Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Szkoda, że Manualny
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej szkoda że taka cena...
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czy za pełnoklatkowe, doskonałe optycznie i perfekcyjnie wykonane szkło to jakaś straszna cena...
    Dziwię się tylko, że uparcie trwają przy szkłach manualnych - gdyby miały AF to rozchodziłyby się jak ciepłe bułki a tak jest jak jest pozostając w dużej mierze zwykłą ciekawostką.
    Robią świetne szkła z AF więc dlaczego tak uparcie produkują niszowe rzeczy dla skrajnych pasjonatów...?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  5. #5

    Domyślnie

    Najwyraźniej:
    - bo ich na to stać .... niestety

    A ja mam w domu Manulanego Zeiss 28/2.8 z mocowaniem dla Zenita..... Muszę go w końcu sobie zapiąć do D200
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  6. #6

    Domyślnie

    Nie zauważyłem aż takich aberracji chromatycznych w tym szkle jak te pokazane na optycznych. Obiektyw wart każdej złotówki. A że manualny? Trzeba się tylko przyzwyczaić

  7. #7

    Domyślnie

    Gdybym mógł - uwierz mi - bardzo chętnie "przyzwyczaiłbym się" do manualnych, doskonałych Zeisów. Ale czasem dochodzą kwestie braku czasu w zabawy z manualnym ostrzeniem oraz co najważniejsze - kiepski wzrok...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Gdybym mógł - uwierz mi - bardzo chętnie "przyzwyczaiłbym się" do manualnych, doskonałych Zeisów. Ale czasem dochodzą kwestie braku czasu w zabawy z manualnym ostrzeniem oraz co najważniejsze - kiepski wzrok...
    O ile kiepski wzrok można jeszcze ratować okularami czy soczewkami korekcyjnymi, tak z kwestią braku czasu na zabawy dyskutować się nie da. Na szczęście ja się za bardzo spieszyć nie muszę

    Inna sprawa, że kiedyś bez AF robiło się wszystkie zdjęcia i się udawało. Ciekawe ilu współczesnych fotoreporterów poradziłoby sobie gdyby im nagle AF zdechł. Ale to OT.

  9. #9

    Domyślnie

    Inna sprawa, że kiedyś bez AF robiło się wszystkie zdjęcia i się udawało.
    Kazdy mij ma dwa konce, tzn. znalazloby sie i takie fotki, ktore bez puszek/obiektywow z dobrym AF nie mialyby raczej mozliwosci powstac.

    Cytat Zamieszczone przez axer Zobacz posta
    Ciekawe ilu współczesnych fotoreporterów poradziłoby sobie gdyby im nagle AF zdechł. Ale to OT.
    A to akurat zaden argument, w sensie, jesli ktos caly zycie uzywa puszki z dobrym AF, to wiadomo ze w MF bedzie mial problem wynikajacy chociazby z bieglosci obslugi - ogolnie mowiac praktyki. AF i MF to sa po prostu rozne "narzedzia" i sprawne poslugiwanie sie jednym jak i drugim wymaga doswiadczenia.

    AF to tez nie takie hop siup w sensie, ze rozbudowane tryby i mozliwosci AF w takich lustrzankach jak nowe Nikony tez wymagaja nauki i poznania tego narzedzia, szczegolnie w trudnych sytuacjach zdjeciowych. Mnogosc trybu i opcji tez wymaga ich poznania, szczegolnie pod katem osiagow od strony praktycznej.

    Co mnie z kolei ciekawi to odpowiedz na pytanie, dlaczego Zeissy nie maja AF, ale interesowalaby mnie odpowiedz lezaca u zrodel takiej decyzji, a nie wywody filozoficzne na temat wyzszosci jednego na drugim.
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 12-02-2009 o 15:54

  10. #10

    Domyślnie

    Po co nam taki zeiss! Przecież jest nowa 35 1.8 i to z lepszym światłem i AF-S'em!

    Eh...
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •