Close

Strona 3 z 295 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2941
  1. #21

    Domyślnie

    O ile to w ogóle prawda to ciekawe jak się będzie to miało do sigmy 1.4

  2. #22

    Domyślnie

    35mm tylko pod DX?

    Jak oni zamierzają taką politykę uprawiać, to chyba cud, że AF-S 50/1.4 nie zrobili tylko pod DX...


    Chyba na złość to robią. Paranoja.
    :/
    | N


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iceman Zobacz posta
    35mm tylko pod DX?

    Jak oni zamierzają taką politykę uprawiać, to chyba cud, że AF-S 50/1.4 nie zrobili tylko pod DX...


    Chyba na złość to robią. Paranoja.
    :/
    Może wypuszczą 35 f1.4 wielkie ciężkie i wyśmienite, za duże pieniądze... może... może za rok
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  4. #24

    Domyślnie

    Nikon zaczął produkcję jasnych stałek od standardów 50mm do FX i 35mm do DX bo z tego jest największa kasa. W końcu to obiektywy najbardziej popularne i każdy musi mieć taki w plecaku. To że 35mm będzie pod DX to w sumie dobry znak, bo oznacza, że profesjonaliści też dostaną swoją 35kę tylko prawdopodobnie już z lepszym światłem i dużo droższą. Wg mnie Nikon nie chce iść na kompromisy: tania 35mm DX dla mas(DX to moim zdaniem zabezpieczenie przed wykupywaniem tego szkła przez profi używających FX) i bardzo droga 35mm 1.4 FX dla profi.
    iIMHO profesjonaliści doczekają się jeszcze pancernych i świetnych optycznie 35mm i 85mm f/1.4 - bo w końcu muszą się pojawić jakieś jasne stałki, które będą wyrabiać w rogach D3X
    ...ot, takie gdybanie:P
    Jeśli nowa 35-ka będzie kosztować w granicach 1000-1500zł to ja tam się cieszę z takiej premiery
    D700, D750, D800, N24-70, S35/1.4 ART, S50/1.4 ART, N50/1.8, N85/1.4

  5. #25

    Domyślnie

    To 85 1.8 też zrobią AF-S na DX'a? To już chyba mijałoby sie z celem, a na taki obiektywik czekam (lecz gdybym miał do wyboru AF-S pod DX a AF mogącą swobodnie być używaną na FX i na DX w porównywalnej cenie to wziąłbym AF(bez S)). Zatem filozofia jaką przedstawiasz ma sens jedynie dla standardów chyba...
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  6. #26

    Domyślnie

    Nie no jakaś porażka... a miałem nadzieję że będzie pod FX i kiedyś uniknę sprzedaży jak dozbieram się FX'a... w tej sytuacji to wolę 35/2 starsze i co? AF-S i tak wiele nie da w tak lekkim szkiełku więc jak będzie parę milisekund szybszy to żadne wow... Nie wiem czy kolejne body będzie DX czy FX dlatego powiedziałem sobie że po za S 10-20 nie kupuję DX'owych szkiełek i jak wyjdzie 35/1.8 DX to kiszka... przecież jak by było FX'owe to i tak mogły by być takimi samymi standardami na DX...???
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #27

    Domyślnie

    Jak to prawda i będzie to DX to ja chyba zaczynam fotografować lokomotywy. Jasne 35mm to coś na co najbardziej czekam.. ale nie DX, kuchnia!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Nie no jakaś porażka... a miałem nadzieję że będzie pod FX i kiedyś uniknę sprzedaży jak dozbieram się FX'a... w tej sytuacji to wolę 35/2 starsze i co? AF-S i tak wiele nie da w tak lekkim szkiełku więc jak będzie parę milisekund szybszy to żadne wow... Nie wiem czy kolejne body będzie DX czy FX dlatego powiedziałem sobie że po za S 10-20 nie kupuję DX'owych szkiełek i jak wyjdzie 35/1.8 DX to kiszka... przecież jak by było FX'owe to i tak mogły by być takimi samymi standardami na DX...???
    Jak pokazała 50tka AF-S szybszy wcale być nie musi - ale dokładniejszy pewno będzie

    Cały sęk w tym, że to szkiełko na FX byłoby znacznie droższe niż dedykowane tylko do DX tylko dlatego, żeby ludzie których stać na drogą puszkę (FX) musieli wydać jeszcze trochę kaski na szkiełko. Niemniej ja tez nie za bardzo widzę sens wypuszczania odświeżonego N35 w wersji 1.8 pod DX - no chyba, że równolegle zaprezentowano by wypas za te 3K pod FX. Wtedy dla ludzi którzy kupili FX tylko z miłości a nie z potrzeby i nie mają już zbyt wiele funduszy zostałby i tak N35 f2... czyli i tak źle i tak nie dobrze - jednak lepiej żeby szkiełek było więcej niż mniej.

    Ja to sie dziwię, że Sigma jeszcze nie wypuściła czegoś takiego pod FX. Choć z drugiej strony, musiałaby być rewelacyjna aby brać za nią dużą kasę - no i AF musiałby byc bezbłędny - no to sobie odpowiedziałem
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    przecież jak by było FX'owe to i tak mogły by być takimi samymi standardami na DX...???
    Ale wtedy kosztowało by 2x więcej i miałby znacznie mniejszą sprzedaż. A tak będzie 35mm DX za 1000zł i za jakiś czas 35ka 1.4 FX za 4000zł i wszyscy będą happy. Amatorzy mają w końcu standard działający z D40 i D60 który nie ma problemów z AF (jak Sigma 30mm), a posiadacze FX będą mieli w końcu odpowiednik Canonowskiej magicznej 35ki. Cierpliwości...
    D700, D750, D800, N24-70, S35/1.4 ART, S50/1.4 ART, N50/1.8, N85/1.4

  10. #30

    Domyślnie

    To bylby w zasadzie bardzo cwany krok - robic tanie szkla pod dx drogie pod fx :/
    Puszki i słoiki...


Strona 3 z 295 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •