Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Nikkor AF 20/2.8 ma gwint 62 i winietuje jak cholera przejsciowka i filtrem 67 (sam to sprawdzilem), takich problemow niema z Arsatem N 20/2.8 (tez mialem).
    Ja tam nie uznaje UV dla ochrony, wole dekiel i oslone p.sloneczna.

  2. #22

    Domyślnie

    Ale tu było pytanie czy stosować UV w Tatrach a nie po to aby chronić przednią soczewkę.
    I jeszcze w kwestji winietowania:
    czy jak założe UV slim 67 z przejściówką na 62 to też będzie winietował ?
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    UV jest sens stosowac powyzej 2500 m.n.p.m ... czyli w Tatrach na kilku wierzcholkach.
    Skylight to co innego, np. przy slajdach sie przydaje, przy negatywach lub cyfrowce nie ma najmniejszego znaczenia.

    Moze winietowac z przejsciowka i filtrem nawet "slim". To szklo pod tym wzgledem jest paskudne.

  4. #24

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, winietowało Ci z cyfrą czy z analogiem (cyfra nie zbiera z pełnej klatki) ?
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    UV jest sens stosowac powyzej 2500 m.n.p.m ... czyli w Tatrach na kilku wierzcholkach.
    masz w tym jakieś doświadczenie, bo ja mieszkam w niskich pagórkach - śnieżka ledwo 1605mnpm, a bardzo często obserwuję przeniebieszczenia na fotkach...
    tamte dane pochodzą ze starożytności, gdy powietrze było czyste...teraz promieniowanie doskwiera już na wysokości 900-1000m, a w kotlinach jeszcze niżej ostatnio obserwowałem to zjawisko będąc na wysokości 658mnpm i patrząc w dolinę na wysokość 360mnpm i odległość ok 4,5 kilometra w linii powietrznej...zrobiłem zdjęcie ze skylightem, a kolega z UV-ką, a na syfraku bez filtra...zgadnij, które poszło do kosza
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #26

    Domyślnie

    Nie pamietam kiedy uzywalem UV w polskich gorach (a bylem tam chocby wczoraj - Sniezka 1602m), robie na slajdach (jesli kolor). Tak jak napisalem, Skylight ok, ale UV nic Ci nie pomoze kiedy masz efekt Tyndala na syfie unoszacym sie w powietrzu (dymy z kominow, kurz). Jak chcesz poogladac moje gory to zapraszam na www.fotogalleria.info - z filtow byl uzywany w kolorze jak juz to polar, w cz-b to czerwony, pomaranczowy lub zielony.

    [ Dodano: Pon Sty 31, 2005 7:26 pm ]
    Aha, Mario, uzywam z pelna klatka.

  7. #27

    Domyślnie

    podobają mi się twoje B&W górskie, ale stronka się potwornie długo ładuje i nie wszystkie fotki wyświetla...neostrada jakoś kiepsko się sprawuje...ja też mam neo, ale jak wiedzę te fajne strony, a przy okazji te problemy, to chyba wolę zapłacić i mieć spokój...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #28

    Domyślnie

    no tak hosting na Neo dziala zolwiowato, jeszcze troche i sie wyniose na cos normalniejszego. Ale to OT i to dosc mocne.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •