Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 134
  1. #1

    Domyślnie Jak obrobic tego nefa? Trudne zadanie!!

    Witam
    Bylem na studniowce (nie jako jakis fotograf tylko prywatnie, ale aparat oczywiscie zabralem ze soba!) "Profesjonalny" fotograf, ktory wziął za zdjęcia kasę tak (jak widać na moim foto) ustawił klasę do zdjęcia grupowego wg totalna porażka (lecz ja tam nie miałem nic do gadania.. próbowałem namówić klasę, przez osobę która mnie zaprosiła tam, aby po tym zdjęciu poszli wszyscy ze mną na korytarz szkolny (gdzie będzie o wiele wiele lepsze światło, niżej sufit, lepiej ich ustawie i będzie miała lepszą fotkę ze studniówki lecz wszyscy się rozbiegli i tyle z planów a ja zostałem z takim oto zdjęciem:
    Zdjęcie powyżej jest wywołane w Capture NX na domyślnych ustawieniach (w celu pokazania jak wygląda NEF i co się spodziewać)
    Chciałem jakoś obrobić to zdjęcie aby pozbyć się tego pomarańczowo-żółtego nalotu z lamp wyładowczych lecz nie udaje mi się stąd moja prośba dla osób chcących się sprawdzić, pomóc, podzielić się wiedzą z innymi - pomóżcie coś z tym zrobić !

    Link do NEF'a: http://odsiebie.com/pokaz/1475282---712d.html

    jeśli to możliwe to prosiłbym o pozostawienie zdjęcia w takiej rozdzielczości aby fotka 20x30 wyglądała ładnie - najlepiej nie zmniejszać o ile to możliwe.
    jeżeli ktoś chce pomóc to mój mail: dar3k.forum(at)gmail.com (zamiast (at) wpisać @) - można tutaj podesłać gotowe zdjęcie ..

    z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc!

    PS: jeśli ktoś byłby na tyle uprzejmy i opisał co zrobił z tym zdjęciem, że wygląda jak wygląda byłbym wdzięczny (przydałoby się ponieważ następnym razem sam bym rozwiązał podobny problem )
    D60 + SDHC 4GB | N18-55(KIT) | T17-50 F2.8 | S70-300 APO | SB600 |

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tam się na tym nie znam. Niech jakiś spec to zrobi bo według mnie to można by tak zrobić jak poniżej. Chociaż kadr jest zupełnie do du...y

    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 05-02-2009 o 15:34
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #3

    Domyślnie

    Tak na szybko:



    Ostrzejszą, pełną wersję masz na mailu, bo imageshack chlasta okrutnie ostrość

  4. #4

    Domyślnie

    I odemnie na szybko

  5. #5

    Domyślnie

    Ja również na szybko...
    z powodu wiadomego mojego lenistwa obróbkę ograniczyłem do wciśnięcia przycisków AUTO w ACR
    Ale ten "profi" fotograf to mnie zadziwił swyn kunsztem. Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    w mojej ocenie chyba robin do tej pory najlepiej sie spisał

  7. #7
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    właśnie mam inne zdanie - u robina - garnitury i kiecki - to czarne plamy - pt240 chyba najlepiej to zrobił

  8. #8

    Domyślnie

    a no to i ja pospiesze z moją wizją...

    I'm not always right, but I'm never wrong...

  9. #9
    wojteh
    Gość

    Domyślnie


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojteh Zobacz posta
    właśnie mam inne zdanie - u robina - garnitury i kiecki - to czarne plamy - pt240 chyba najlepiej to zrobił
    No bo to miało tak być co by efekt magnesu osiągnąć
    A szczegóły na garniturach do czego potrzebne ?
    Jedno zdjęcie można zrobić na 1000 sposobów co najmniej, a najlepiej w ogóle nie obrabiać.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 05-02-2009 o 16:47
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •