Close

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 127 z 127
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Niestety rozczaruję Cię bo nadal mamy 200mm tylko obrazek jest wycięty względem FX tak że "wydaje Ci się" że jest z 300mm bo zachowujesz rozdzielczość matrycy widząc mniej niż na FF
    Hehe, to, że zakładając 200 na dx widzimy i fotografujemy jak przez 300 jest faktem empirycznym Używałem d300 z 70-200, teraz używam d700 z tym samym szkłem

  2. #122

    Domyślnie

    Bo ogniskowa nie zmienia się przy mniejszej matrycy a jedynie na mniejszej nie widzimy tego co obiektyw rzuca nam na brzegi przy matrycy większej
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Bo ogniskowa nie zmienia się przy mniejszej matrycy a jedynie na mniejszej nie widzimy tego co obiektyw rzuca nam na brzegi przy matrycy większej
    To jest oczywiste, nawet łatwo to sobie wyobrazić Ale mowa tu o efekcie końcowym, uzyskujemy przybliżenie x1.5 z tym samym światłem, a powiększenie po cropie wcale nie jest dużo gorsze niż w ff

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert1602 Zobacz posta
    Witam serdecznie.
    Stoję właśnie przed zakupem drugiego body. Ma ono mi służyć głównie do robienia reportaży, wydruki max A3. Czy w dobie pełnoklatkowych korpusów warto inwestować w DX?? Mam na ten cel odłożone 5000zł. W chwili obecnej focę D80 i posiadam obiektywy pod DX. ISO 800 to max jaki używam i tylko w skrajnych przypadkach. Rozważałem jeszcze opcję D200 plus jakieś szkło. Co zyskam kupując D2X w porównaniu do D80?? Czy lepiej może trochę uzbierać na D700?

    Z góry dziękuję
    Zapomniałem dodać, że ciekawą alternatywą jest Fuji S5, mniej szumi niż d200, a jest tańszy do d300. D2x natomiast kosztuje ok 3000zł.

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Bo ogniskowa nie zmienia się przy mniejszej matrycy a jedynie na mniejszej nie widzimy tego co obiektyw rzuca nam na brzegi przy matrycy większej
    WAżniejsze w praktyce jest to, że DX podpięty pod 200mm wykorzystuje kąt widzenia odpowadający 300mm pod FXem. Dlatego też aby tak samo skomponmować kadr pod DXem i FXem musimy użyć odpowiednio 200 i 300mm ogniskowej. W związku z tym w realnych sytacjach zdjęciowych 200mm pod DXem zastępuje z powodzeniem 300mm pod FXem.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    WAżniejsze w praktyce jest to, że DX podpięty pod 200mm wykorzystuje kąt widzenia odpowadający 300mm pod FXem. Dlatego też aby tak samo skomponmować kadr pod DXem i FXem musimy użyć odpowiednio 200 i 300mm ogniskowej. W związku z tym w realnych sytacjach zdjęciowych 200mm pod DXem zastępuje z powodzeniem 300mm pod FXem.
    Otóż to, innymi słowy A przewaga 200/2.8 (na DX) nad 300/2.8 (na FX) wiemy, na czym polega (na cenie i wadze )

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pateb Zobacz posta
    Otóż to, innymi słowy A przewaga 200/2.8 (na DX) nad 300/2.8 (na FX) wiemy, na czym polega (na cenie i wadze )
    Ale za tą GO przy 300/2.8 na FX warto dopłacić te "parę" złotych i ponosić te "parę" gram więcej
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •