Close

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 127
  1. #21

    Domyślnie

    Ostatnio był u mnie kolega z D3, D700 i szkłami tymi najlepszymi wydał na to sporo ale on pracuje w gazecie więc to wytłumaczalne. I niestety zrobił mi przykrość wielką i dał mi się pobawić. Teraz ciągle myślę co zrobić by takie cuda mieć. Podpiełem jego szkiełka do swojego D2x i zdjęcia jak z bajki, tylko że jedno to 5k zł Tłumacze sobie że to co mam i tak jest dobre choć zasmakowałem najlepszego i nie mogę tego zapomnieć Może wejdzie D4 wtedy D3 stanieje i pewnie go kupie.

  2. #22

    Domyślnie

    Co sądzicie o tych porównaniach zdjęć? Dlaczego jest tak kolosalna różnica w ostrości na tych testowych miedzy d2x d300 i d200... linki ponizej - spójzcie na tą tablice testowa na dole:

    http://www.nikondigital.org/articles..._1600_JPEG.JPG

    http://www.nikondigital.org/articles..._1600_JPEG.JPG

    http://www.nikondigital.org/articles..._1600_JPEG.jpg

    patrze na d200 - tragedia, potem na d300 - super, potem na d2x - jeszcze lepiej-znakomicie!
    w odwrotną stronę: d2x - super --> d300 - mydło --> d200 opera mydlana

    Tylko nie wiem z czego to wynika? czy podbite do 1600 ISO tak może rozmydlać, czy też test był przeprowadzony niestarannie, roznymi szklami itp. ??

    Jeżeli ISO 1600 na d2x daje ostrzejsze zdjecia niz na d300, a z tego co widze szumy nie są tak tragiczne, to d2x lepsze się wydaje... (???)
    D300s, D800, N80-200 f/2.8, N50 f/1.8; T17-55 f/2.8, SB900, Samyang 24 T1.5, Samyang 85 T1.5
    | tobiks flickR

  3. #23

    Domyślnie

    z tego co mi wiadomo, to d2x daje naprawde bardzo ostre pliki. A wszystko co pojawilo sie po nim, czyli d200, d300, d700 to juz mydelko...

  4. #24

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa ostrości u d2h?
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  5. #25

    Domyślnie

    OT
    "W reporterce takie wyniki akumulatora bardzo się przydają - 1 ślub na całym akumulatorze, nawet nie mam drugiego w zapasie."
    to teraz reporterka to sluby?
    kurde jak ten czas pedzi - gdzie ja bylem gdy sie tak zmienilo zajecie reportera?
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #26

    Domyślnie

    A jak inaczej nazwać zdjęcia z imprezy ślubnej jak nie reportażem? Nie są to zdjęcia studyjne ani pozowane. Jasne reporter pracuje dla mediów ale pod co podciągnąć ślub jak nie pod reportaż?

  7. #27

    Domyślnie

    no ja też widzę ogłoszenia: "reportaż ślubny",
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  8. #28

    Domyślnie

    cam3500Dx (d300) znacznie precyzyjniej ustawia ostrość, lepiej śledzi. Odsetek nieostrych zdjęć przy AF-C minimalny, kalibracja szkieł
    CAM2000 (d2x,d2xs) szybciej "trafia" ale mniej precyzyjnie, odsetek zdjęć nieostrych przy AF-C znaczny. Do tego bardzo często występuje niezgodność rzeczywistego rozmieszczenia sensorów AF wobec tego co widzimy na matówce (nie zauważyłem tego w d2h), BRAK MOŻLIWOŚCI KALIBRACJI SZKIEŁ

    Szybkostrzelność D300+grip wygrywa zdecydowanie.

    Wysoki iso - radziłbym nie oglądać testów jak ten zamieszczony wyżej przy świetle dziennym, gdzie nie ma miejsc zacienionych. W świetle sztucznym, d2x dostaje ostre baty, podobnie jak w cieniach. Im wyższe iso tym większa przewaga d300. Przy świetle zastanym, sztucznym, iso6400 z d300 jest na poziomie iso1600 z d2x !! JEśli doświetlamy fleszem, d2x daje radę do iso 1250, może 1600.
    Ostrość - lekka przewaga d2x. DR - zauważalnie lepszy d300.

    Poza extremalnym traktowaniem sprzetu, polecam d300 + grip.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #29

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za wskazówki i cenne rady. Mój wybór padł jednak na D2X, czy będe tego żałował, zobaczymy. Na pewno jest to model sprawdzony, solidnej konstrukcji, tym bardziej, że jego cena w tej chwili jest na bardzo dobrym poziomie. Drugim moim krokiem będzie na pewno zamiana T17-50 na Nikkora zobaczymy za ile uda mi się kupić D2X i ile mi zostanie z 5000zł na szkiełko.

    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję kolegom i koleżankom z forum za pomoc
    ....:::: | NIKON | ::::....

  10. #30

    Domyślnie

    to ze sa takie slowa w ogloszeniach nie znaczy ze jest to prawidlowe
    jak nazwac?
    rejestracja fotograficzna uroczystosci rodzinnej - chocby tak

    reportaz to gatunek dziennikarski majacy odpowiednie parametry. pisanie ze rejestracja uroczystosci jest reportazem jest po prostu nieprawdziwe i nieadekwatne do tego co powstaje. wiekszosc publikacji prasowych trudno jest nazwac reportazem wiec tu - przy slubach to po prostu naduzycie.

    utozsamianie reportazu ze zdjeciami plenerowymi ( jak nazwac skoro nie studio...) jest pokazaniem ze kompletnie nie ma sie pojecia o czym sie pisze.

    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •