Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    bo niebieska połówka Cokina jest zdecydowanie inna niż PPL'a....

    ano, a do tego prawie 2 razy droższa...
    robię na cokinach od roku i nie zauważyłem tego zafarbu...zaciekawiłeś mnie...hmmm
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #12

    Domyślnie

    Powiem Ci jeszcze numer. Kumpel kupił jakiś rok temu „Grad Thunder” PPL'a. Wiadomo jak wygląda, ciemnogranatowa połówka. Ja zamówiłem miesiąc później ten sam filtr a przez ten czas, wprowadzili w środek błękitny zafarb co na zdjęciach wygląda tandetnie :/

    Co do zafarbu to jeszcze nie sprawdzałem na D70'tce. Wcześniej robiłem na Dimage 7Hi i ten zafarb był, znajomy ma 10D i sytuacja się powtarza… przyznam, że nie wiem od czego to zależy.

    http://photo-forum.ru/photos/p200409/141656.jpg -- tutaj jeszcze link do foty zrobionej z „neutralnie szarą połówką”. Od góry widoczny fioletowo-różowy zafarb :/

  3. #13

    Domyślnie

    cóś nie tak...
    Forbidden
    You don't have permission to access /photos/p200409/141656.jpg on this server.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #14
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    Hmm. W normalnej sytuacji poleciłbym Ci Cokina P. Stykło by ci na holder, pierścień i ze dwa filtry. Ale nie wiem czy nie będzie winetował na krótkim końcu.
    z tego co sie dowiadywalem dla antonja w raysfoto to maja holder typu slim na jeden filterek ktory wg ich zapewnien nie winietuje do 15mm, jesli dobrze pamietam. ale nie sprawdzalem tego holdera w praktyce

  5. #15

    Domyślnie

    Ja używam miękkiego Hitech (cena 100pln). Nie korzystam z rzadnych mocowań. Aparat na statywie a filterek w ręce.
    Sprawdzaj zawsze na domkniętej przysłonie.
    Częściej przydaje się Ciemniejszy.
    Co do zafarbów to Cokin je robi bo nie jest naturalny z Hitechem nie masz tego problemu.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    cokin P nie winietuje do 82mm...
    Nie miałem na myśli winetowania spowodowanego przez holedr/obudowę filtra

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    przejścia...są trzy rodzaje:
    twarde - ostra ciemna linia
    miękkie soft - linia złagodzona (zwykle grey)
    miękkie - na 1/2 filtr (środkowej)...tylko najlepsze firmy - hitech minimum (najczęściej ND)

    dwa pierwsze produją prawie wszystkie firmy...wystarczy brytjski PPL lub oryginalny cokin, ars colandi (65-110zł)...trzecią wersją znalazłem wyłącznie w ofercie Lee oraz hitecha (120-200zł) - o droższych nie wspominam
    E coś ponocku krencicie, albo ja nie kumam. Cokin też ma trzy.

    [ Dodano: 01-02-2005, 22:51 ]
    Cytat Zamieszczone przez sailor
    z tego co sie dowiadywalem dla antonja w raysfoto to maja holder typu slim na jeden filterek ktory wg ich zapewnien nie winietuje do 15mm, jesli dobrze pamietam. ale nie sprawdzalem tego holdera w praktyce
    J.W.
    Nie chodzi o to czy holder winetuje czy nie. Sam Filtr ma jakąś tam grubość, a światełko nie przechodzi przez filtr tylko i wyłącznie prostopadle. Prostopadle lub prawie prostopadle w centrum kadru, a w narożnikach pod dosyć ostrym kątem. Resztę można sobie dośpiewać.

    Gdzieś już tu był ten problem opisany.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony

    E coś ponocku krencicie, albo ja nie kumam. Cokin też ma trzy.
    primo...cokin nie robi filtrów ND tylko grey, więc nie ma takich przejść jak hitech czy Lee, a oznaczenie light, soft, full oznaczają stopień pokrycia kwadratu filtra 1/3, 1/2, 3/3
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #18

    Domyślnie

    Ja mam inny sposób niż filtry połówkowe:

    - robisz dwa zdjęcia, jedno z prawidłową ekspozycją dla nieba, drugie z prawidłową ekspozycją dla tego, co pod niebem "ciemne"
    - montujesz w Photoshopie z dwóch zdjęć jedno eleganckie.

    Krótki instruktaż znalazłem tuta: http://www.pbase.com/nowhereatoll/co...two_exposures_

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mateusz
    z tym ze trzeba miec statyw..
    i to solidny, a na dodatek to już jest fotomontarz
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •