Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Konfiguracja komputera

    Bardzo prosze osoby biegłe w temacie o pomoc. Wstepnie skonfigurowałem sobie kompa pod obróbke zdjec. Ale nie jestem znawca od strony technicznej. czy elementy, które zostały zaprezentowane maja racje bytu w tym zestawie? Oto jego skład:

    Procesor CORE 2 QUAD Q8200 2.33 GHz LGA775 I
    Płyta główna GIGABYTE GA-EP43-DS3L Intel P43 Socket 775
    Pamiec 4x KINGMAX DDR2 1024MB PC 1066
    Grafika GIGABYTE GeForce with CUDA 9600GT 512MB DDR3

    Zasilacz i dyski pomijam bo już mam dopasowane do potrzeb. Zgodnie z radami będzie to WD Raptor pod system i drugi tez chyba WD na resztę ( odpowiednio pojemny oczywiście).
    Sprzedawca mówił mi ze ceny sprzętu lekko poszły w górę, a to dlatego ze wchodzą nowe rzeczy. a te starsze , ale jeszcze z górnej polki stoją w cenie. Nie znam się na tym, dlatego moje pytanie. Jasne ze można skonfigurować kompa za o wiele wyższą kasę, ale dla moich potrzeb taki może wystarczyć w zupełności.
    Proszę o sugestie, albo potwierdzenie tej składanki.
    AF nie jest koniecznoscią

  2. #2

    Domyślnie

    Tutaj masz cały długaśny wątek o tym.

    Osobiście zaś uważam że lepiej troszeczkę przyoszczędzić na nowościach typu najlepszy procek zaś dopłacić do porządnego zasilacza, wydajnej (chłodnej) obudowy oraz zasilacza awaryjnego UPS. Nie wspominam z oczywistych względów o monitorze

  3. #3

    Domyślnie

    "Tutaj masz cały długaśny wątek o tym."

    Właśnie od tego zacząłem i skrupulatnie go przeczytałem. Ja chce tylko potwierdzenia czy to zagra ze sobą. Nie znam tylko tych pamięci , które mi polecono. Jak zacząłem sam konfigurować to cena zaczęła być zbyt kosmiczna.
    AF nie jest koniecznoscią

  4. #4

    Domyślnie

    fajny "automatyczny" konfigurator ma Komputronik - pokazuje nawet czy komponenty są kompatybilne !
    Spróbuj może wpierw tam.

  5. #5

    Domyślnie

    Posprzątałem OT o kartach graficznych, proszę trzymać się tematu. Z punktu widzenia grafiki 2D jest to element prawie bez znaczenia i szkoda wydawać na nie większej kasy. Wprawdzie najnowszy PS4 zaczął wykorzystywać wreszcie w pewnym stopniu GPU kart graficznych, ale pominąwszy ten wyjątek do zwykłych zastosowań 2D praktycznie każda karta będzie wystarczająca.

    W przypadku kart opartych na układach nVidia zdarzały mi się sakramenckie problemy z kalibracją stanowisk dwumonitorowych, jeśli więc jeśli coś takiego mamy w planach, to polecam raczej karty z układami Radeon, dobrą prasę ma firma Sapphire, sam używam karty tego producenta - z pasywnym chłodzeniem za niecałe dwie stówy - i jestem zadowolony. Użytkownicy CS4 mogą się zdecydować na coś mocniejszego, wtedy obraz płynniej się wyświetla przy zoomowaniu i przesuwaniu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    W przypadku kart opartych na układach nVidia zdarzały mi się sakramenckie problemy z kalibracją stanowisk dwumonitorowych,
    Czornyj, czy mógłbyś rozszerzyć...?
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin T Zobacz posta
    Czornyj, czy mógłbyś rozszerzyć...?
    Jest jakby problem z prawidłową identyfikacją monitorów przez sterownik - zapięcie profilu do któregokolwiek z nich powoduje też automatycznie zapięcie tego samego profilu do drugiego. W efekcie po restarcie do obydwu monitorów podpięty jest ten sam profil i zawartość jego vcgt jest ładowana do obydwu LUT. Początkowo podejrzewałem, że w tych kartach jest tylko jeden LUT, ale ręcznie udawało mi się wgrać inną korektę dla każdego z monitorów - po prostu coś jest chyba popieprzone w sterownikach. Mimo najszczerszych chęci i ponawiania prób nie byłem w stanie sobie z tym poradzić, jeśli ktoś zetknął się z rozwiązaniem tego problemu, to będę zobowiazany za wskazówki.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki, już myślałem, że u mnie ze sterownikami coś jest nie tak. Co ja się nakombinowałem aby oba miały swój oddzielny profil. I mają...do czasu ponownego uruchomienia komputera
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin T Zobacz posta
    Dzięki, już myślałem, że u mnie ze sterownikami coś jest nie tak. Co ja się nakombinowałem aby oba miały swój oddzielny profil. I mają...do czasu ponownego uruchomienia komputera
    W takich wypadkach, znacznie skuteczniej, jest użyć dwóch kart graficznych.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    Racja ale z tym rodzą się kolejne dwa moje pytania:
    a)czy każda płyta główna obsłuży dwie karty graficzne jednocześnie?
    b)czy jeżeli jest możliwość z pkt a to obie karty muszą być identyczne?
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •