Close

Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 259
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Żeby umożliwić dyskusję bez robienia odbitek, pokażę co innego.
    To są wycięte fragmenty pliku jpg - prosto z body, wyostrzanie było chyba w obu body na 6.
    To są 100% piksele, bez żadnego resize.

    D700:


    D3x:
    (wiadomo, z D3x da to samo na większym formacie, dlatego to jest większe)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-02-2009 o 00:54
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Zara, zara... Wy tu jakas roznice w kolorze skory widzicie?
    Otworzyłem w ACR i nie zwróciłem uwagi na różnice w WB. Po ujednoliceniu WB jest praktycznie to samo.

    Różnice w detalu są wyraźnie widoczne, jednak powinny dać się wyraźnie zauważyć na formatach B2 wzwyż, przy założeniu wykonania powiększeń na drukarce atramentowej. I raczej nie w portrecie, tutaj po prostu mamy za małe spiętrzenie kontrastowych detali, by widać było wyraźną przewagę. W packshotach, pejzażach i przy stosowaniu wielkich formatów różnice powinny być bardziej zauważalne.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    D3x:
    (wiadomo, z D3x da to samo na większym formacie, dlatego to jest większe)
    Jacku,

    ale z Exifa mi to wyglada na rozne ogniskowe - D700 to 85 mm, a D3x 135.
    Ostatnio edytowane przez PePe ; 24-02-2009 o 01:04

  4. #14

    Domyślnie

    dzięki Jacek, Ola, Maria, Tadek, Marcin za ten test Cieszę się że potwierdziło się to co pisałem o powiększeniach w rozmiarze a3 i 12mpix Utwierdza mnie to w tym że jednak nie jestem całkowicie ślepy, poza tym pozwoli spokojnie spać mając świadomość że w mojej terbie nie ma d3x
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PePe Zobacz posta
    ..ale z Exifa mi to wyglada na rozne ogniskowe - D700 to 85 mm, a D3x 135.
    To nie w tym sprawa. To inne rozmiary matrycy (w pikselach, nie w mm) Kadr jest prawie identyczny.
    W opisie na poczatku pisałem jakie szkła do jakich body były podpięte, dobrze odczytałes exif.
    Zdjęcia robiłem z różnych odległości, by zachowac kadr przy różnych ogniskowych.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-02-2009 o 02:06
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe porównanie, moim zdaniem jasno pokazuje że 12Mpix wystarczy prawie każdemu. Jeżeli nie robi się zleceń gdzie jest z góry powiedziane że ma to być przynajmniej 24Mpix to zwyczajnie nie będzie się dało wykorzystać tej różnicy w pikselach - dwumetrowy wydruk który będziemy oglądać z nosem przy ścianie? Bez sensu...
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Różnice w detalu są wyraźnie widoczne, jednak powinny dać się wyraźnie zauważyć na formatach B2 wzwyż, przy założeniu wykonania powiększeń na drukarce atramentowej.
    Dokladnie tak - a i to jeszcze musi byc naprawde dobra drukarka, drukowane z "poswieceniem" i ogladane przy maszynie. Przy wszystkich innych metodach, i ogladaniu z normalnych odleglosci, te roznice wynikajace z up-size zabije raster.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #18

    Domyślnie

    jak oglądam te wycinki od Jacka, to dochodzę do wniosku że najbardziej rzucają się w oczy cienie w d200 które prezentują się gorzej niż w d3x i d700. Różnica pomiędzy 10,12 i 24mpix jakoś mniej do mnie trafiają Pewnie jest tak jak napisał Czornyj, że wiele zależny od tego co fotografujemy - w przypadku krajobrazu pewnie przewaga d3x będzie bardziej widoczna. W każdym razie na pewno nie jest ona tak widoczna, jak sugerowały by wartości 12 vs 24mpix. Tymczasem spodziwany d700x (albo d800) nadal kusi - bez sensu
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Pewnie jest tak jak napisał Czornyj, że wiele zależny od tego co fotografujemy
    Takie dwa przykłady z testu Jacka - D3X vs D200.

    Najpierw fragment twarzy modelki, mz. różnica nie rzuca na kolana:

    A teraz dla odmiany fragment sukienki i tu już nieco inna sytuacja:

    I wróćmy do oczka, tylko tym razem interpolujemy D3X i D200 do ok. 100MP - rozdzielczość na potrzeby powiedzmy wydruku B1 (70x100cm) na drukarce o najwyższej możliwej jakości, powiedzmy Epsonki serii 9800-9900:
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 24-02-2009 o 12:58

  10. #20

    Domyślnie

    No początku byłem zaskoczony małymi różnicami D200/D3x. Przy porównaniach post wcześniej niestety przeostrzenie na D200 i potem zrobiony resize zabiło obraz. Zastanawiałem się czy z rawa z matrycy bayerowskiej wywołanego do wymiarów 2 razy większych niedałoby się uzyskać o wiele lepszego efektu. Nie wiem czy jakiś program to obsługuje.
    D80 | N18-135 | N50/1.8 | SB-600

Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •