Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Coolpix 4300

  1. #11

    Domyślnie

    Ja porównywalem 4300 i 5400 i chyba jako 2 aparat będzie własnie 5400 - ale trzeba go dobrze poszukac zeby kupic w okolicach 2200 PLN
    pozdrawiam Sebastian

  2. #12

    Domyślnie

    Kurcze, wlasnie dochodze do wniosku ze mialem juz spora czesc produkcji Nikona Bogdanie, nie lekcewaz zdania Tr0n'a. Nikon 5400 to swietny aparat i warto do kwoty maksymalnej ktora nan przeznaczyles, dolozyc te 200 zlotych. Problem z focusem w ciemnych pomieszczeniach rownowazy szeroki kat. Bardzo dobra jakosc obrazkow, interesujacy design (odchylany ekran), slowem warto. Minusem jest brak ekranu funkcyjnego, maly wyswietlacz i przypadlosci AF-u. Za to jakosc zdjec - super.

  3. #13

    Domyślnie

    Wracam do tematu.
    Nie wiem jaki jest 4300 w obsłudze ale dla mnie kompakt najbardziej zbliżony w obsłudze do normalnego aparatu (czytaj lustrzanki) to Fuji 602/7000.
    Miałem 602, używałem i byłem bardzo zadowolony z jego ergonomii.

    Nie chciałbym wywołać jakiejś burzy (że nie Nikon), ale przemyśl któryś z tych modeli.

    Niedawno kumpel z pracy kupił sobie jakiegoś Canona (zaawansowanego kompakta) i jak wziąłem go do ręki, to po chwili przełączyłem na tryb auto, bo obsługa manuala była tak niewygodna, że siłą rzeczy zmuszała do przejścia na auto lub programy tematyczne.

    Jeżeli chcesz, by córka również myślała kup jej aparat, którego obsługa w manualu jest przyjemnością a nie udręką.
    Uważam, że wskazane modele Fuji w 100% to zapewniają.

  4. #14

    Domyślnie

    Panowie, wielkie dzieki za wszystkie cenne sugestie. Biorąc wszystkie za i przeciw [dosw. corki, cena, przykladowe zdjecia] wydalo mi sie, ze jednak wybiore kulpiksa 4300. Zatelefonowalem do sklepu, z ktorego jestem zadowolony, zeby zamowic i dostalem kubel zimnej wody na glowe. Mily Pan, ktory sprzedal mi kiedys obiektyw i karty pamieci, wygląda na dosw. sprzedawce, kiedy powiedzialem o jaki i dla kogo aparat chodzi - zaproponowal mi canona A80. Jego argumentacja:
    - kulpiksy sa gen. kiepskie i b. trudne w obsludze [zawile menu],
    - czesciej sie psuja
    - canon jest 10% tanszy, łatwiejszy i tez ma duzo manualnych funkcji
    - na 20 sprzedanych canonow przypada 1 kulpix.

    Zbaranialem i poprosilem o czas do namyslu. Niezupelnie zgadzam sie z opinią rozmowcy chocby dlatego, ze mialem przez 2 lata kulpiksa 2500 i mimo jego ograniczen bylem zagowolony.

    Dla wyjasnienia dodam, ze ten sklep sprzedaje canony, nikony i duzo innej maści.

    Ale musze to sobie wszystko w glowie poukladac, bo jestem troche zdezorientowany.

  5. #15
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogdan
    - kulpiksy sa gen. kiepskie i b. trudne w obsludze [zawile menu],
    - czesciej sie psuja

    A ziemia jest płaska i basta!!

  6. #16

    Domyślnie

    Slusznie prawi w sprawie stosunku sprzedazy Canona do Nikona. Tylko to nie oznacza ze jest to lepszy aparat. Znam serie A Canona, sprzedalem tego cala mase swojego czasu. Bardzo przyzwoita zabawka i niezla jakosc obrazu. Co do menu. Hmmm, byc moze pomylilo mu sie skomplikowane menu z iloscia dostepnych opcji. Nie wiem, nie znam 4300. Gdyby powiedzial to o 5400 - reka by mi sie zatrzesla...

  7. #17

    Domyślnie

    a powiedzial [rozmowny byl bardzo], ze podobno zaproponowali kilku klientom przelaczenie af na mf w 5400 i zaden nie zrobil tego krocej niz w 1 minute [o poziomie umyslowym klientow nic nie mowil, ale mam raczej wieksze o to obawy niz sprawnosc poslugiwania sie menu przy odrobinie myslenia]

    chyba z tego wszystkiego podjade jutro do salonu nikona, gdzie mozna wszystko [mam nadzieje] pomacac [bo zanim kuplem np d70 albo sb800 tez tam macalem] i wyrobie sobie wlasne zdanie

    jeszcze raz dzieki za pomoc

  8. #18

    Domyślnie

    No i zbliżający się właśnie szybkimi kroczkami wieczór, to najlepszy czas na rozmyślania przy zimnym "pifku" i odrobinie tak przecież relaksującego skanowania
    Obyś wybrał i kupił jak najlepiej - POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  9. #19

    Domyślnie

    chyba zaczne sie ukrywac przed ddMONem albo zaloguje sie z 2 kompa jako Rozalinda; ja bede mial spokoj w temacie skanera a Rozalinda jako [jesli sie nie myle] jedyna [wirtualna, ale kto o tym bedzie wiedzial?]forummenka bedzie miala powodzenie jak nikt

  10. #20

    Domyślnie

    Oki, Oki!
    Wiem, że nie masz czasu (pifko, rozmyślania, s k a n o w a n i e).
    Już dzisiaj się chyba nie odezwę
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •