Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Wątek: Tutek koffee ;)

  1. #11
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariobor Zobacz posta
    podziękowania dla koffeeak widać 90% roboty można zrobić z poziomu camera raw a resztę softem
    Camera Raw to nie jest soft?

  2. #12

    Domyślnie

    no dobra przejęzyczenie Dla mnie camera raw to wywoływarka rawów, PS czy corel to już rozbudowane narzędzia graficzne
    Ostatnio edytowane przez mariobor ; 28-02-2009 o 16:47

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki koffee za tutka

    ...jeden problem... nie mam Corela... i na dodatek kompletnie nie czaję jak go się obsługuje... hmm... a w samym PS'ie znasz alternatywne metody do tych z Corela?..
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  4. #14

    Domyślnie

    Grunt, że z rawów wyciągnie się bezstratnie, a ingerencje w jpg potrafią mocno zkaszanić histogram.

  5. #15

    Domyślnie

    nie zebym narzekal, ale co to za tutek gdzie zdjecie ktore zostaje poddane obrobce jest juz prawie idealne ??
    na dobra sprawe to wierze ze 90% ludzi zna te narzedzia którymi robisz, lepiej w takim razie naucz nas jak robic aby wychodzily juz tak dobre z puszki
    czyli podstawy fofografii a nie obrobki sie klaniają
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #16

    Domyślnie

    koffee jest niesamowita ! Zarówno jeśli chodzi o kadry jak i obróbkę!

  7. #17

    Domyślnie

    tAK ale obrobka w jej przypadku (przynajmniej na tym przykladzie) polega na posiadaniu DOBREGO SMAKU i wyczucia a nie na niewiadomo_czym.
    tak wiec narzedzia narzedziami, ale chyba kluczem do robienia lepszych zdjec jest po prostu uwrazliwianie sie na wszystkie mozliwe sposoby (przede wszystkim) a nie nauka narzedzi (to w drugiej, a moze czwartej kolejnosci).

    Wyglada chwilami tak jakby wiele osob wierzylo w to ze z marnego zdjecia za pomocą niesamowitej obrobki mozna zrobic cos lepszego- a to tylko czasami i bardzo rzadko sie to udaje
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #18

    Domyślnie

    Myślę, że trafiłeś w sedno. Każdy ma jakieś indywidualne wyczucie i inaczej postrzega to, jak powinno zdjęcie wygląda (vide wątek z Krzysiakiem). Niemniej jednak, aby zrealizować swoją wizję, trzeba wg mnie także doskonale znać narzędzie, które na to pozwoli. Wtedy skupiamy się na myśleniu o zdjęciu, a nie o tym, co dany suwak oznacza.

    Tak czy siak podstawowym kluczem jest oglądanie prac innych i wyciąganie wniosków.

  9. #19

    Domyślnie

    na pewno tak.
    u mnie tak to wyglada:

    80-90% to dobry kadr (ciekawy), dobre swiatlo itd
    10-20 % to obróbka,

    ale paradoksalnie:
    na etapie obrobki mozna poprawić zdjecie o 70 %
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #20

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •