Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mcl Zobacz posta
    Odkładanie i podnoszenie piórka jest mniej wygodne.
    Naprawdę żaden problem nauczyć się pisać trzymając piórko między dwoma palcami.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fenek Zobacz posta
    Naprawdę żaden problem nauczyć się pisać trzymając piórko między dwoma palcami.
    Ja nawet trzymam piórko jak na chwilę chwytam mysz. Czasem trzymam pióro, operuję myszą a lewą ręką używam klawiatury. Niezbyt częste przypadki, ale zdarza się. Moja konkluzja jest taka, że do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić, wielu odruchów nauczyć od nowa. Jeżeli już przebrniemy przez "mękę" i zwalczymy stare nawyki okaże się, że urządzenia takie jak tablet są niezastąpione. Wcześniej używając PSa i myszy prowadziłem pędzel powoli, uważając na krawędzie. Często trzeba było zaznaczenie poprawiać. Obecnie przy pracy z Intuosem ruchy ręki są szybkie, zdecydowane i precyzyjne. Wygoda użytkowania ogromna a klasa urządzenia topowa.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Ja nawet trzymam piórko jak na chwilę chwytam mysz. Czasem trzymam pióro, operuję myszą a lewą ręką używam klawiatury. Niezbyt częste przypadki, ale zdarza się. Moja konkluzja jest taka, że do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić, wielu odruchów nauczyć od nowa. Jeżeli już przebrniemy przez "mękę" i zwalczymy stare nawyki okaże się, że urządzenia takie jak tablet są niezastąpione. Wcześniej używając PSa i myszy prowadziłem pędzel powoli, uważając na krawędzie. Często trzeba było zaznaczenie poprawiać. Obecnie przy pracy z Intuosem ruchy ręki są szybkie, zdecydowane i precyzyjne. Wygoda użytkowania ogromna a klasa urządzenia topowa.
    Z tym przyzwyczajeniem to prawda... nie mogę przeboleć tego że spsuł mi się Volito2. Teraz zrobić cokolwiek przy foto jest męką. Wystarczy coś więcej niż crop i już problem...
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  4. #44

    Domyślnie

    Ja kupiłem niedawno Wacom BAMBOO i teraz w photoshopie się z nim nie rozstaje, a czasem jak jest podpięty to i do zwykłej nawigacji używam zamiast mychy.
    Genialne (wręcz niezastąpione) narzędzie do obrabiania portretów/glamour - bajecznie szybko i łatwo się pracuje. Cała reszta prac w photoshopie też jest oczywiście szybsza i łatwiejsza...
    Ciekawi mnie teraz jak to możliwe że Intuos jest narzędziem jeszcze wygodniejszym!?
    Eeeech! Nie, nie! Lepiej żebym nie wiedział.. ;P

  5. #45

    Domyślnie

    To ja dołączę do tematu.
    Do tej pory śmigałem w PS myszą razer deathadder - niby mega czuła i dokładna. Obrabiało się całkiem przyjemnie.
    Pewnego dnia ktoś (czyt. Niedźwiedź ) mnie przekonał żebym kupił tablet. Wybrałem Wacoma Bamboo koszt 300zł i moja mega super dokładna stała się w moich oczach jakimś śmiesznym urządzonkiem którym najwyżej można przyjemnie w DoD pozabijać Niemców .
    Praca w PS staje się bardziej naturalna i przyjemniejsza. Precyzja i szybkość np zaznaczania jest świetna - osobiście gorąco polecam zamianę myszy na tablet.
    Minusem tego rozwiązania jest to że teraz nie mogę podczas przerwy obiadowej obrabiać fot w pracy bo myszka się już do tego nie nadaje
    Mało czasu, mało talentu i trochę sprzętu.
    Czasami coś tu wpada

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoLaRoS Zobacz posta
    Minusem tego rozwiązania jest to że teraz nie mogę podczas przerwy obiadowej obrabiać fot w pracy bo myszka się już do tego nie nadaje
    Wniosek prosty - Twoja myszka przestała robić zdjęcia!
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #47

    Domyślnie

    Ja tez zakupilem w koncu tablet Moje wczesniejsze obawy o nieporadnosc w obsludze i niemoznosc przyzwyczajenia (po latach pracy myszka) do piorka, rozwialy sie w pizdziec po godzinie zabawy z tabletem
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #48

    Domyślnie

    Mpwt
    Używam Pentagram Virtuoso i tak jak chyba wszyscy na początku mam problemy z pozostawieniem myszy i przesiadką na tablet. Czytam wcześniejsze wypowiedzi i się zastanawiam czy tylko mi tak ręce zesztywniały. Może odstawić Jacka Danielsa i przesiąść się na Żubrówkę to będzie lepiej.

    Teraz instalacja pod Vista 64bit. To jakiś koszmar. Najpierw sterowniki a później tablet. Oczywiście zrobiłem odwrotnie. Komputer oślepł i przestał widzieć tablet. Zabawa trwała z godzinę. W końcu walnąłem chwastem o glebę. Wytrzymał. Ruszyło mnie sumienie i po godzinie wyciągnąłem z śmietnika, wsadziłem wtyczkę i działa. Nawet to dobrze działa.
    x

  9. #49

    Domyślnie

    odgrzebie kotleta ,kupiłem używanego WACOM Volito to mój pierwszy tablet i niemam porównania do innych i mam pytanie czy to normalne aby podwójne kliknięcie (odpowiednik podwójnego kliknięcia lewego przycisku myszy) wymagało dość dużego nacisku , przy czym jak wyczytałem w instrukcji aby wykonać podwójny klik wystarczy szybko uderzyć piórkiem w tym samym miejscu . tak samo rysowanie wymaga dość dużego nacisku (co nie jest zabardzo ergonomiczne), mam spsute urządzenie czy to kwestia wprawy ?

  10. #50

    Domyślnie

    Kwestia ustawienia czułości końcówki w sterowniku.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •