Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Sigma 12-24, jak tam zamocować filtr?

    Tak mi chodzi po glowie to szkiełko... zresztą duzo szkiełek mi chodzi po glowie ale mnie nie stać na wszystkie co bym chciał Więc.. sigma ma cholernie dużą średnice 82mm
    I podobnież nie da sie nakręcać na nią filtrów typu Screw-on. No nawet jakby sie dało to nie chce myśleć o cenie jednego filtra 82mm . A tak do rzeczy... Szkło by było stricte pejzażowe. No i tu chciałbym wykorzystać system Cokina, czy na tą sigme da sie zamocować holder i te inne duperele

  2. #2

    Domyślnie

    masz Cokin system A (od 36-62) oraz system P (od 48-82).
    Oczywiscie z tym drugim sie miescisz w granicach i da sie filterek
    zamocowac

  3. #3

    Domyślnie

    aha.. czyli zwykly holder cokina P i bedzie grało?

  4. #4

    Domyślnie

    powiem po ludzku, zestaw sklada sie z:
    - pierscienia redukcyjnego nakrecanego na obiektyw (to dopasowujesz do gwintu
    obiektywu)
    - uchwytu mocujacego - element niezmienny
    - oslony przeciwsloneczne (mozna kilka zalozyc)- element niezmienny
    - filtru

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vuki
    powiem po ludzku, zestaw sklada sie z:
    - pierscienia redukcyjnego nakrecanego na obiektyw (to dopasowujesz do gwintu
    obiektywu)
    Hmm no dobra skoro jest nakręcany pierścien a zwyklego filtra sie nie da nakręcić to ja juz nie kumam

  6. #6

    Domyślnie

    odświeżam temat, kombinuję co z tą sigmą począć, może ktoś coś podpowie?
    Put some fun between your legs
    -ride a horse


  7. #7

    Domyślnie

    O którą Sigmę Tobie chodzi: 12-24 mm f/4.5-5.6 II DG HSM czy nową 12-24 mm f/4 DG HSM Art? Obie wersje nie pozwalają na użycie nakręcanych filtrów, więc pozostaje jedynie system Cokin X-Pro lub Lee (Nisi) 150 mm. Jeśli Nisi to do starszej wersji potrzeba adaptera: NiSi Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 II Adapter for Nisi 150mm Filter Holder (https://nisifilters.com.au/product/n...filter-holder/), nie wiem czy dostępny w Polsce.
    Do Flitrów Cokin potrzeba adaptera Cokin CW499 X-pro, oryginalnie do Nikona 12-24 DX, ale podobno wchodzi też na Sigmę. Do Lee: LE150ASG1224 adapter. Nie będzie więc tanio.

  8. #8

    Domyślnie

    chodzi mi o tę pierwszą sigmę.
    to, że nie będzie tanio to już zdążyłam się zorientować.
    ale znalazłam takie coś.... http://www.twentydaysaway.com/filter...-24-dg-hsm-ii/

    - - - - kolejny post - - - - - -

    p.s. markB dzięki za odpowiedź w ogóle )
    Put some fun between your legs
    -ride a horse


  9. #9
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  10. #10

    Domyślnie

    a żelówki nie wchodzą od tyłu tak jak w s15-30?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •