Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie Mamiya czy Bronica ?

    Witam , krótko i treściwie , mianowicie chcę nabyć 6x4,5 i mam do wyboru :

    - Zenza Bronica ETR Si
    - Mamiya 645 / (Pro)

    Zależy mi głównie na jak najlepszej jakości szkła i tu mam dylemat a raczej pytanie wynikające z nie wiedzy związanej z wyżej wymienionymi systemami. Miałem sposobność robienia zdjęć na Pentaxie , Hasselu i innych ale tymi aparatczykami niestety nie . Dziękuję z góry za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Witam , krótko i treściwie , mianowicie chcę nabyć 6x4,5 i mam do wyboru :

    - Zenza Bronica ETR Si
    - Mamiya 645 / (Pro)

    Zależy mi głównie na jak najlepszej jakości szkła i tu mam dylemat a raczej pytanie wynikające z nie wiedzy związanej z wyżej wymienionymi systemami. Miałem sposobność robienia zdjęć na Pentaxie , Hasselu i innych ale tymi aparatczykami niestety nie . Dziękuję z góry za odpowiedzi
    Mamiya jest bardziej powszechna, latwiej dostac sprzet i latwiej sprzedac. Ja bym sie w mamiye wpakowal jak juz cos, ale nie wiem czy bym sie w ogole intsresowal 6x4,5. Sredni to od 6x6 w gore... prawdziwy sredni...

  3. #3
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    To prawda , rozważam też kwestię RB lub RZ ale ta druga Mamiya jest sporo za droga tak uważam . W przypadku właśnie RB/RZ dochodzi dodatkowo czynnik ergonomii a dokładnie - torba/plecak odpowiedni jednak to sprawa drugorzędna bo zawsze można taki aparat rozłożyć na części i upakować .. no ale są to dylematy cenowe głownie . Hassela można łatwo ku[pić za 2k pln ale szkła są zbyt drogie . Mamiya RB jako , że jest full manual odpowiada mi i ceny szkieł nie są aż tak wysokie , jednak sporo wyższe niż do systemu 6x4,4 . Niestety chyba będę musiał wybrac pomiędzy Bronica a Mamiya 6x4,5 .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Niestety chyba będę musiał wybrac pomiędzy Bronica a Mamiya 6x4,5 .
    A przypadkiem nie jest tak ze juz wybrales? Czy czegos nie rozumiem?

  5. #5
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    nie nie wybrałem jeszcze , mam dylematy.

  6. #6

    Domyślnie

    Bronica ma kolosalną przewage :migawka w obiektywie.Mozesz synchronizowac flesz z...1/500.Poza tym nie ma wibracji migawki.Pracujac z fleszem jako dopalenie ...wylacznie bronica.6x4,5 to juz format sredni,6x6 daje Ci tylko kwadrat przy portrecie i tak Ci sie marnuje.Za to format 6x4,5 to prawie wielkosc zwyklej lustrzanki. Jest tez wygodny grip.Poza tym bronica ma swietne szklo wlacznie z rybim okiem.wiecej znajdziesz www.photo.net szukaj bronica etrsi medium format forum. Kupuj tylko etrsi nie etr a obiektywy z serii pe.b.dobre powodzenia
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotouśmieszek Zobacz posta
    Bronica ma kolosalną przewage :migawka w obiektywie.Mozesz synchronizowac flesz z...1/500.Poza tym nie ma wibracji migawki.Pracujac z fleszem jako dopalenie ...wylacznie bronica.6x4,5 to juz format sredni,6x6 daje Ci tylko kwadrat przy portrecie i tak Ci sie marnuje.Za to format 6x4,5 to prawie wielkosc zwyklej lustrzanki. Jest tez wygodny grip.Poza tym bronica ma swietne szklo wlacznie z rybim okiem.wiecej znajdziesz www.photo.net szukaj bronica etrsi medium format forum. Kupuj tylko etrsi nie etr a obiektywy z serii pe.b.dobre powodzenia
    To jeszcze powiedz wszystkim gdzie ta kolosalna przewaga znajduje zastosowanie? 1/500 ? jakie zdjecia w jakich warunkach sprawiaja ze ta przewaga jest taka kolosalna?

    ach i niby dlaczego zdjecie kwadratowe oznacza marnowanie w portrecie?

  8. #8

    Domyślnie

    Średni format tak naprawdę zaczyna się oczywiście od 6x7 - pominąwszy osoby robiące zdjęcia na okładki płyt CD - dla osób preferujących kadry prostokątne 6x6 to zwykła marnacja filmu

    Migawka centralna jest potrzebna osobom często fotografującym w świetle mieszanym.

    W Polsce najpopularniejsza jest Mamiya - do Bronki ciężko u nasz o szkliwo. Używałem 645-tek i są niczego sobie.

  9. #9
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    No to się porobiło... jest okazja kupić duży format - WISTA 45 za 2ooo pln. ze szklem i innymi bajerami . No to teraz dopiero mam dylemat bo łatwo kupić ale trudniej będzie wydać szmal na błony ..

  10. #10

    Domyślnie

    a jesteś toto w stanie potem wziąć pod pachę i pójść robić zdjęcia?... no właśnie.

    zawsze jest jeszcze Mamiya c330.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •