Close

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokaż wyniki od 151 do 157 z 157
  1. #151

    Domyślnie

    Więc tak:

    1) Zdjęcie zrobione aparatem pełnoklatkowym - niby detal, ale zupełnie inaczej obrazuje takie coś (wiem, bo mam porównanie D700 i D200)
    2) Oświetlenie bardzo równomierne - wg mnie pochodzące z okien, przy czym jest to światło odbite na zewnątrz, nie jest ostre, przez co ładnie wszystko wygląda
    3) Skóra - odpowiednie ustawienia suwaków dla highlights, recovery, fill, blacks, do tego lekko zmniejszona saturacja, lekko pogrzebane w profilu dla aparatu (nie jestem w stanie napisać co i jak dokładnie, ale wiem, że się da)
    4) Oczy - zwiększona saturacja, dużo lokalnego narzędzia - dodge dla highligts i burn dla shadows (piszę, tak jak w punkcie trzecim dla Lightroom w wersji angielskiej, stąd te nazwy - oczywiście podobnie w ACR zrobimy + Photoshop)

    Trudno to wszystko opisać dokładnie, ale te 4 punkty są wg mnie kluczowe.

    PS.: Tak, dodatkowy jakiś filtr typu Colorize, aby trochę mieć w kierunku sepii.

    PS2: Punkty 1, 2 i 3 podobnie zrealizowałem tutaj - http://img87.imageshack.us/img87/2428/aaaaaaaav.jpg
    Zdjęcie oczywiście totalnie inne, ale światło dosyć chyba podobne i skóra (pomijając kolorek w postprocesie) też.

  2. #152

    Domyślnie

    skóra-wystarczy równomiernie padające światło(chyba to było zza okna) aby skóra była dobrze doświetlona i równo.
    Oczy to punktowo podciągnięty kontrast i wb w LR.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  3. #153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Więc tak:

    1) Zdjęcie zrobione aparatem pełnoklatkowym - niby detal, ale zupełnie inaczej obrazuje takie coś (wiem, bo mam porównanie D700 i D200)

    D50 czyli DX
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  4. #154

    Domyślnie

    o kolor oczu to do rodziców pytanie...
    świało z okna, obróbka jak Zasłużony Zbigniew - prawdopodobna wielce.
    zazdroszczę ludziom talentu...

  5. #155

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mancini Zobacz posta
    D50 czyli DX
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  6. #156
    miecinek
    Gość

    Domyślnie

    fajnie jak by ktoś pokazał krok po kroku jak na poprzedniej fotce

  7. #157

    Domyślnie

    też zobaczylbym jeszcze na jakimś przykladzie stepBYstep

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •