Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axer Zobacz posta
    O ile kiepski wzrok można jeszcze ratować okularami czy soczewkami korekcyjnymi, tak z kwestią braku czasu na zabawy dyskutować się nie da...
    No właśnie nie do końca. Oczywiście nie chodzę jak ślepa kura obijając się od ścian na ulicach
    Wzrok mam idealnie skorygowany soczewkami ale za diabła - tak jak kiedyś na analogu - nie potrafię wyostrzyć manualnie, nawet na dużym wizjerze w 5D. Za każdym razem - również mimo zdania się na potwierdzenie ostrości - zdjęcia są znacznie mniej ostre aniżeli przy zastosowaniu AF. Oczywiście piszę o trochę dalszych planach, przy macro nie mam jakoś problemu w tak znacznym stopniu.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    Co mnie z kolei ciekawi to odpowiedz na pytanie, dlaczego Zeissy nie maja AF, ale interesowalaby mnie odpowiedz lezaca u zrodel takiej decyzji, a nie wywody filozoficzne na temat wyzszosci jednego na drugim.
    Bo dzięki temu Zeiss może:

    - trzepać jeden i ten sam obiektyw dla wielu systemów zmieniając tylko mocowanie
    - produkować w pewnym sensie snobistyczny artykuł jakim jest nowe szkło bez AF za kilka tysięcy zł. Nie podważam jakości optycznej tych obiektywów, ale w dużym stopniu jest to produkt pozycjonowany tak jak dalmierzowce Leiki za 10000 zł.

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Po co nam taki zeiss! Przecież jest nowa 35 1.8 i to z lepszym światłem i AF-S'em!

    Eh...
    Po co nam D3x jak jest D90 z filmami :>
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    No właśnie nie do końca. Oczywiście nie chodzę jak ślepa kura obijając się od ścian na ulicach
    Dzisiaj dotarło do mnie DK-17C. Jestem ciekaw czy bez okularów (-5) dam radę... ale w ostatni długi (dla mnie) weekend dużo robiłem manualnym 75-150AiS. I powiem, że odsetek nieostrych zdjęć z 70% po paru dniach spadł do max 20%. Trzeba sobie przypomnieć/potrenować. Dzięki temu moje zainteresowanie manualami trochę wzrosło...

    A Zeiss fajny. Ale ta cena ;(
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Po co nam D3x jak jest D90 z filmami :>
    O to to.
    Ziess nie zeiss, a plastyki zdjęć na nikonie i tak nie będzie
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Odkopuję temat z zasobów archeologicznych.
    Czy ktoś z Wam może ma ten obiektyw w wersji ZF lub ZF2?

  7. #17

    Domyślnie

    Ja mam. Chyba ZF. Ale ja go do landszaftów używam, więc zdjęcia jakie mogę pokazać silnie poobrabiane są.

  8. #18

    Domyślnie

    Dobre i to kolego @chory. Będę wdzięczny za kilka słów opinii o tym szkle Twoim okiem. Na jakim body używasz? Mnie głównie interesuje jednak jego zachowanie na przysłonach rzędu 2.0-2.8-4.0 bo dalej to raczej wiadomo że żle nie będzie.

  9. #19

    Domyślnie

    @zeberek1 Używam na D800 i Fm3a, ten drugi od święta oczywiscie. Jak Ci manual nie straszny i f2 wystarczy to wal jak w dym. Z tych ZFów wszystkie były bardzo dobre, jedynie 25mm odstawało jakościowo z tego co w internetach pisali.

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki @chory ! U mnie to dylemat jest tego typu, że chciałbym mieć dobre 35mm do Sony A7II a jednoczesnie nie zaszkodziło by móc go użyć też z Nikonem. No i tu mam wybór albo Zeiss Loxia 35 i tedy tylko do Sony albo ten Distagon na adapterze. Oczywiście wielkościowo ten zestaw przegrywa z Loxią ale... Jestem tylko bardzo mocno ciekaw jak ten Distagon zagra na matrycy Sony na brzegach kadru. Pewną nadzieją jest to że jeśli na D800 daje radę to tu też powinien nie gorzej.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •