Close

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 153
  1. #1
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie [Wyzwanie] "Bez ostrości - Krajobraz"

    Ponawiam niedawne wyzwanie krajobrazowe - "Bez ostrości".
    Czyli zdjęcie krajobrazowe gdzie calusieńki plan jest nieostry. Nic ostrego na zdjęciu. Nie żadne rozmycie, nie soft-focus, nie żadna pończocha ani filtr, ale prawdziwa nieostrość. I krajobraz aby było trudniej.
    Poza tym nieostrość ma być aparatowa, czyli prawdziwa, a nie photoshopowa.
    Są chętni?





    Warunki zabawy:

    1. Można przysłać jedną prace na tę edycję.
    2. Praca nie może mięć więcej, niż 700 px na dłuższym boku i do 300kB objętości.
    3. Adres do wysyłki: pojedynki@gmail.com
    4. Jeśli to możliwe, wpisujcie w temacie maila informację: Pojedynek Brak ostrości
    5. Zdjęcie proszę oznaczyć nickiem, najlepiej w nazwie pliku.
    6. Nie można korzystać z "szuflady"
    7. W zabawie biorą udział zdjęcia niepublikowane dotychczas na forum.
    8. Technika dowolna.
    9. Tematyka: szeroko pojęty krajobraz. Jak szeroko - to już zależy od naszej kreatywności.
    10. Cała płaszczyzna zdjęcia jest nieostra. Nieostrość jest optyczna a nie photoshopowa.
    11. Zasady co do obecności człowieka - dozwolona o ile zdjęcie nadal mieści się w kategorii krajobrazu, czyli krajobraz pozostaje czynnikiem dominującym, a nie tylko tłem. Czyli człowiek jest OK o ile jest tylko uzupełnieniem kompozycji, ale nie głównym obiektem.
    12. Wszystkie inne chwyty dozwolone, jak na przykład dowolność obróbki. Sky is the limit.
    13. Czas nadsyłania prac upływa w dniu 21 marca b.r. o godzinie 18:00.



    Lista uczestników bez ograniczeń.
    Ostatnio edytowane przez autograf ; 18-03-2009 o 21:12 Powód: zaktualizowałem listę uczestników

  2. #2
    Piotr_ek
    Gość

    Domyślnie

    Są chętni?
    Są !

    Dobra zabawa się szykuje. Ale ja mogę się zadeklarować dopiero na marzec bo w lutym muszę dwa inne pojedynki wygrać

  3. #3
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ek Zobacz posta
    Są !

    Dobra zabawa się szykuje. Ale ja mogę się zadeklarować dopiero na marzec bo w lutym muszę dwa inne pojedynki wygrać
    Super, niech będzie marzec!
    Ale niech nas będzie więcej. Co najmniej czwórka. Ktoś jeszcze?

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem bardzo trudny i zarazem bardzo ciekawy temat, dobry pomysl swiatlo
    Jesli dorosne do tego tematu i oswieci mnie jak zrobic fotografie nieostrosci to przylacze sie
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem , że w grę wchodzi tylko "źle " ustawiony obiektyw ?

  6. #6

    Domyślnie "Są chętni" ?

    Jeżeli dasz czas do końca marca to ja się piszę (trzeba spróbować żeby wiedzieć).

  7. #7

    Domyślnie

    Swiatlo jest dobry w krajobrazie i jestem pewny ze ma tego "ASA" w rekawie.
    Jest czas do marca na zalapanie tematu
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sprocket Zobacz posta
    Swiatlo jest dobry w krajobrazie i jestem pewny ze ma tego "ASA" w rekawie.
    Jest czas do marca na zalapanie tematu
    Może znalazł wśród swoich prac jakieś wyjątkowo "nieudane" udane zdjęcie ?

  9. #9
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jabu66 Zobacz posta
    Może znalazł wśród swoich prac jakieś wyjątkowo "nieudane" udane zdjęcie ?
    Zasady tego typu pojedynków są takie że muszą być nowe prace, a nie szufladowe...
    Podałem taki temat bo u nas na lokalnym college była wystawa studentów pod tym tytułem i wydawało mi się to bardzo fajne. Tylko że tam nie było o krajobrazie.
    Krajobraz podałem bo trudniej. Wydaje mi się że łatwo zrobić kreatywny i nieostry portret, więc żeby nie było samych portretów zaproponowałem krajobraz, w którym właśnie ostrość dominuje. Poza tym możemy potraktować krajobraz w szerszym pojęciu. Może być miejski, wiejski, księżycowy, jakikolwiek. Chcę tylko wyeliminować portrety.
    A jeśli chodzi o zdjęcie, to sam muszę pogłówkować. Mam parę pomysłów, ale tylko w głowie.
    Ostatnio edytowane przez swiatlo ; 05-02-2009 o 05:24

  10. #10

    Domyślnie

    No, ciekawy temat, jak do czasu pojedynku pojawi się nad Poznaniem słońce to też chętnie wezmę w nim udział. Mam pomysł, ale potrzebuję światła. Z szuflady też bym coś wyjął z miejskim krajobrazem, ale będzie coś nowego.
    http://www.flickr.com/photos/blazeje/

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •