Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Koncert

  1. #1

    Domyślnie Koncert

    Siostrzeniec prosi mnie o fotki z koncertu , który będzie grał w sobotę. Nigdy nie miałem z takimi warunkami do czynienia. Może podpowiecie mi podstawowe ustawienia na taką okoliczność. Znając życie pewnie o statywie nie ma co marzyć , a obiektyw jasną 50 czy szeroki kąt ? Czas krótki i niedoświetlać , czy długi i oddać więcej ruchu ? Światłomierz punktowy , czy w ogóle ustawienia manualne ? Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać , a nie chcę go zawieść. Proszę o kilka podstawowych zasad i z góry wielkie dzięki.
    Sprzęt jak w podpisie.

  2. #2

    Domyślnie

    To wszystko zależy jaki to jest koncert
    Jeśli np jakiś rock/metal to możesz ciut dłuższe czasu ustawić (ja na koncercie huntera używałem nawet 1/10s) podczas machania "piórami" itp, lecz jeśli to jest koncert muzyki symfonicznej to raczej coś takiego nie przejdzie
    Generalnie im wyższe ISO tym lepiej(w granicach używalności).
    Co do światłomierza to radziłbym ustawić punktowy i sprawdzić jakie będą warunki(np na twarzach wykonawców bo to chyba będzie najważniejsze) a później tryb M i trzymać się tego. Spytaj się też Siostrzeńca jakie będzie oświetlenie (stałe czy zmienne ).
    Pozdrawiam
    Mateusz
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #3

    Domyślnie

    No coz, jesli nie msz kompletnie doswiadczenia w koncertach, to radzilbym ISO 1000 (800), pomiar punktowy, -1 EV, mierzysz na twaz w momencie kiedy swiatlo jest najlepsze to 2 foty (taka dubeltowa seria), a no i AutoFocus na C. Jesli koncert bardzo ciemny i bez nadziei na dobre swiatlo to ISO max (w granicy uzywalnosci), tryb M , swiatlo najjasniej jak sie da, czas trza dobrac, jak skoczny ten siostrzenic to 1/100, jesli statyczny to 1/60.

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •