Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Tutek koffee ;)

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kroolik Zobacz posta
    na etapie obrobki mozna poprawić zdjecie o 70 %
    Względnie zepsuć o 100

  2. #22

    Domyślnie

    no to ja przetłumacze to na PS chociaż Corela też lubie.


    to narzędzie w PS to klonowanie czyli wciskamy klawisz "S", następnie wybieramy z wciśniętym altem co klonujemy, przenosimy kursor i zamalowywujemy niedoskonałości,
    można też użyc healing brush ("J" na klawiaturze) i ten sam schemat



    aby zrobic takie maskowanie w PS należy:
    1. wciskamy "Q" następnie "B" (czyli zwykły pędzel/brush)
    2. kolorem czarnym (bedzie widoczny czerwony) i miękką końcówką malujemy oczy
    3. znowu "Q" i widzimy "mróweczki" i następnie CTRL+SHIFT+I (odwracamy zaznaczenie)
    4. mamy zaznaczone oczy, wciskamy CTRL+B i bawimy sie kolorami (w PS chyba od wersji CS jest też opcja VARIATIONS w górnym menu Image/obraz >> Adjustment >> Variations i chyba działa identycznie jak ta w corelu.)


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koffee Zobacz posta
    Po zapisaniu jako JPG
    Aniu, warto byloby nie zakorzeniac ludziom poczatkujacym w obrobce, tak zlych nawykow. Jesli decydujemy sie na fotografowanie do NEFow, to caly proces obrobki powinien odbywac sie w formacie bezstratnym! JPG tylko juz w postaci finalnego pliku, po zakonczeniu wszystkich dzialan.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #24
    Rozmowny Awatar koffee
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Brwinów
    Posty
    553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Aniu, warto byloby nie zakorzeniac ludziom poczatkujacym w obrobce, tak zlych nawykow. Jesli decydujemy sie na fotografowanie do NEFow, to caly proces obrobki powinien odbywac sie w formacie bezstratnym! JPG tylko juz w postaci finalnego pliku, po zakonczeniu wszystkich dzialan.
    No rzeczywiście powinnam dawać lepszy przykład Jeszcze jakiś czas temu zapisywałam jako tiff (tak chyba się powinno) i chyba muszę wrócić do tego

    segl - dzięki za przełożenie na PS-a

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koffee Zobacz posta
    No rzeczywiście powinnam dawać lepszy przykład Jeszcze jakiś czas temu zapisywałam jako tiff (tak chyba się powinno)
    Oczywiscie. TIFF z zalozenia (bo mozna go użyc rowniez jako kontener kompresji JPGa) uzywa formatów kompresji bezstratnej.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Oczywiscie. TIFF z zalozenia (bo mozna go użyc rowniez jako kontener kompresji JPGa) uzywa formatów kompresji bezstratnej.
    Czyli najlepiej wszystko robic na NEF-ie a dopiero jak juz wszystko ok zmienic na JPG. A jak się ustawia ile bitowe jest zdjecie bo u mnie jest 8bt?
    NIKON D90 + 18-105 VR + NIKORR 35mm 1.8G + Metz 48 AF-1

    Dars

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dars Zobacz posta
    Czyli najlepiej wszystko robic na NEF-ie a dopiero jak juz wszystko ok zmienic na JPG.
    "Na NEFie" sie wszystkiego nie da zrobic. Zapisac do TIFFa i na nim pracowac (lub PSD, jesli plik uzdatni sie pozniej o warstwy, chociaz ostatnie wersje PSa umozliwiaja rowniez zapisa TIFFow wielowarstwowych). JPG dopiero po calej obrobce (oraz kadrowaniu i skalowaniu), kiedy trzeba go zaniesc do labu lub wrzucic do sieci.



    Cytat Zamieszczone przez dars Zobacz posta
    A jak się ustawia ile bitowe jest zdjecie bo u mnie jest 8bt?
    W dolnej czesci okna CameraRAW masz podany rozmiar i ilosc bitow. Kliknij i dalej juz bedziesz wiedzial co i jak.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #28

    Domyślnie

    W PSie wybierasz to w Image->Mode, natomiast przy wołaniu w ACR klikasz tutaj:


    Jeżeli chodzi o resztę odpowiedzi, to powinno pomóc to.

  9. #29
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    Wypada się przywitać - jako że to pierwsza wypowiedź na forum - więc niniejszym to czynię.

    W nawiązaniu do części wypowiedzi Segl'a to wydaje mi się że zamiarem koffee była korekcja koloru twarzy a nie oczu, więc:
    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    no to ja przetłumacze to na PS chociaż Corela też lubie.

    aby zrobic takie maskowanie w PS należy:
    1. wciskamy "Q" następnie "B" (czyli zwykły pędzel/brush)
    2. kolorem czarnym (bedzie widoczny czerwony) i miękką końcówką malujemy oczy
    3. znowu "Q" i widzimy "mróweczki" i następnie CTRL+SHIFT+I (odwracamy zaznaczenie)
    4. mamy zaznaczone oczy, wciskamy CTRL+B i bawimy sie kolorami (w PS chyba od wersji CS jest też opcja VARIATIONS w górnym menu Image/obraz >> Adjustment >> Variations i chyba działa identycznie jak ta w corelu.)

    ...odwracanie zaznaczenia jest niepotrzebne. (CTRL+SHIFT+I)

    Poza tym dobrze by było na początku powielić warstwę i utworzyć na niej maskę z tego co opisałeś:

    -powielamy tlo - warstwa przez kopiowanie (CTRL+J)
    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    1. wciskamy "Q" następnie "B" (czyli zwykły pędzel/brush)
    2. kolorem czarnym (bedzie widoczny czerwony) i miękką końcówką malujemy oczy
    3. znowu "Q" i widzimy "mróweczki"
    - na panelu warstwy klikamy ikonkę (trzecią od lewej na dole) "utwórz maskę warstwy"
    - klikamy na miniaturce skopiowanej wcześniej warstwy (aby "zejść" z maski)
    - i teraz za "Segl'em": "wciskamy CTRL+B i bawimy sie kolorami" lub: "w górnym menu Image/obraz >> Adjustment >> Variations" (po polsku: Menu OBRAZ >> Dopasowania >> Wariacje

    Zaletą powielania warstwy i maski na warstwie jest jak prawie wszyscy wiedzą dopasowanie krycia zastosowanej korekty, gdyby okazała się zbyt radykalna.

    Oczywiście powyższe moje dywagację są moją skromną propozycją i każdy wg uznania może z nich skorzystać lub nie.

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Widziałem inne zdjęcia tej księżniczki , z czereśnią i arbuzem jest najlepsze
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •