Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Thumbs down Jak zrobic, ustawic aparat, zeby zrobic takie zdjecie

    Witam wsyzstkich, to moj pierwszy watek. Na wstepie chcialbym sie przywitac , mam na imie Pawel. fotografia interesuje sie od roku, czyli od zakupu mojej 1 lustrzanki D40. aktualnie uzywam D80. Teraz pytanie: jak zrobic, jak ustwic lub z czym eksperymentowac zeby zrobic takei foto: http://fotogalerie.pl/fotka/28376112...z-tatusiem.htm --- mam nadzieje ze autor zdjeica bnie bedzie mial mi tego za zle:P chodzi mi o to ze kolory sa bardzo zywe a reszta ciemna, szara. kolory sa na postaci a nie na otoczeniu. pomozcie prosze. pozdrawiam wsyztskich forumowiczow i moderatorow

  2. #2

    Domyślnie

    trzeba sie zaprzyjaznic z dobrym oprogramowaniem do obrobki zdjec.

  3. #3

    Domyślnie

    po co chcesz robić "takie" zdjęcia - rób "swoje" zdjęcia
    dwa regały sprzętu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    trzeba sie zaprzyjaznic z dobrym oprogramowaniem do obrobki zdjec.
    i osobą, ktora nam strzeli taki kadr, jeśli chcesz być tym tatusiem na zdjęciu
    pozdrawiam
    Artur

  5. #5

    Domyślnie

    hehe dzieki. al;e nie tego oczekiwalem. ja nie lubie obrabiac, wole ustawiac aparat i stzrelac to co widzi moja wyobraznia. no coz

  6. #6

    Domyślnie

    nawet temperatura barw sie nie da? a mam jeszcze jedno pyt. Do D80 planuje kupic stalke nikorr 50mm f1.8 - dobry wybor? ostatnio interesuje sie portretem

  7. #7

    Domyślnie

    no coz...

  8. #8
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blu-ray84 Zobacz posta
    kolory sa bardzo zywe a reszta ciemna, szara. kolory sa na postaci a nie na otoczeniu.
    Chłopie - właśnie sam sobie odpowiedziałeś na większość swojego pytania. Poważnie, nie kpię teraz.

    Do pełni szczęścia brakuje Ci tylko wiedzy, że to nie w aparacie, tylko podczas obróbki na komputerze powstał efekt, o jaki Ci idzie. Notabene gość to zrobił dość niechlujnie, co widać choćby na bereciku małej. Ale nie o to idzie, czy chlujnie, czy nie...

    Otóż jesteś już naprawdę stosunkowo blisko tego, żeby samemu osiągnąć takie efekty, bo zdołałeś zauważyć większość charakterystycznych cech obrazka. Wbrew pozorom nie jest to częsta umiejętność - niektórzy patrzą, ale nie za bardzo widzą, lub nie potrafią powiedzieć, o co idzie.

    Wiesz już, że kolory są żywe. To świetnie - w helpie programu graficznego szybko znajdziesz informacje, jak uczynić kolory żywszymi. Piszesz, że kolory są na postaciach, a wokoło już jest ciemniej i bardziej buro... Naucz się wybrać płynnie środek obrazku, odwrócić selekcję (wtedy będzie wybrane to, co poprzednio było opuszczone, czyli brzegi) i tam przyciemnij i zrób kolory mniej żywe.

    To proste, bo teraz tylko musisz poczytać helpa. Najważniejsze, że wiesz o co idzie - bo niektórzy pytają, ale nawet nie wiedzą o co.

  9. #9

    Domyślnie

    no wreszcie na kims wymusilem to co chailem uslyszec. dziekuje za slowa krytyki, wbrew pozora one mnie mobilizuja. dziekuje bardzo.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blu-ray84 Zobacz posta
    nawet temperatura barw sie nie da? a mam jeszcze jedno pyt. Do D80 planuje kupic stalke nikorr 50mm f1.8 - dobry wybor? ostatnio interesuje sie portretem
    Obiektyw bardzo fajny, dużo z nim radości, ale do portretu raczej średnio się nadaje, pomyślałbym raczej o Nikorze 85f1.4, albo tańszym ale równie dobrym szczególnie do portretu tamronie SP AF Di 90 macro f2.8.

    Natomiast co do robienia zdjęć i nie obrabiania ich w programie graficznym to chyba z czasem sam dojrzejesz do tego, że to kiepski pomysł bo fotografia cyfrowa raczej nie istnieje bez postprocesingu i nie mam tu na myśli jakiś szczególnych zaawansowanych technik, ale praca na poziomach, poprawa kontrastu, saturacji itp. jest normą.
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •