Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Exclamation Niekompatybilna Sigma 15mm EX DG do D700!!!

    Hej!

    Jak ktoś będzie szukać fullframe fish eye do D700 w naszym cudownym kraju to się mocno zdziwi.... Tak na prawdę z nowych konstrukcji pozostaje wybór pomiędzy 15mm Sigmy i 16mm Nikkora...
    I tu zaczynają się duże problemy... Obu praktycznie nie ma na magazynach. NIGDZIE. Dosłownie...
    Nadludzkim wysiłkiem udało mi się zdobyć Sigmę... Otwieram śliczne pudełeczko, oglądam dodatki, pięknie wykonane szkiełko, dopinam do D700 i... przysłowiowa „du...a”. Zero reakcji... Wnerwiony odsyłam do sprzedawcy, sprzedawca jeszcze bardziej wnerwiony dzwoni do Sigmy i pyta o co w tej sprawie chodzi... Na to w Sigmie spokojnie tłumaczą, że dopiero od „któregoś” numeru seryjnego 15mm/2.8 DG EX działa z D700 – poprzednie mają niekompatybilny procesor... Zewnętrznie poza numerem żadnych różnic... No i oczywiście katalog numerów to ma tylko Sigma. Oczywiście jak chciałem wersję kompatybilną to się dowiedziałem że za 1,5 miesiąca. Może...
    Chcąc nie chcąc zacząłem szukać Nikkora. Droższy sporo. Magazyn Nikona w Polsce – stan zero. Kiedy będą? Może za miesiąc, a może nie... Dzwoniłem po liście z ceneo i w jednym sklepiku baaaaardzo miły Pan powiedział, że on to nie ma ale kolega chyba będzie miał. I miał. Teraz mam ja na aparacie... Przy Sigmie wygląda jak liliput. Ale też ślicznie wykonany. Zdjęć jeszcze nie miałem kiedy zrobić... jedynie sprawdzałem czy pokrywa 180 stopni (oj chyba nie do końca) testując go przy robieniu zdjęcia  bębna w pralce 
    I tyle... uważajcie na niekompatybilne Sigmy z D700!!!! Można się zdziwić!!!

    PS. Fotki z Nikkora (szybkie pstryki) załączam



    Dawid Linkowski - anonimowość w sieci to fikcja
    dalej podpis był nieregulaminowy

  2. #2

    Domyślnie

    Dziwne, ja mam stara wersje Sigmy 15mm(kilkuletnia i dziala z D700 bezproblemowo.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego działa... EX DG? Być*może były różne partie procesorów w rożnych seriach... Sprawdzałem w dwóch miejscach gdzie na Sigmie się*podobno znają i potwierdzili,*że takie "jaja" mogą być z D700 całkiem standardową sytuacją...
    Dawid Linkowski - anonimowość w sieci to fikcja
    dalej podpis był nieregulaminowy

  4. #4

    Domyślnie

    EX napewno, DG nie wiem to jest starsze kilkuletnie szklo.

  5. #5

    Domyślnie

    Niedźwiedź ma tę Sigmę bodajże, używał jej z D3 i było OK. Teraz ma oprócz D3 także D700, więc można go podpytać czy ma jakiś problem z tą Sigmą i D700...

  6. #6

    Domyślnie

    Tak właściwie to jest jeszcze Zenitar 16mm za jakieś niewielkie pieniądze. Jest manualny, nie ma procesora więc współpracuje idealnie z D3 czy D700. Wystarczy zamknąć do 5.6 i już praktycznie wszystko jest ostre

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystko pięknie, tylko po co to psioczenie na nasz kraj? Wszędzie indziej byłoby super?
    The name of the game is to fill the frame.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakwas Zobacz posta
    Wszystko pięknie, tylko po co to psioczenie na nasz kraj? Wszędzie indziej byłoby super?
    Kocham ten kraj, ale jego specyfika czasem mnie wpienia... nie znajdziesz nigdzie w EU drugiego kraju między 30-50 mln mieszkańców, gdzie nie można kupić "półkowego" seryjnego obiektywu.... To mnie wpienia... Sprawdzałem co się dzieje w krajach ościennych i jakoś takich problemów nie było. Ot to... Bez urazy...
    Dawid Linkowski - anonimowość w sieci to fikcja
    dalej podpis był nieregulaminowy

  9. #9

    Domyślnie

    Obecnie chyba ogólnie jest duży problem ze szkłami, nie tylko z tym konkretnym.
    | N


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •