Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie [D200] Automatyczny tryb M

    Kurcze, mam problem i nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Aparat w trybie M, ustawione jakieś tam parametry. Robię pierwsze zdjęcie i jest ok. Zrobione z tym co ustawiłem. Robię kolejne i widzę, że dziad skrócił mi czas (albo wydłużył - bo to działało w obie strony). Podpowiedzcie o co idzie, bo w sytuacji gdy choć przez chwilę jest ciut jaśniej body jakby uwzględniało to dodatkowe światło, a w chwili gdy była ciemnica totalna to starał się to skompensować - bewz mojej ingerencji ofkors.

    Miałem ostatnio focenie w bardzo ciężkich warunkach (w sumie to taka dyskoteka z jednej imprezy wyszła ) i próbowałem się wstrzelić w błyski lamp stroboskopowych. Jak mi się nie udało (czyli dość często) to zaczynała się ta jazda. Denerwujące to było 12 ujęć pod rząd do kosza to nawet na zawodach pływackich nie miałem

  2. #2

    Domyślnie Re: [D200] Automatyczny tryb M

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Pietrek
    Kurcze, mam problem i nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Aparat w trybie M, ustawione jakieś tam parametry. Robię pierwsze zdjęcie i jest ok. Zrobione z tym co ustawiłem. Robię kolejne i widzę, że dziad skrócił mi czas (albo wydłużył - bo to działało w obie strony).
    Hmm. Sprawdź czy nie masz ustawionej funkcji Brecketingu ekspozycji? Na 198 - 199 stronie instrukcji masz tabele wybranych ustawień dla poszczególnych kroków EV.
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  3. #3
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Wlasnie...nie wlaczyles przypadkiem autobracketingu ?

  4. #4

    Domyślnie

    Mr. Pietrek - coś mi tu nieładnie pachnie. Jak to w trybie M masz zmianę parametrów ekspozycji??? To chyba niemożliwe. Jednyne co jest możliwe, to to, że masz Auto-ISO no i wtedy szczególnie przy tak drastycznych zmianach oświetlenia jak błyski strobo to mogą rzeczywiście dziać się cuda na kiju.

    Czy aby napweno zmieniał się czas czy nie przypadkiem iso??? No bo to, że część zdjęć prawidłowych a część ciemnych to może być właśnie ISO.

    step.tom, kaleid - bracekting w manualu - :-0 chyba nie działa, idę sprawdzić


    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  5. #5
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Gmoszkow: jak najbardziej działa

  6. #6

    Domyślnie

    Ano działa i to pewnie jednak bracketing był przyczyną.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  7. #7

    Domyślnie

    z gory przepraszam z OT ale przy okazji bracketingu chcialem zadac jedno pytanie, w dziale Cafe byl temat o rozpietosci tonalenej i tam je zadalem, ale jak widac temat malo odwiedzany i nikt nie odpowiedzial, wielokrotna ekspozycja + bracketing jednoczesnie, czy to mozliwe w d200 ?
    Aparat zmienilem... ale forum? Nigdy w zyciu!
    5D | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Grip | L358

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eclipse
    z gory przepraszam z OT ale przy okazji bracketingu chcialem zadac jedno pytanie, w dziale Cafe byl temat o rozpietosci tonalenej i tam je zadalem, ale jak widac temat malo odwiedzany i nikt nie odpowiedzial, wielokrotna ekspozycja + bracketing jednoczesnie, czy to mozliwe w d200 ?
    Instrukcja str. 88 "Wybór trybu wielokrotnej ekspozycji powoduje anulowanie braketingu, a ustawienia braketingu można przywrócić dopiero po zakończeniu fotografowania w tym trybie."

  9. #9

    Domyślnie

    Piotr_, wiem wlasnie, ale myslalem, ze istnieje jakis ukryty myk
    Aparat zmienilem... ale forum? Nigdy w zyciu!
    5D | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Grip | L358

  10. #10

    Domyślnie

    Oczywiście, że myk istnieje.

    Nie wiem co chcesz osiągnąć, ale jak rozumiem nałożenie na siebie kilku obrazów każdy naświetlony inaczej.

    No to najpierw robisz bracketing a później w aparacie dajesz overlay i masz multi z bracketingiem.

    Pozdrawiam

    Grzgegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •