Close

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 122 z 122
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez havk Zobacz posta
    czytam i czytam ten watek.. i nie rozumiem, sa filmy ktore mozna wywolac w domu i takie co mozna TYLKO w labach? mam caly osprzed do wywolywania klisz, stare bo stare ale jest:P (z czasow zenita, czyli nie moich czasow) planuje zabawe w analoga juz od dluzszego czasu ale nie jestem pewien z filmow interesuje mnie wlasnie BW ilford400 ktos pisal wczesniej ze mozna go wywolac tylko w labach?
    Chodzi Ci o tradycyjnego czarno-białego Ilforda HP+ ISO 400?
    Dasz radę wywołać go sam.
    Jarek

  2. #122

    Domyślnie

    Pare moich mysli z watku przytoczyc pragne..

    i jak ci się fotografowało na tych XP2??
    My na to mowimy, ze to jak takie czarno biale zdjecia z cyfry ALe to dobry negatyw i przydatny.

    a ktoś próbował kodaka bw 400?
    Z moich doswiadczen, troche bardziej blade szarosci nix XP2 (podobnie jak na tych skanach pare stron wczesniej).

    Oba sa dobrymi negatywami do czarno bialego strzelania dla kogos, kto nie ma mozliwosci wywolac sobie filmow samemu. Osobiscie wole XP2.

    Reala jest cudowna. A niedawno wyszedł jej bezprośredni konkurent - Kodak Ektar 100
    To fakt, reala jest cudowna. Kolory sa po prostu naturalne i jednoczesnie zywe. Bardzo dobrze mi sie sprawdzila np. w Maroko: duzo slonca, kolorowe ulice i ISO 100. Ektar mnie przytloczyl swoja cukierkowoscia, Portra znacznie bardziej mi sie podoba w tym temacie. Na przykladach z flickera wiele zdjec bedzie wygladac ladnie (tak jak pierwszy z brzegu landscape z hassela - cudo, ale na labowej odbitce z malego obrazka wyglada to juz gorzej niz edytowany skan ze sredniaka). Mam w planach dac mu jeszcze szanse w probach macro z ostrym szklem (FM2 z MicroN 55mm/2.8 czeka na przestrzelenie, ale to dopiero wiosna jak kolorki sie pokaza).

    Wołam w D76, ale XTOL też daje niezłe rezultaty.
    Z D76 sprobuj TMaxa. Ja sie wlasnie zauroczylem ta para i poki co przy tym zostane. W czasie przedprodukcyjnych testow uzywano go z D76 wlasnie.

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •