Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Question [OT-Stałki] Jakie najchętniej używacie ?

    Chciał bym ten wątek skierować głównie do osób co na co dzień używają obiektywów stało ogniskowych.
    Jak Wy używacie ich i w jakich okolicznościach oraz jakie najbardziej lubicie (tzn jakie są najbardziej uniwersalne wg Was).
    Oczywiście pomijam czy światło jest f:.1.1 ( ), czy 2.8, ale też uważam, że jest to istotne wg Waszej oceny.

    Pozdrawiam
    Krzysztof
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  2. #2

    Domyślnie

    Powiem takie banały. Uzywam N 50/1.8. I zakłądam go do potretów lub gdy w innych zdjęciach potrzebuję minimalną głębię ostrości. Albo w ciemnych obiektach. Cenię go sobie własnie za to, że jest jasny i ładnie rozmywa.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar malizna
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    181

    Domyślnie

    Sigma 30/1.4 - naj naj szkło jakim się bawiłem, na dx to mniej więcej odpowiednik tego co widzi człowiek, czyli najlepiej się odbiera chyba takie zdjęcia. No i najważniejsze plastyka tego szkła, jak ktoś tego nie widzi tzn. ze nie miał Sigmy.

  4. #4

    Domyślnie

    ja używam N50/1.8D. świetne szkło moim zdaniem, ale jak ceny obiektywów wrócą do normy to sprzedam i kupie S30. Strasznie się nakręciłem na nią po przeczytaniu wątków na forum.

  5. #5

    Domyślnie

    ja uwielbiam mojego Takumara 50/1.4 SMC.
    mimo że m42 i nie ma nieskończoności (2,5m max tak naprawdę) to i ja i moja dziewczyna robimy nim mnóstwo zdjęć. Plastyka tego szkła rewelacja wg mnie. Zresztą można poczytać o tym szkle w sieci. Światło 1.4 daje możliwość operowania GO i zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych. No i cena. ja za swojego dałem 280zł w idealnym stanie.
    Ostatnio też złapałem bakcyla na 85/1.8D Nikkora ale nie używam osobiście więc więcej nie jestem w stanie powiedzieć za wiele.
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  6. #6

    Domyślnie

    Obiektywy stało ogniskowe nie są uniwersalne z definicji. Używam takich, jakie są mi w danej chwili potrzebne. Jeżeli jestem na imprezie i mam krytycznie mało światła wyciągam z torby Sigmę 30mm. Jeżeli wybieram się w plener z dziewczyną, lub chcę pokazać detal, wyciągam Nikkora 85mm. Obiektyw dobieram do motywu który chcę sfotografować. Lubię obiektywy, które spełniają swoje zadanie. Nie lubię tych, które się nie sprawdzają. Sam obiektyw, nie wiadomo jak dobry nie wykona za nas zdjęcia. Trzeba go umiejętnie użyć w zależności od sytuacji.

  7. #7
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Ja to używam tych stałek, które posiadam...

  8. #8

    Domyślnie

    50 f/1.8
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  9. #9

    Domyślnie

    dla mnie najbardziej uniwersalny jest zestaw 35 + 85 (w dxie 24 + 50), przy czym szersza stałka to jakieś 70%, węższa 30%
    Ostatnio edytowane przez pyetya ; 20-02-2009 o 14:06
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar malizna
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowulus12 Zobacz posta
    50 f/1.8
    A co napiszesz o takumar 50 1.4, interesuje mnie to szklo - napisz cos wiecej

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •