobrze działa przy użyciu oryginalnych wyzwalaczy canon i cactusów w wersji v2s. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi ostatnimi?

    Pzdr

    Edit: Btw. Link podany przez fishq nie jest instrukcją do tego modelu
    http://www.nissin-japan.com/en/support/622_EN_MAN.pdf
    Ostatnio edytowane przez mnipu ; 10-03-2009 o 12:39

  10. #10

    Domyślnie Nissin

    Małem pytanie do posiadaczy lub zorientowanych , czy te lampy współgrają z Nikonowskim CLS.
    Zastanawiam się nad zakupem trzeciej lampki do moich sabinek a nikonowskie ceny sabinek troszkę poszalały.

    Pozdrawiam
    Maciej

Strona 1 z 69 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •