Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie [d50] Kilka pytan

    Witam!

    Od dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem d50 po przesiadce z e-500 i mam kilka pytań.

    1. W wizjerze po włączeniu aparatu pojawia się taki pasek (zaznaczony na czerwono)
    A po wyłączeniu zasilania znika...
    Czy to normalne? Czy jakieś uszkodzenie? Dodam iż na zdjęciach on nie wychodzi.
    2. Głośna praca lustra przy robieniu zdjęcia. Czy to normalne?
    3. No i mój największy dylemat. Wydaje mi się że coś jest nie tak z pomiarem światła. Celując aparatem np w przedmiot ustawiony centralnie pod lampką biurkową i z włączonym światłem na suficie, światłomierz często pokazuje niedoświetlone zdjęcia. Dopiero przy ustawieniu f~4 1/15 i podbiciu iso do 400 jest ok. Ale 1/15 to strasznie dlugo i latwo o poruszenie. Czy to normalne że w warunkach pokojowych te nikony sie gubią?

    Obiektyw mam kitowy 18-55 GII ED

  2. #2

    Domyślnie

    ad. 1 - poczytaj forumowe FAQ zamiast zadawac pytanie.

    ad. 2 - okresl definicje "glosna". Jesli porownujesz do E500 to nie rob tego, e500 prawie nei mial lustra w lustrze...

    ad. 3 - pomiar swiatla to nie tylko "poin and shoot". poczytaj na fotopolis chociazby jak to dziala i jakie ma tryby itp...
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carl00s Zobacz posta
    ad. 1 - poczytaj forumowe FAQ zamiast zadawac pytanie.

    ad. 2 - okresl definicje "glosna". Jesli porownujesz do E500 to nie rob tego, e500 prawie nei mial lustra w lustrze...

    ad. 3 - pomiar swiatla to nie tylko "poin and shoot". poczytaj na fotopolis chociazby jak to dziala i jakie ma tryby itp...
    Carl00s dobrze prawi. cinuuu słuchaj kolegi.
    Proces twórczy:
    KTO PYTA WIELBŁĄDZI

  4. #4

    Domyślnie

    1. juz sam do tego doszedlem, ze te linie sie pojawiaja przy punktach af w ktorym lapana jest ostrosc
    2. http://www.sendspace.pl/file/cSb9LcrU/ nagralem. troche cicho ale nic lepszego nie zrobie. jest to dosc glosny stukot.
    3. pytanie sie pojawilo stad, ze w normalnych pokojowych warunkach, zeby zrobic dobre zdjecie, trzeba albo mocno podbic iso, albo wydluzac czasy naswietlania.

  5. #5

    Domyślnie

    No ja właśnie też nie wiem po co jest ta kreska skoro pole AF i tak jest podświetlone ramką? Może mi to ktoś wyjaśnić? Czy ta kreska to tylko taki bajer?
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #6

    Domyślnie

    zeby latwiej bylo wypoziomowac zdjęcie^^... heh

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    No ja właśnie też nie wiem po co jest ta kreska skoro pole AF i tak jest podświetlone ramką? Może mi to ktoś wyjaśnić? Czy ta kreska to tylko taki bajer?
    a FAQ przeczytałeś? http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=17663

    i jeszcze to:

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=85849
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  8. #8

    Domyślnie

    1. skoro Ci to w niczym nie przeszkadza to po co to pytanie? Działać działa? to sie nie przejmuj.
    2. D50 jest glosny (glośniejszy) np od D200 D300 i aparatow innych marek
    3. To ma Ci pomagać a nie wykonywać za Ciebie zdjęcia. Jak chcesz to włącz auto i tyle...

  9. #9

    Domyślnie

    Z zainteresowaniem przesłuchałem nagranie dźwiękowe migawki Twojego D50. Po dogłębnej analizie stwierdzam co następuje:
    - jeżeli odgłos brzmi "tysssyt" - to wszystko jest OK,
    - jeżeli zabrzmi "tessssssssyt" - należy aparat natychmiast wysłać do serwisu.
    Chłopie, kupiłeś aparat, aby robić zdjęcia, czy stresować sam siebie i dostać wrzodów na żołądku?
    A tak na marginesie, to chyba jesteś pierwszym fascynatem sprzętowym na forum, który nagrał dźwięk migawki.
    Właśnie dźwięk klepnięcia lustra, a nie - jak piszesz migawki jest miodkiem i słodyczą dla uszu każdego nikonowca
    Linia w wizjerze ma tak być i koniec, raczej nie staraj się jej wydłubać
    /To zasilanie tych bajerów, które widać w wizjerze/.
    Życzę udanych zdjęć i wielu, wielu klapnięć lustra w rytmie "tyssssyt"
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Tutaj jest... podpis

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cinuuu Zobacz posta
    3. pytanie sie pojawilo stad, ze w normalnych pokojowych warunkach, zeby zrobic dobre zdjecie, trzeba albo mocno podbic iso, albo wydluzac czasy naswietlania.
    Albo postawić aparat na statywie , a lustro kłapie z takim hukiem jak powinno.. btw: ile ma już kłapnięć twój nabytek?
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •