Close

Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 259
  1. #21

    Domyślnie

    Rewelacyjne porównanie! D200 wciąż robi zdjęcia...

    Nawet jak kiedyś przejdę na D700 to i tak D200 zostanie w torbie jako zapasowa pucha.

    Różnice w detalu D3x vs D200 widać, w dużych powiększeniach i w cieniach, jak zauważył Paweł Pawlak, ale jest przepaść między tymi puchami... nigdy odbitki B1 nie robiłem i pewnie robił nie będę, a to porównanie bardzo dobrze pokazuje komu potrzebne są MPx a komu wystarczy to, co ma.
    D200 plus graty...

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ale te ostatnie zmontowane oczka na wydruku B1 będą o wiele, wiele mniejsze niż wyświetlanie na monitorze. Różnice na monitorze są bardziej wyłapywalne niż w wydruku. Dlatego dałem pliczki do zrobienia sobie odbitek (na razie plik pobrany 13 razy). Tylko trzeba je oglądać z dużych odległości
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    I wróćmy do oczka, tylko tym razem interpolujemy D3X i D200 do ok. 100MP - rozdzielczość na potrzeby powiedzmy wydruku B1 (70x100cm) na drukarce o najwyższej możliwej jakości, powiedzmy Epsonki serii 9800-9900:
    A teraz przelicz jeszcze ten crop ogladany z 50 cm na monitorze, na faktyczny wydruk ogladany z odleglosci minimum metra.

    Psu na bude jest ogladanie tych wycinkow na monitorze.
    Jesli ktos faktycznie stoi przed wyborem, to niech odzaluje te stowke czy dwie i wydrukuje oryginal z D3X i przeskalowanego NEFa z D700 na B2, i niech sam oceni patrzac na to z normalnej odleglosci. Moze wtedy dojsc do wniosku, ze ma jednak cos innego do kupienia, za te ponad 15 kola roznicy.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Zachęcam do samodzielnej zabawy z plikami. Są podlinkowane NEFy, samemu można się przekonać co i jak.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    A teraz przelicz jeszcze ten crop ogladany z 50 cm na monitorze, na faktyczny wydruk ogladany z odleglosci minimum metra.

    Psu na bude jest ogladanie tych wycinkow na monitorze.
    Jesli ktos faktycznie stoi przed wyborem, to niech odzaluje te stowke czy dwie i wydrukuje oryginal z D3X i przeskalowanego NEFa z D700 na B2, i niech sam oceni patrzac na to z normalnej odleglosci. Moze wtedy dojsc do wniosku, ze ma jednak cos innego do kupienia, za te ponad 15 kola roznicy.
    Na dużym, zajebiaszczo zrobionym powiększeniu >=B1 różnica będzie wyraźnie widoczna. Pytanie tylko - ile osób naprawdę potrzebuje ultymatywnie wysokiej jakości powiększeń >=B1...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Tylko trzeba je oglądać z dużych odległości
    Generalnie od wielu lat stosuję metodę przybliżania jakości wydruku do widoku powiększenia 50% w PS. To oczywiście takie spore uproszczenie, ale trochę przybliżające spodziewaną wydrukowaną jakość. Absolutnie nie należy do tego stosować widoku 100%.
    Edit:
    Praca na 12MP po prostu wymaga odpowiedniej precyzji, czyli pracy jak należy - tam już nie bardzo jest z czego ciąć. 24MP pozwoli na pewną elastyczność.
    Osobiście jestem trochę zaskoczony - spodziewałem się trochę większej różnicy.
    Ostatnio edytowane przez samek ; 24-02-2009 o 13:19

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Generalnie od wielu lat stosuję metodę przybliżania jakości wydruku do widoku powiększenia 50% w PS. To oczywiście takie spore uproszczenie, ale trochę przybliżające spodziewaną wydrukowaną jakość. Absolutnie nie należy do tego stosować widoku 100%.
    w offsecie, przy rastrowaniu konwencjonalnym, 150-175lpi

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    w offsecie, przy rastrowaniu konwencjonalnym, 150-175lpi
    Oczywiście Ale i przy druku atramentowym format B1 raczej nie jest oglądany jak gazeta. Pojedyńcze druki kalendarzy (podkreślam - było drobne kalendarium - puszczone z tifa) puszczałem ze 150dpi.
    Ty już piszesz o bardzo znacznym przyroście jakości druku - powiedzmy szczerze - niezbyt często potrzebnym. Dla mnie oczywiście.

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Zmienie temat - D3x ma więcej detalu w cieniach. To widać na fragmentach fryzury Oli i na jej ciuszkach. W akurat na Oli nefy z D3x były 12 bitowe, a z 14 bitów byłoby lepiej. Przynajmniej gdzieś czytałem, że to pierwsze body gdzie przeskok 12->14 bit cos daje. Mam podlinkowanego 14 bitowego NEfa, tam gdzie jest Maria trzeba by pooglądać sukienkę. Szkoda, że gładka i brak na niej wzorków.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Oczywiście Ale i przy druku atramentowym format B1 raczej nie jest oglądany jak gazeta. Pojedyńcze druki kalendarzy (podkreślam - było drobne kalendarium - puszczone z tifa) puszczałem ze 150dpi.
    Ty już piszesz o bardzo znacznym przyroście jakości druku - powiedzmy szczerze - niezbyt często potrzebnym. Dla mnie oczywiście.
    No przecież od początku mówiłem o totalnych abstrakcjach typu oglądany z bliska wydruk B1 lub większy z Epsona 9900, na dobrym, błyszczącym papierze.

Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •